+2 oy
1,389 göst.
Diğer kategorisinde (327 puan) tarafından

Camın önüne sokak kedisi geldi bizim kedi bildiğin delirdi ben de cama vurup dışardaki kediyi göndermeye çalışıyordum nasıl oldu bilmiyorum kolumu mahvetti artık evde beslemek istemiyorum diye eşime msj attım :((

image

image

37 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Evet derin çizmiş ama buda cocuk oyuncagi değil oda bir can beslemek istiyorum alalim istemiyorum gonderelim denemez yani. Gulu seven dikenine katlanır 
tarafından
Valla hayvanları severim ama evde beslenmesine karşıyım kediyi, Kuş vs beslerim ama kedi beslemem, Yemeklerin içine girer, etraf hep tüğ olur çocukların ciğerine kadar kaçar Allah korusun, valla kedi besleyenin evinde ben oturup yemek bile yemem
(1,267 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Vallahi hanım efendi 14 yıldır kedi besleyen bir insanım hiç oramiza buramiza tüy kaçmadı yani, üstelik yemek yaparım bi ben yerim bi kedime veririm, onları bu şekilde ****** veya m.al olarak görmeyin onlar da en az insanlar kadar can taşıyor
(1,808 puan) tarafından
Kedi temiz hayvandır  nie yemek yemezsinki kedi beslemek güzeldir evde ayrıca sünnettir  pis ****** degildir
(1,267 puan) tarafından
Keza peygamber efendimizin bile kedisi varmış bu derece cahil misiniz evde kedi beslenmez namaz kılınmaz diyecek kadar ya
(1,808 puan) tarafından
Zaman zaman kedilerde hircinlasabilio benim.karsi komsumun kedisi de aynisi yapti baska kedi görmüştü balkondan sanırım  o da disari cikmak istedigi için  yaptı  ama geçici  bi dönem bu da aşılarını ihmal etmeyin sizde çok geçmiş olsun
-Reklam-
+4 oy
(3,452 puan) tarafından
Ne var ki bunda ? Benimde kedilerim var, bi tanesi çok agresif sürekli saldırır, keşke baştan almasaydın o zaman. Kusura bakma da böyle hayvanı eve alıştırıp sonra da en ufak bi şeyde artık beslemek istemiyorum diyen zihniyeti hiç sevmiyorum. O zaman çocuğun gece uyumadığında ben artık bu çocuğu beslemek istemiyorum gece hiç uyutmadi diyomusun.  Keşke çocuğun gibi görmediğin bir canı baştan eve almasaydın. 
tarafından
Tanıştırma şeklinden kaynaklanıyor canım. Benim köpeğim vardı en küçük yeğenim yeni yeni yürüyordu. Yeğenim gelirdi oğluma doğru arkama saklanirdi hep küçük çocuklardan korkuyordu biraz sonra kucağıma aldım ikisini de yeğenim elini uzattı kafasına o kokladı öyle öyle birkaç gün sonra oynadılar bile. Ki benim oğlum çok kıskanç bir çocuktu yani kimseyi yaklastirmazdi hep kucağımda dururdu eve arkadaşım gelse hirlardi eşime de çok düşkündü onun boynunda uyurdu ilk aldığımız da sonra geceleri kafasını onun karnına koyup uyurdu. Aslında dediğin gibi onlar da çocuk ve sevgiye çok çok ihtiyaçları var. Yeter ki düzgün tanissinlar en kıskanç ****** dahi alışıyor pamuk gibi oluyor.
(1,630 puan) tarafından
Benim kedi kızım tam bir cadı. Eşimi de beni de paramparça ediyor. Oğlum ilk doğduğu zamanlar çok miyavladı çok kıskandı. Şuan 18 buçuk aylık oğlum, biz benzer şeyleri yapsak elimiz kolumuz kalmaz kan revan içinde bırakır,ama oğlum seviyor, kuyruğu ile oynuyor falan kafasını çevirip bakıyor, onun olduğunu görünce hiç bir şey yapmıyor. Eğer tüyünü falan çekerse kalkıp gidiyor. O kadar. Kediler çocuklara zarar vermez. Veriyorsa da evdeki diğer fertlerin davranışları hatalıdır ondan dolayıdır.
