0 oy
564 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kızlar geçen gün bi mesele oldu annemde eşimle konuşmuş benim haberim yoktu. Sonra konu birden hediyeye gelmiş annem demiski kızıma bi hediye vs aldığını görmüyorum yaşıtları kolları bilezik doluyken kızımin kolları bomboş bi küpesi alyansi bile yok gibisinden söylemiş neyse eşimde çaktırmadan bana konuyu açtı bende sade şeyler severim falan dedim ama imitasyon takmıyorum alerjim var dedim ki gerçekten var yani dün bile 5 dakikalığına sahte küpe taktım hala kulağım ağrıyor beze oluştu resmen içinde. Her neyse bugün çıktı evden daha yeni bu saatte geldi bende bulaşık diziyodum gözlerini kapat dedi kapattım baktım kolye taktı gözümü bi açtım öyle basit biseydi ki yani bana bedava verseler takmam o derece  yanında bide bileklik var bende görünce gülme tuttu bu ne dedim sahte şeyler takamam biliyosun yara oluyor her yerim dedim bide demez mi bilmiyodum diye . Bende dedim ki 6 yıllık karının hakkında böyle biseyi bilmemen saçma zaten dedim o kadar söylememe rağmen bide. Her neyse teşekkür ettim ama kusura bakma takamam dedim oda at gitsin çöpe o zaman dedi. Hayır kalsın ama kullanmam dedim. Sonra aldı çöpe attı ve bende çıkarmadım. Zoruma giden nokta ise şu. Ben bu evlilikle birlikte çok ama çok yıprandım yeri geldi şiddet gördüm yeri geldi hakaret baskı her türlü zorluğu çektim yani çocuklarım babasız kalmasın diye nasıl çaba harcadım yaşıtlarım gezip eğlenirken ben hayatımdan çalıp onu düzeltmek için uğraştım iyi bir eş ve baba olabilmesi için. Oturdum tek başıma düşündüm onca çaba onca uğraş karşılığı bu mu yani derdim hediye falan değil ama eli bollukta bi adam kalkıp çocuk takısı almış bana nasıl zoruma gitmesin yaa 

16 Cevaplar

+4 oy
(14,033 puan) tarafından
Eli bollukta kısmına gelene kadar haksızlık etmiş olabilirsin diye düşünüyordum vazgeçtim çok iyi yapmışsın 6 senelik eşine insan hemde parası varken öyle bir şeyi mi reva görür ayıp yani 
(1,787 puan) tarafından
Ya öyle çok zoruma gitti ki ben bunlara mi layığım yazıklar olsun verdiğim emeklere dedim nefret ettim resmen. Parasında pulunda değilim zaten oda biliyor
-Reklam-
+1 oy
(210 puan) tarafından
Birincisi annenin karismasi cok yanlis. Sonucta biz de esimizin annesi ogluma sunu yap bunu yap dese cok sinir oluruz. Ikincisi tepkin yanlis olmus. Ben olsam bidaha hediye almazdim. O an degil de baska bi zaman daha sakin bir sekilde belirtebilirdin takmak istemedigini. Bidahaki sefere daha dikkatli secerdi. Ucuncusu de pirlanta alsaydi bu onu cok iyi bir es mi yapardi ve senin bunca yillik yipranmani hafifletir miydi yani. 
(1,787 puan) tarafından
Hafifletmezdi ama yaramada tuz basmazdi burda sadece özet geçtim ve bu akşam yaptığı çok gururumu kırdı. Evet pırlanta alsa benim için zaman ayırmış gitmiş özenerek secmis vaktini beni mutlu etmek için harcamış derdim
 Ama o gezip tozduktan sonra önüne gelen ilk ucuzluk pazarına girip eline geçen ilk takıyı alıp bu bile fazla der gibi bana getirdi. Bilmiyorum herkesin fikri zikri ayrı ama ben çok kırıldım
(1,013 puan) tarafından
maya2020 Aynı şeyleri yazmaya üşendim :) +++++ hediye hediyedir ne olursa olsun. Ucuz pahalı güzel çirkin farketmez düşünmüş almış. Beğenmesem bile az biraz takmaktan ölmezdim. Haa istediğim başka şeyler de varsa bak ben bundan istiyorum uygun oldugunda bana bunu alir misin diye de söylemekten çekinmem.
