+1 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (71 puan) tarafından
Bi giriyorum heryer duman altı oluyor işin içinden çıkamıyorum siz nasıl başlıyorsunuz nasıl bitiriyorsunuz bi yardım 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Halılar yıkamaya sonra camlar perdeler sonra Gardrop baza altı falan sonra mutfak dolabı buzdolabı sonra sil süpür toz al tuvalet banyo balkon yıka bitti gitti 
(71 puan) tarafından
Oh maşallah bitti gitti tşk ederim
tarafından
Rica ederim kolay gelsin :)))
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Ilk başta kullanmadigin yerlerden basla mutfakta bitir 

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Pazartesi halıları verdim dün ve bugün ev boyandı yarında yatak odasıyla oturma odasının yerleri değişicek pazar günü gardrobu içini yerlestiricem dün boşaltım içini sökülücek diye sonra perdeler yıkanıp asilicak kapıları silmiştim havalar yağmurlu olduğu için camları 1 2 hafta sonra silerim pazartesi halılar gelicek aynı gün koltuklar yikanicak inşallah çarşambaya işim biter 
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Martta yapmıştım baya geniş çaplı şuan yapamıcam bayramdan sonra bi takım değişiklikler olacak evde o yüzden 
0 oy
tarafından
Ben bebekten birsey yapamiyorum ama mutfaktan baslarim.baslasam. buzdolabini dokerim parcalarini yikarim mutfak dolaplarini duzenlerim silerim. Sonra evdeki diger gardrop ve dokerim kisliklari kaldiririm verilecekleri secerim yazliklari cikartirim. Bataniyeleri yikar kaldiririm. En son balkonlari  tuvalet banyo yikar toz alir yerleri siler supururum. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Halıları gönder sonra dolap yap ondan sonra perde pencere duvar işte böyle devam et bende öyle yapıyorum 
0 oy
tarafından
Halıları yıkamaya veririm perdeleri makinaya atıp camları silerim zaten süpürme silme her gün olduğu için onu sıraya koymam bile. Bi gün de mutfak dolapları o silerim bitti
0 oy
tarafından

Ayyy biktim her ay temizlik yapmıyorum kiz ben evimi s ilib süpürüruyorum yeter :D bide oturdum ev cok büyük az yaz gelsin oyle yapicam şimdi yağmur burda hala camları silsem 1haftaya kadar yine ayni oluyor 

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ilk mutfak daha mantıklı sen şuan cam vs silmek aşırı mantıksız cunku kâr yağmur durmuyor
0 oy
(883 puan) tarafından
Önce salondn başlarım yaziin oturuyoruz orda yatak odası oturma odası derken en son mutfak o sırada halilarida yıkamaya veririm bayrama bir hafta kala yapicam daha 2 hafta önce geniş çaplı bir temizlik yaptim camları mübarek her hafta siliyorum zaten 
0 oy
(1,987 puan) tarafından
Camlar perdeler gumusluk konsol mutfak dolabı koltuklar sandalyeler baza altları 
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Valla bence ev düzenli olursa temizlik zor olmuyo benim evim küçük eşya çok dolap yok doğru düzgün o yüzden heryer karmakarışık gibi oluyo herşey yerli yerinde az ve öz olsa halıları yıkamaya verirsin yastık yorgan perde vs yıkarsın evi de sil süpür banyo tuvalet temizle en son camları da sil ohh mis anlatınca ne kadar kolay dimi :D valla çocuk yokken çok basitmiş aslında temizlik şimdi olmuyo işte sen bi işe başlıyon çocuk uyanıyo durmuyo yemek yicek altı alıncak zaten temizliğe halin kalmıyo:) 
0 oy
(2,462 puan) tarafından
Kafadan başlıyorum önce yapicam diye sonra eve girisiyorum :) 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Halilari yikatiyorum perdeleri indirip camlari siliyorum , duvarlari siliyorum. Halilar gelmeden koltuklari siliyorum. Mutfak icin ekstra 1 gün ayırıyorum. 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ben ilk önce kapalı dolapların içini siler düzenlerim mesela bazaların altını siler herşeyi düzgünce koyarım dolap içlerini tekrar silip boşaltıp yerleştiririm ondan sonra da halıları yıka tarım Perdeleri yıkadım camları sildiririm sonra da evin içine temizlerim
0 oy
tarafından
28 aylık kızom var bir de hamileyim 3.5 aylık kendimi iyi hissettiğim zaman neresi gözüme batıyorsa aklımda kalfıysa oraya giriyorum bugün koltukları sildim halının lekei oln yerlerini sildim belim ağrıdı bıraktım kendimi yormadan yapmaya çalışırım 
(71 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin inşallah
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ayyy sorma. Bugün sadece 3 odayı bitirebildik eşimle. Duvarlari camları kapilari sildik perdelerini yikadik astık dipkose 3 oda bitti ama gün de bitti. Garip eşim nöbete gitti simdi. Yarın da oturma odası mutfak ve antreyi yapacağız bitecek inşallah. Biraz dinlenip Tuvalet banyoyu  kendim yapayım bari yazık adam mahfoldu. 
0 oy
(12,931 puan) tarafından
Bahar kış temizliği kavramı yok .her zaman temizlerim evimi :) 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 234 göst.
0 oy
2 cevap 58 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zehra yasin art (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 378 göst.
7 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra1212 (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 195 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu

378,820 soru

11,339,125 cevap

34,803 kullanıcı

...