tarafından
Ben cok seviyorum kedileri kopekleri . Ama evim müsait değil ileride bahceli bir evim olursa veya cocuklar büyürse bitane kedi almayi düşünüyorum insallah nasip olur . Yesem icim rahat etmez okadar tatlilarkii
(1,630 puan) tarafından
Yeme kız, zaten bir sürü hayvanı yiyoruz - _-
tarafından
Çok haklısın benim oğluşum kısa bacakliydi huysuz danam benim vucut uzun bacaklar kısa kocaman da bir kafa tamam işte benim oğlan :) çok özledim çokk
+1 oy
tarafından
Ben bütün kollarım yüzüm vücudum çizik içinde olmasına rağmen bırakmadım. Kaçırdılar kedimi. Siz daha ilkten bakmam artık beslemem diyorsunuz. Hevesmis belli ki. Bakacak birine verin bari sokağa salmayin
(327 puan) tarafından
Çok korktum ama bide karnım burnumda bana hiç saldırmazdı normalde eşimle çok dalaşırdı inan nasıl o dışardaki kediye kızdıysa bilmiyorum gözü beni bile görmedi
tarafından
Kediler öyle bir yeri benimseyince başka kedi istemezler. Ama dediğim gibi bakmayacaksaniz da başka birine sahiplendirin sokağa bırakmayın. Kedi bu en nihayetinde tislayacak çizecek yani. Doğasında bunlar var.
+1 oy
(10,164 puan) tarafından
Canım evladın canını acıtsa bakmak istemiyorum diyemezsin değil mi kediden dolayı gerilmiştir o kuzum silverdin sür yaralarına bir daha olmaz inşallah ama bakmıycam deme eve alışan kedi dışarı alışamaz. Sahiplendirme desen sahibine alışması da zor olur büyükse affet bu sefer
(327 puan) tarafından
Vallahi o kadar canım acıdı çığlık attım ki karnımdaki yavru şuan taş gibi sertleşiyor ne yapacam bilmiyorum
(48,392 puan) tarafından
yeni yere cok zor alisiyorlar
+1 oy
tarafından
Ayy cok kotu yirtmis ya. Muhtemelen camdaki kediden dolayi agresiflesmis ama soyle dusun sen bi cocuk doguruyosun sahipleniyosun onu o senin sefkatin altinda huzurlu sonra biraz huysuzlandi diye bakmak istemiyosun basindan atiyosun. ****** olabilir ama onlarinda duygulari var hisleri var yazik atma onu evden
(327 puan) tarafından
Zaten kıyamam ki çok korkaktır normalde ama o kediyi görünce sinirlendi arada cam olduğu için de hızını alamayıp bana saldırdı sanırım
tarafından
Yani yazik atma sokaga o da bi can
+1 oy
(1,267 puan) tarafından
Öyle deme kuzum insanların bile Eşref saati e.ssek saati var kedilerin de öyledir bir anda kendini tehlikede hissedip yapmıştır normal şeyler bunlar sakin evde beslemek istemiyorum deme günahtır o can da sana alıştı senin verdiğin yemeklere alıştı yapma etme beni görsen ellerim el değil çizik çüzük kedi besliyorsan normal şeyler, ben böyle bişey olduğu zaman kolonya döküp hayatıma geri dönüyorum çok normal bişey yaşadığın hiç bişey olmaz
+1 oy
(848 puan) tarafından
Hayvanı evine alıp ev hayatına adapte edip 1 kere cırmaladı diye artık istemiyorum atacam demek Ne büyük saçmalık ve günah. Oyuncak mı bu allasen. O eve alıskındır simdi dısarı salsan 1 hafta anca yasar sonra ya araba altında kalır yada Baska kediler parcalar haberin olsun
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Kısır mıydı canım? Bir aşka mı engel oldun acaba?
(327 puan) tarafından
Kız yok bundan bir ay önce çiftleştirdik zaten hem cama gelen kedi de erkekti
(3,213 puan) tarafından
Ha ona hava atarken arada kaynamışsın o zaman arkadaşım :(
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Oo kötü yapmış boşuna demiyolar bacım kedi nankordur 
(327 puan) tarafından
Vallahi öyle bide 37 haftalık hamileyim sabunla yıkadım bol bol ama bebeğime bişey olur mu çok endişeleniyorum :(
(44,604 puan) tarafından
Yani hayvanları severim ama evde ****** olmaz hele şimdi hamilesin bebeğin doğacak evin içinde bilemedim bı kulübe gibi bişey yapsan bahçede daha uygun olmazmi
(327 puan) tarafından
Eşim gelince konuşacam ama bizim binanın bahçesinde çok köpek var kıyamıyorum da bırakmaya
tarafından
Valla hayvanları severim ama evde beslenmesine karşıyım kediyi, Kuş vs beslerim ama kedi beslemem, Yemeklerin içine girer, etraf hep tüğ olur çocukların ciğerine kadar kaçar Allah korusun, valla kedi besleyenin evinde ben oturup yemek bile yemem
(471 puan) tarafından
ahahaaa ben evlerinin içine bile girmem birak yemek yemeyi cok saçma geliyor evde ****** beslemek
0 oy
(48,392 puan) tarafından
korkmustur ondan yapmistir
(327 puan) tarafından
Öyle oldu sanırım kızgınlığı geçmiyor Mart bitti bu banamısın demiyor hâlâ çok asi
(48,392 puan) tarafından
kediler nankor degil kendilerini koruma icgudusu o ona bakarsan butun hayvanlar oyle erkek kedimi onlar sinirli oluyp genelde
0 oy
(8,539 puan) tarafından
Kötü olmuş:/
(327 puan) tarafından
Çok korkuyorum parazit filan kapmam inşaallah
(1,267 puan) tarafından
Kapmazsin canım güzel sabun ve suyla temizle hiç bişey olmaz
0 oy
tarafından
Çiflleşme zamanı hırçın oluyorlar abla geçmiş olsun bırakma bir süre böyle olur düzelir arkadaşımın vardı gece suratını parçalamış uyurken 
(327 puan) tarafından
SubhanAllah neler duyuyorum öyle halime şükredeyim en iyisi ama çok çığlık attım diye bebeğim şuan çok kasılıyor korkuyorum bişey olacak diye
tarafından
Korkma abla bişey olmaz Allah ın izniyle oda aklı olan bir canlı değil ****** sonuçta yemeğini yer sıçar yatar hani yargılayacaklar beni belki fakat kedi severim bakımını üstlenemem ama köpek gibi değil kedi bi anda hırçınlaşır ondan kedi taraftarı değilim
0 oy
tarafından
Bizmde var erkk sarı kedimiz ama ben disarda bakiyom evde bakmiyom bir tnede kopegimz var kopek kuyrugnu isiriyo oyun oynuyo kopege bile cirmik atiyo benim kiz nelr nelr yapiyo bir tirmik atmiyo benim kıza derin tirmiklar olmama suretiyle beni kapının onunde bekliyo miyvliyo 
(327 puan) tarafından
Ne güzel ama İşte bizim binanın bahçesinde çok köpek var e benim kedi çok korkak bahçede yaşayamaz bilmiyorum ki kendini koruyabilir mi inan ki en çok da bebeğim doğacak onunla arkadaş olsun çocuğum******n sevgisi bilsin diye besledim
tarafından
Kedi tüyü sıkıntı evde ben bakilmasna karsiyim bide namz kiliyom ben oyuzden evde kedi kopek bakılmaz onlarin yuvasi bag bahce diye düşünüyorm benide cocukken kedi tirmaladi kaşımı yardı dha izi var kasimda kopek ısırdı kolumdan vs cok seviyorum hayvanları ama eve almm
0 oy
tarafından

Hayvanlarda idrak yok yani tatlım bunu bilmen lazım dı ne zaman nerde ne yapacağı belli olmaz zaten bir hayvann alırken çok iyi düşünmem lazım bakabilirmiyim diye 

(327 puan) tarafından
Ben ilk defa besliyorum eşim daha önce beslediği için en çok onun ısrarı üzerine aldım eve bende zamanla alıştım
0 oy
tarafından
Ee birşey olmaz ki evde beslendiğiniz kedi sonuçda sinirlenmiştir ya korkmuştur  o yüzden tırmalamıştır. Tırmaladi diye bir can sokağa atilmaz ki onunda psikolojisine yazık degil mi ?  O zamn neden alıp besliyorsunuz bir ki anda vazgeçeceksiniz madem. 