0 oy
tarafından
Annenin söylemesi hoş olmamış canım 
(1,787 puan) tarafından
Ya annem bunları söyleyecek son insan ama öyle bir konu açılmış oda söylemiş ve haklida eşim bütün takilarimi aldı alyansima kadar sattı bi arsa için ve hala alacak. Anneminde zoruna gitmiş haliyle yeni gelindim çok içimde kalmıştı
tarafından
Yok haklıdır tabi anne sonuçta iyiliğini ister de belki eşin gelip senle kavga da edebilirdi hani ona mı kaldı gibi veya gururu kırılabilirdi ama sen ısrar et alır bence ben itinayla ediyorum her gün belki bı gün bıkıp alir
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hepsinde haklısın ama keşke annen karışmasayms
(1,787 puan) tarafından
Annem mecbur kaldı ama söylemekte
(9,626 puan) tarafından
Canım oda kendince haklı tabi kızının eli kolu dolu olsun ister ama ben kendi tarafına söylenmesinin taraftariyim yani keşke yine eşine bise demeseydi de seninle paylaşsaydı sonradan
0 oy
tarafından
Keske oyle demek yerine tesekkur edip de takmasaydın canım durumu ona yetmıs onu almıs bu sekılde senı dusunur Ken boyle demen olmamıs
(1,787 puan) tarafından
Durumu daha fazlasına da yeterdi bunu biliyorum ama o an görünce kendimi tutamadim şaka falan yapıyor sandım
tarafından
Keske demeseydin oyle canım biraz kırıcı olmıs
0 oy
tarafından
İşte eşi hep fedakar olan kadınların eşleri neden böyle çirkef olsan böyle olmaz düşünmeyin adamı adam yapamazsiniz içinde olmalı bu adam böyle gelmiş böyle gider
(1,787 puan) tarafından
Bide beğenmedim diye beni azarladı bende bağırıp kovdum .
tarafından
İyi yaptın valla haklısın 6 yıl sen saçını süpürge et şiddet gör bak bakalım başka kadın dayanacak mi millet kendine laf söyletmiyor özür dileyene kadar da bir kaşık aş yapmazdım bu adama
(1,787 puan) tarafından
Bide gelmiş yemek hazirlamami bekliyor kendin koy dedim Allah'ım deli olucam keşke kaçıp gidecek yerim olsa varya bi Saniye durmam bu ayıyla
tarafından
Ailen destek olmuyor mu .. insan anne baba olunca seviniyorda çocuğunu ellere verince sanki onlarin çocuğu değilmiş gibi ativeriyorlar yazık .. eşe katlananlar aile desteği görmeyenler herhalde
(1,787 puan) tarafından
Aynen öyle destek görsem durmazdim ama doğulu olduğumuz için el sözünden aşırı çekiniyolar. Off ne bilim işte yine aklıma geldi eskiler yemin ediyorum alıp başımı gidicem bi gün çocuklarım bağlıyor elimi kolumu
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Çok haklısın canım 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Uzulme cnm erkekler bizler gibi ince düşunemiyor iştee al cöpten o kolyeyi bi gun bari olsa tak belki parasi ona yetmis olabilirde 
(1,787 puan) tarafından
Yok parası fazlasına da yeterdi ama ben kimim ki bana para harcasin resmen zoruna gitmiş
(1,358 puan) tarafından
Ayy  kuzumya üzülmee tepkini goster
(1,787 puan) tarafından
Ne hali varsa görsün tepkime bile layık değil hiç ugrasamam
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Eli bolluk ta kısmına kadar okuduğum da haksızlık ettiğini düşündüm ama eli bolsa durumu varsa ne diye oyuncak gibi şeyler alıyor
(1,787 puan) tarafından
Değmiyorum çünkü layık görmemiş demekki
0 oy
(181 puan) tarafından
Haklısın canım sonuçta alyansına kadar almış güzel bir yüzük alabilirdi yani bunu küçük çocuk bile düşünür 
(1,787 puan) tarafından
Evet yaa yemin ediyorum erkek kardeşim her zaman hediye alır bana çocuklarıma ve her şeyin en iyisini en güzelini alır ben parasında değilim ama bu kadar değersiz hissetirmesi çok zoruma gitti
(181 puan) tarafından
Evet canım kadınız sonuçta
0 oy
(542 puan) tarafından
Boşver takma ne hali varsa görsün.Pişman olur da gönlünü almak isterse değerli birşey aldır ki anlasın nasıl birşeyler alması gerektiğini.
0 oy
(22 puan) tarafından
Biraz affedici olsanız hata yapmış olabilir kırmış olabilir ama bunu kırmadan uyarmanız daha makbul olur 
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Valla sonuna kadar haklısın resmen saçmalamış dalga geçer gibi sahte takı nedir ya en azından bi alyans alabilirdi 
0 oy
tarafından
Ya bi sekilde seni dusunmus bi incelik yapmaya calismis surpriz yapmaya calismis sende bunun karsiliginda gulmussun. Bilmiyorum ben annenin boyle biseye karismasina da senin boyle tepki vermenede yanlis buldum kusura bakma. Esim yeri geliyo bana yoldan cicek koparip getiriyo, yeri geliyo bi milyoncudan kolye aliyo. Ayni sekilde senin aldigin hediyeyi asagilayip kullanmam deseydi ona dunyayi dar ederdin eminim.
0 oy
(689 puan) tarafından
Egee pqrasi varken boyle yapmissan haklisin sonuna kadar
0 oy
tarafından
Elli bol deyinceye kadar sana kızmıştım hakkını helal et ve at çöpe gitsin 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 326 göst.
27 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,299 göst.