0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde (392 puan) tarafından
Herhangi birine hatasını söylerken çok zorlaniyorum. Örneğin evdeki bakıcıya bile birşey söylerken çekinerek söylüyorum. Ya da kayınvalidem beni kirici birşey söylüyor eşim "ver cevabını" diyor ama ben ona cevap veremiyorum. Versem kırarım diye çekiniyorum. Bu huyumdan nasil kurtulabilirim sizce. Var mı bir öneriniz kızlar. Yani özgürce açık açık hatalarini yanlislarini insanlara söylemek istiyorum. Bu zamana kadar hep başkalarını düşünerek yaşadım aman üzülmesin kırılmasın diye. Ama gördüm ki hayat öyle devam etmiyor hep ben kiriliyorum. 

10 Cevaplar

+2 oy
(1,550 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kırmamaya çalışarak söylerim ama kimsenin de beni kırmasına izin vermem. Üslubun ölümüne savunucusuyum. Ne söylediğim değil nasıl söylediğim önemli. Ben empati beklentisi içinde açıklar ve net, tartışmasız söylerim 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bir kere başladın mı söylemeye merak etme devamı gelir. Dan dan söylersin :)
(392 puan) tarafından
İşte o bir kereyi yapmak mesele :)
tarafından
Söylemezsen yok keşke şunu deseydim diye kendini kemirir durursun. İçine atar ilerde sorun edersin kendini. Sağlığından önemli mi dandun gir lafa. Yok karsidami kirilcak uzulcen diye hiç düşünme.
+1 oy
(402 puan) tarafından
Kimimizin mizacı böyledir.buna ben de dahil.ama hayır diyebildikçe insanın kendine saygısı artıyor.söyleyebilmek lazım.illa kırıp dökerek değil.güzellikle her şeyi söylemek lazım ki söylemeyip bana dert olacağına söyleyim ona dert olsun : )
(392 puan) tarafından
Ne kadar doğru yazmışsınız. Keşke yapabilsem. Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum gerçekten
(402 puan) tarafından
Galiba bunun için fazlasıyla kırılıp bıçağın kemiğe dayanması gerekiyor.ben mesela kayınvalidemlere hiç bir şey diyemezken en sonunda bıcağı kemiğe dayandırdılar.bundan sonra kendileri istedi diyorum ve saygımı bozmadan onları bozup atıyorum
0 oy
tarafından
Ben hemen söylerim hatta en son kaynanama dedim oturuyoduk hazır konusuyoken soyliyim yaptığınız bu bu şeyler hiç hoşuma gitmedi, çok kırıldım ve kızdım, böyle şeyler yaşanmaya devam ederse aramızdaki mesafeyi kat kat artırırım dedim kaynanamin da içine dert olmuş ağladı filan 1 senedir evlerine gitmiyodum bir şey olursa söylerim çekinmem 
(392 puan) tarafından
Off nasıl isterim şu duruşu sergilemeyi
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Bende aynıyım. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla yeri gelince çirkef olmasını bilmezsen çok üzülürsün canım söylicen Bi şekilde 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Özgüven problemin var mı kuzum 
(392 puan) tarafından
Asla yok. Çokta güzel konuşur kendimi ifade ederim. Ancak birine hatasını söylemeye veya birşey istemeye gelince çekingenlik çıkıyor ortaya
0 oy
tarafından

Bu konuda çok açık sözlüyüm hiçte çekinmem herkese hatasını söyleyeceksin ki o hataları tekrarlamasın onlar benden çekinsin hıh 8-)

(392 puan) tarafından
Keşke sizin gibi olabilsem
0 oy
tarafından
Valla ben hiç bir şey diyemezsem aşk olsun derim onuda nasıl bir tonda diyorsam karşıdaki anlıyor

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 350 göst.
19 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Citipiti (2,561 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,795 göst.
0 oy
13 cevap 475 göst.
22 Temmuz 2020 Aile kategorisinde JMiracim huzurum (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,091 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Aysee97 (165 puan) tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...