0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (78 puan) tarafından
Kızlar kayınvalidem 4 çocuğu var oğlanlarıni hep yürüme emekleme çağında koltuğun kenarına bağlamış bağa bahçeye çalışmaya gitmiş çocuklar ağlar ağlar uyurlarmis. Bakmamış hiç rezil buyumusler. Bana da aynısını yaptırmak istiyor sende bağlarsin oğlunu çalışmaya gidersin diyor bende tersledim devir değişti dedim. Böyle bişey yapılır mı şimdi bu devirde kayınvalidemede yazık tabiki bakanları varmış ama baktirmamis kimseye kardeşleri hep bize ver biz bakalım demiş vermemiş hiç rezil buyumusler şimdi eşim çok ağlayıp anne dediğimi hatırlıyorum diyor 

12 Cevaplar

0 oy
(2,529 puan) tarafından
yazık ya o çocukların vebali ne olacak koltuğa bağlamak nedir resmen işkence valla var ya eskiden öyle ama hala bu deviri eskisi gibi sanan o kadar çok cahil insan var kii
-Reklam-
0 oy
(337 puan) tarafından
Yazık günah bebek baglanirmi  aç acina  eskileri anlam veremiyorum ben
0 oy
tarafından
Çok yazık ya o zaman ki şartlarda bunu yaptiysa bile pişman olması gerekir ne demek bağla çalışmaya git evde yalnız bırakıp ac susuz nasıl gideceksin ki bağa bahçeye gitsen bile yanında götür daha iyi
0 oy
tarafından
Kendisi yapmış pişman olmamış ayni eziyetti şmdi torununa mi yaşatmak istiyor. Eşine söyle hemen bak bakalim o zaman karışacak mı. 
0 oy
(755 puan) tarafından
Benim de kaynanam eltimin çocuklarının ayaklarından bağlamış koltuğun ayağına ama hiç öyle evden gitmemiş evleri o zamanlar sobaliymis yemek yapmak için mutfağa gideceğinde sobaya yaklaşır yanar diye bağlamış ama öyle sıkı sıkıya hemen koltuğun dibinde sabitlememis odanın ortasında rahat oyun oynarlarmis sadece sobadan uzak tutmak sobaya yaklasamayacak kadar uzunlukta bırakmış ipi bağlamış ve sık sık kontrol edermiş
(755 puan) tarafından
Evet cahillik değil bu vicdansizlik canilik
(7,791 puan) tarafından
Halam da belinden bagliyodu gormustum bi ara ama orda niyet iyi hepimiz mecburi is yapıyoruz yemek temizlik gibi ve evler simdiki gibi koloruferli vs değil merdiven icerde yada sobali olunca mecburi simdi bike ev oyleyse bi care bulcan ama baglayip gitmek nedir köpek mi kedi mi bu cocuk yaa hadi yaptin pisman ol bari ya ipe dolanip olse...
(755 puan) tarafından
Kız kedi köpek bile ayağından bağlanmaz ki
(11,094 puan) tarafından
İşte biz ne desek boş. Bi cevapta demiş biri, bizim annemiz bizi niye sırtına bağlayıp taşıyodu diye. İşte çözüm isteyene çözüm çok da...
(755 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim annem tarım işi yapıyor abilerim olmasına rağmen dışarıya çıkarlar evde yalnız kalırım bişey olur diye beni evde bırakmadı hep yanında götürdü araba da uyurdum oynardim annemin işçilerine takılırdim öyle de yapılabilirdi çocuklar da toprakla oynardı işte en güzeli
0 oy
tarafından
Tövbe estagfurullah diyorum söyleyecek başka birseyim yok 
0 oy
tarafından
Cocugu 1 dakika gözümüzden ayıramıyoruz  maasallah. Demek ki çoluğun cocugun önemi yokmuş. Devir felan değişmedi valla  ayni devir cocuk oyle bırakılır mı bizim analarimiz ekin tarlasında bizi sırtında sa.la.k olduğu icin taşımış demek ki. Velhasili kelam dogum kontrol candir. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Benide hamaga koymus annem bi ara dusmusum aglaya aglaya uyumus kalmisim ama is var diye baktirtmiyolarmis anneme eskiden oyleymis :( 

Ama onun bakani varkrn niye vermemis knu anlayamadim bosver cocuk bu oyuncak degil zaren onlarin yetistirdigi nesil simdi buyudu taciz tecavuz siddet zirvede...
0 oy
tarafından
O senin anneliğin bu da benim bırakıp gidemem hiçbir yere baglayamam da çocuğumu. De gitsin bozulsun insan ben yaptım sen yapma der cahilmis kör cahil olmuş 
0 oy
tarafından
Köpek mi çocuklarımız niye bağlansın yahu kendisi yaşamış niye aynı şeyi sana tavsiye ediyor c
0 oy
(8,588 puan) tarafından
Ayy eskiler ne zormuş yazık çocuklara 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 257 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde hotiki (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 129 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 218 göst.