(327 puan) tarafından
Kendim için değil de 20 gün sonra inşaallah bebeğim dünyaya gelecek en çok da onun için endişeleniyorum
tarafından
Bebegini cok kiskanabilir. Kediye hic ilgi göstermezseniz hep bebek ile ilgilenirseniz o zaman kedi agresif olur. Benim arkadaslarim bebekleri doğdu kedilerle ilgilenmediler saldirgan oldular kiskandilar mecburen verdiler. Arada dengeyi korursan kiskancligi biter iyi anlaşırlar. Yok yapamam diyorsan konuş eşinle.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Başka kedi gördükleri zaman hırçınlaşır kediler benim kedim de aynı üstelik ben yurtdısına gelirken yanımda getirmek istedim havaalanında xraydan geçmesi için kucağıma almam laazımdı ve o kalabalıktan kprktugu için elimi ısırdı parmağımdan kanlar aka aka yıne de getirdim iki hafta boyunc da o parmağım şişti ve ağrısından duramadım ama yine de ben atacagım demedim o da can sana alısıyor ve sen onu ilk haptığı şey de atacak olursan nesne aldın 
(327 puan) tarafından
Sanırım dediğin gibi oldu yoksa beni çok sever eşim gibi çok sıkıp sevmem kedi de bunu bildiği için hep yanıma gelip uyur ama bugün ilk defa onu böyle gördüm çok korktum inan ki bebeğim durmadan kasılıyor şuan karnımda ne yapacağımı bilemiyorum
(1,939 puan) tarafından
Kısır değilmiş bide çidtleştirsen bile başka kedi gördükleri zaman böyle yapıyorlar aşırı hırçın olurlar
0 oy
(95 puan) tarafından
Benimde  kedilerim var Bir defa böyle saldırmışdı bana kolum aynı böyle olmuşdu geçmiş olsun kuzum 
(327 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim :(
0 oy
(15,796 puan) tarafından
Kisirlastirilmamis ise saldırması normal. onların da bizim gibi cinsel istekleri olabilir. Sende candaki kediyi göndermeye çalışırken sana saldırmış olabilir. 
(327 puan) tarafından
Ama o da erkekti ve çok kızgındı onunla kavga etmek için cama tırnak atıyordu resmen
(15,796 puan) tarafından
Eğer ciftlesme mevsimindelerse belki dişi bir kedi için kavga edeceklerdi sen araya girince sana saldırmış demek
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Çocuğunuz ağlama krizine girip size vurduğu zaman kapıya koymayı düşünür müsünüz? Düşünmezseniz, kendinizi de kapıya koymayın. O da sizin yavrunuz. 
(327 puan) tarafından
Haklısın canım ama sanırım bir süre kendimden uzak tutmalıyım doğumuma 20 gün kaldı korkuyorum bişey olacak diye
(1,630 puan) tarafından
Kollarını bol su ve sabun ile yıka. Aşıları tamsa hiç bir şey olmaz. Sağlıkla doğsun büyüsün minnak
0 oy
(612 puan) tarafından
Canın yandığı için evden sepetleyeceksin yani? Bilinç eksikliği mi vicdan yoksunluğu mu sorumluluğun algılanamayışı mı bu bilemedim.. Bi tırmık altı üstü. 3 güne geçer. Kedin varsa tüyü de tırmığı da yeri gelir çiş yapmasını da kabul ettin demektir. 
(327 puan) tarafından
Bu kadar sert tepki göstermene gerek yoktu o üç tırmık dediğin öyle vucüdumda gelip geçen bir acı değildi psikolojim etkilendi karnımdaki bebeğim bile etkilendi şuan kasılıp kasılıp duruyor hem ben bunu geçtim atsaydım kediyi evden 3 kere yatağımıza işedi o zaman atardım koltuklarımın kenarları deri onları mahvetti tırmalayıp hiç bir şey demedim gittim örtü aldım üstüne örttüm gizledim onun için tırmalama tahtası yapmama rağmen hâlâ yatak odama gelip bazamı turmalıyor napım hiçbir şey demiyorum ama bu yaptığı beni değil iler de doğacak olan bebeğe zarar verir mi endişesi
tarafından
Madem çok vicdanlisin kurum aç da kendilere bak sahipsiz olanlara sahip çik desen heee olmaz nasıl yapayım dersiniz sizin gibi atıp tutanlar...
(612 puan) tarafından
Bunu yukarı yazmamışsın. Yazsan daha sağlıklı şekilde seni anlardık. Tırmıkladı eşime istemiyorum dedim yazmışsın ona binaen yorum yaptım.
(612 puan) tarafından
Evimde de iş yerimde de pek çok canı besleyip göz kulak oluyorum ben. Kimin ne yapıp yapmadığını bilmeden konuşmayı bi kenara bırakıp sen de Bi işe yararsın umarım tarçınlı.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 183 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 228 göst.
22 Nisan 2022 Aile kategorisinde Gammmze (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 193 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Zehra_RR (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 248 göst.