+1 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Ben buzluğa yaprak sarması 

Börek attım annem içli köftede atıcak

Lohusa şerbetide yapıcaz nasip olursa 

Peki eşinizin tarafı birşey getirdimi? İkramlık 

15 Cevaplar

0 oy
(119,002 puan) tarafından
hic kimse bisi getirmedi bende hic bi hazirlik yapmamistim
tarafından
Bende çok detaylı birşey yapmadım 2-3 çeşit koydum kalsın buzlukta doğrusu ramazanda doğum yapıcam oruçlu olabilirler
(270 puan) tarafından
Aynen bende öyle hiç bişey yapmadım kimsede bişey getirmedi zaten kimsede gelmedi pandemiden dolayı kayınvalidemle kayinpederim geldiler sadece bebek 3 günlükken hiçbir şey getirmemisler.Annem zaten bizimleydi ona dicek bişey yok.
tarafından
Bizede yüksek ihtimal ile kayınpeder ve babaannesi gelir diğerlerini kabul etmek istemiyorum bu pandemi döneminde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşim tarifi hep gtryolar nezamn gelseler bu lohusalikla alakası yok
tarafından
Benim bahsettiğim başka birşey yani kimisinin adet yöresinde doğum yapana ikramlık getirilir ya
tarafından
Hee anldm nasıl msl yemek mii cnm önümü dyon
tarafından
Yani evet ikramlıktan bahsettiğim yemek tarzı
0 oy
(883 puan) tarafından
Onlar gelip bişey istemesiinde getirdiklerinde gözüm yok getirmezlerde 
tarafından
Haklisin
0 oy
tarafından
Kaynanam kırk çıkana kadar eve kimseyi kabul etmedi sağolsun gelmek isteyene kırkı çıksın kuran okutcaz zaten dedi o yüzden bişi getiren de olmadı 
tarafından
Benimde gelecek pek kalabalığım yok bir kayınpeder bir eşimin babaannesi ve annem kardeşim onun dışında kimse yok
tarafından
Hazırlığa da gerek yok yani bence onlar için hepsi ailen sonuçta herkes yapar bişi
tarafından
Görücez pek adet yöre bilmiyor eşimin tarafı doğrusu kimsede gelsin istemiyorum bu covid zamanında
0 oy
(95 puan) tarafından
Tüm yemek eşim taraf yapmışdı zaten ikiz villada yaşıyoruz kaynanamla 
tarafından
Anladım
0 oy
tarafından
Meyve suyu götürülür normalde veya tatlı falan süt yapıcı şeyler . Ama getiren olmadı zaten korona kimse gelmedi
tarafından
Bizede kayınpeder ve babaanne gelir o kadar kendi annem zaten yanımda olacak
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Getirmedi marketten abur cubur almış gelmişler Allahtan ben kendi yemeğimi hazrlamistmda doğumdan gelince yedik  yoksa aç kalacakmışız
tarafından
İşte bende aslında ondan dolayıda buzluğa birşeyler attım 7 yaşında çocuk var evde en azından acil durumda çıkarırım diye düşündüm
(1,555 puan) tarafından
Aynen cnm kimseden bisey bekleme bu zamanda bu hastalikta hic bekleme
tarafından
Haklisin
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Kimse gelemicek o yüzden mutluyum :D
tarafından
Keşke banada kimse gelmese ama kayınpeder ve babaanne kesin gelirler
(1,352 puan) tarafından
Kayınbaba ve kendi babamla görüşmüyoruz. Eşimin annesiyle de yeni görüşmeye başladık. Sadece annem ve kaynanamı kabul etcem başka kimseyi koymam evime
tarafından
En doğrusu
(1,352 puan) tarafından
Bu devirde böyle valla kimin ne taşıdığını, ne kadar dikkat ettiğini bilemeö
tarafından
Bende öyle düşünüyorum ben bile emzirmek alt değiştirmek dışında almıycam kucağıma
0 oy
(1,939 puan) tarafından
İkramlık getirmek mi tabiki hayır hastanaeden hemen sonra evimde toplanığ yiyip içip s*çp gittiler üstelik sahura kadar oturdular
tarafından
Hata sende ben olsam asla hazırlamazdım
tarafından
Napacan seni anlayan biri olmayınca mecbur kaliyosun eşim destek olsaydı öylemi olurdu hepsi hoduk
tarafından
Haklisin herşey eşte bitiyor
tarafından
Öyle öyle Allah'ım hidayet versin
tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Valla bize kimse birşey getirmedi zaten kimseyi kabul etmiyoruz ağırlamak adına vs. Korona ortalıkta vızır vızır geziyor 
tarafından
Bende istemiyorum inşallah eşimin babası ve babaannesi gelmez:(
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Covıt yoktu kızım doğduğunda canım ozaman sarma getirmişlerdi tuzlu kurabiye filan şuan doğum yapsam asla hazırlık yapmam evimede kimseyı almam amcamin kızı doğum yaptı vatsap durumuna kimseyı kırmak İstemem şuan kimse zıyarete gelmesin anlayışınız için teşekkür ederim demişti bence çokta güzel yaptı 
tarafından
Eşime söyledim zaten bebeği odadan çıkarmayı düşünmüyorum uzaktan beşiğinden baksınlar yeter
(1,327 puan) tarafından
İlla geleceklere maskelı dursunlar lütfen dikkat edin bebek senin birşey demeye tabiki hakkım yok yinede söz konusu bebek olunca kendime hakım olamıyorum
tarafından
Allah razı olsun böyle yazman beni çok mutlu etti olurmu öyle şey :) zaten bebeği beşikten içeri getirmiycem beşikte görsünler ufak bebek ben bile emzirmek ve altını değiştirmek dışında kucağıma almıycam kalsın beşiğinde
(1,327 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun kardeşim saglık la doğsun bebegin İnşaAllah
tarafından
Amin  inşallah
0 oy
tarafından
Ne ikramligi be kimseyi görmedim 3 gün ekmeğe açlıktan domates sıktım da yedim altimda oturan kaynananın bile haberi yoktu 
tarafından
Ayyy canım kıyamam
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Valla benim doğumumdan sonra geldiklerinde bana sen bişe yapma Biz getircez her şeyi dediler öylede yaptılar sağolsunlar elleri kolları dolu gelirler hep...
0 oy
(1,054 puan) tarafından
İkraık mikramlık hic bise getirmediler bir kapım var kaynanm bi tane serbetli tatli yapipta getirmedi annem şehir disindan gelip hizmetçi  gibi yapti herseyimi ama o misafir gibi geldi çay içip gitti unutmuyorum bunlari 
0 oy
(755 puan) tarafından
Ne ikramligi kız kızıma bişey almadı ki kaynanam ikramlık getirsin 20 günlükken hepsi eltimlere toplanıp etli ekmek yediler bana da biraz ayırıp kapıdan verdi gittiler hemde

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 1,280 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gonul yaram (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 209 göst.
+3 oy
27 cevap 524 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 197 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu