0 oy
233 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Biz ayrı eve yeni çıktık bir ay oldu kaynanamlar başta gelip gitmiyorlardı bu üç gündür kaynanam üst üste geliyor öyle alışır mı acaba çok da yüz vermiyorum illa yemeğe şuna buna kal diye kendisi normalde gururlu biri ama çok yüz verince herşeyimize karışıyor bilemedim ki sizler nasılsınız sık sık geliyorlar mı?

9 Cevaplar

+1 oy
(1,863 puan) tarafından
Oğulun evi ya istediği kadar gelsi n :)açmısin diye sormakta senin insanligina kalmış birşey alışsa bile Mecbur evine dönecek ayrı ev diye buna denir.d
(1,863 puan) tarafından
Herşey sabir istiyor ve biz bazen bunu yerine getirmekte yoruluyoruz lakin saygımızı kaybetmedikçe herşey güzelleşir
(4,991 puan) tarafından
Tabikide saygı kuzum
Hic kimse ve hic kimsenin anne babası mukemmel değil sevmek zorunda degiliz ama saygı duymalıyız
(1,863 puan) tarafından
Bu söylediğinden sonra aklıma gelen tek kelime empati oluyor yani hergun kendi annemiz gelse mutlu olurduk :)alışsın isterdik akşam yemeğine kalsın isterdik
(4,991 puan) tarafından
Zaten evliliklerde sürekli empati kursak ki bu iki taraf icin geçerli hicbir problem kalmayacak
(1,863 puan) tarafından
Aynen saygı ve empati
-Reklam-
0 oy
(4,003 puan) tarafından
kayinvalidem her hafta gelir torununu gormek icin 
(1,618 puan) tarafından
Haftada bir normal bence ama her gün görüşmek de sıkar insanı
0 oy
tarafından
Yüz verme sakın ararsada arada müsait değil de bahane uydur ayağı alışmasın sakın kimse gelmez bize ben rahatım çok nadir gelirler 
(1,618 puan) tarafından
Ya ister istemez onlar da torununu özlüyor ama her gün her gün de sıkar insanı
tarafından
Her gün de gelinmez ayıp
0 oy
(14,491 puan) tarafından
Catkapi yanlarında erkek olmadan geldikleri sürece tüm ailesi hergun gelebilir çünkü seviyorum.
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Gorumceler ayda yilda bir kaynanamgil nadiren biz israr edersek falan cogunlukla bizk cagirirlar kaynanamgil kalin gelin diye
0 oy
tarafından
Şimdilik kaynanam 2 hafta da bir falan gelir bitane dayısı var başka da kimse yok onun da eşi akşam 7 ye kadar çalışıyor yoruluyor diye bir yere gitmiyorlar o yüzden gelen çok olmaz kaynanam eltim görümcem gelir severim ben misafiri gelsinler 
0 oy
tarafından
Gelirler hem kaynanam hem görümce kuzenler eşimin anne tarafı da çok gelir gider alıştık bizde seviyoruz misafiri benim taraftan annemler gelir gider
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Annene mesafe koy bakalım koyabilcenmi
(1,618 puan) tarafından
Ben annemin yanında çocuğumu kucağıma alıp sevebiliyorum opebiliyorum. Babamın yanında yemek yiyip gülüp konuşabiliyorum. Ama kayinvalidemle kayinpederimin yanında bunları yapamıyorum mesafeyi ben değil onlar koydular asıl:)
(1,618 puan) tarafından
Bu dediklerimin hiçbirine İzin vermiyorlar adetlerinde yokmuş
(4,991 puan) tarafından
Yeni evliyken esimin aileside öyleydi esim cocugumuzu kucagina almazdı birgun benim babam kızdı böyle saygı olmaz diye biz o tabuyu yıktık onlar gibi davranmadim zamanla alistilar simdi herkes rahat eltilerimde gorumcelerimde
O dedigin eskide kaldı hangi devirde yasiyoruz
Yanlarinda Yemek yemeyle cocuk sevmeyle saygısızlık olmaz bunu onlara aşıla artık seninde onlarin ailesinde bir birey oldugunu artık rahat etmek istediğini açıkça söyle
Yoksa çok arada kalır cokta yipranirsin
(1,618 puan) tarafından
Valla herşeyi ayipliyorlar baktim olmuyo mesafemi korumaya çalışıyorum napiyim böyle yaşantı mı olur
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Valla birlikteydik ilk evlendigimizde ayrıldık şuan zaten başka şehirdeyiz gelemez yani ha gelsin başım gözüm üstüne ama uzak okuma yazması da yok gelemiyor bide ben Kürtçe bilmiyorum oda Türkçe konuşamıyoruz da bu yüzden fazla bana gelmez burda gorumcemler var onlarda çok nadir uğrar fazla samimi değilim 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 362 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
27 cevap 546 göst.
1 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 189 göst.
3 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 285 göst.