0 oy
347 göst.
Diğer kategorisinde (14 puan) tarafından
12 haftalık gebeyim yaklaşık üç haftadır ara ara gelip sonra kesilen bir kanamam var özel hastanede yapıyordum hep kontrollerimi en son pazartesi gittim ve dedi ki kanamanın sebebi düşük değil artık onun için gereken ilacı iğneyi kullandın bebekte bir sorun var dedi ne gibi dedim bebeğin boyun kısmında sıvı var ve bebeğin mesanesi olması gerektiginden büyük dedi yani dedim hemen dedi senin Çukurova üniversitesi Balcalı hastanesine gitmen lazım bende salı günü oraya gittim ve dedi ki bana aldırmak istiyor musun hayır dedim neden öyle bir şey sordunuz cvp vermedi ve dedi ki madem doğurmak istiyorsun imza at öyle çıkabilirsin hastaneden ama bana hiç bir şekilde sorunun ne olduğunu fln söylemediler çok kötü davrandılar ilk gebeligim ve çok korkuyorum bilgisi olan var mı bu ne demek içim.icimi yiyor cuma gününe başka bir hastaneye randevu aldım ☹️☹️

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Cano istersen başka bir doktora görün, tek doktora bağlı kalma Allah,tan umut kesme

(14 puan) tarafından
Evet görünecem Allah'ın izni ile
tarafından
Hemen umutsuzluğa kapılma Sabir et ve dua et bol bol
-Reklam-
+1 oy
(1,267 puan) tarafından
Allah Allah bir açıklama yapsalarmis keşke, hiç bir fikrim yok ama Allah yardımcın olsun canım inşallah önemsiz biseydir
(14 puan) tarafından
Keşke cnm sağol Allah razı olsun
+1 oy
(748 puan) tarafından
Bebeginde sknti var ne skntisi oldugunu biz bilemeyiz tabi ama iyice arastirip karar ver aldirip aldirmicagina cnaim 
0 oy
tarafından
Csnım sanırım bebegıne sorun var dediklerine gore karar senın 
(14 puan) tarafından
O kadarını bende anladım ama sorun ne bunu bilmemek delirtiyor beni
tarafından
Baska bir doktora git detaylı sekulde sor ve ogren senı neler bekliyor bıl
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İnşallah bilen birisi çıkar ama doktorlar bazen gereksiz evham yaptırıyorlar canım
(14 puan) tarafından
Tek tesellim bu gerçekten
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Benim doğumuma kadar ara ara lekelenmelerim oldu hatta bazen çok oluyordu. Düşük vs de değil. Bebeğimde de herhangi bir problem gözükmüyordu. Bazen açıklanamayan sebeblerden kanamalar olabiliyor.

Ama sizin durum farklı gibi bebeğin boyun değildir de beyninde sıvı toplanması olmuş olabilir. Mesanesi olması gerekenden büyükse bu böbreklerin gelişmediğini gösterir. Siz en iyisi bir perinatologa gidin çok geçmeden. O sizi en iyi şekilde yönlendirecektir
(14 puan) tarafından
Ztn doktorumun beni yönlendirdiği doktor pernatalojiydi
(1,086 puan) tarafından
Ayrıca boyunda sıvı ile hiç karşılaşmadım ama beyinde sıvı toplanması veya su kistleri olabiliyor. Bu su kistleri bazen zamanla ortadan kalkıp bazen de sorun teşkil edebiliyorlar. Dediğim gibi perinatologlar bebeğinizi en ince ayrıntısına kadar inceler. Yapılması gerekeni size söylerler. Ama unutmayın Allahtan ümit kesilmez. Bizzat şahit olduğum bir gebe vardı. Doktorum ona yaşamaz doğunca ölür kalbinde sıkıntı var dedi. Kız perinatologa gitti herşeyi göze aldı. Şuan yavrusu iki yaşına girecek. Evet zorladılar evet kız ameliyat oldu ama şuan hiçbir sıkıntısı yok Allaha şükür. Siz stress yapmayın ümidinizi kesmeyin.  Doktora gittiğinizde size dediklerini burada da paylaşırsanız size yardımcı olmaya çalışırız. Güzel anne adayı sizi seviyorum ❤️
(1,086 puan) tarafından
Karnından sıvı almak biraz tehlikeli bir işlem olsa da bu bebeğinizde kalıtsal genetiksel herhangi bir fiziksel beyinsel gelişiminde engel olup olmadığına bakılacağı için yapılıyor. Yapıp yaptırmamak sizin kararınız. İyice düşünmeniz gereken bir konu.
(1,086 puan) tarafından
Detaylı anlatacak olursam.
Karnından sıvı almak bebeğin içinde bulunduğu kesenin içinden sıvı almak demek. Sizin canınız çok yanmayacak ama o sıvı alınırken kese olması gerekenden fazla delinirsd bebeğiniz susuz kalıp hayati fonksiyonlarını yitirebilir. Bu çok düşük bir olasılık. Gebeliğniz daha çok erken. Bu sorun keşke hiç çıkmasaydı beya daha ilerleyen dönemlerde çıkmış olsaydı en azından küveze alınma ihtimali oluşurdu. Diyelim ki sıvı aldırmadınkz bebeğinizde ki sorunlar artarsa siz tehlikeye girersiniz ve gebelik zehirlenmesi yaşayabilirsiniz. Bu hemen aniden olan bişey değil ama sizin bu hafta veya 10 gün içinde kararlaştırmankz gereken bir durum. Ama unutmamak gerekir ki doktorlar da insanlar ve kullanılan cihazların eski kalitesiz oluşu bazen yanıltıcı olabiliyor.
(14 puan) tarafından
Çok sağol caniM❤️
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bir daha git bebeğimin durumunu öğrenip öyle aldırıp aldirmamaya karar vereceğim de numaradan. O zaman öğrenirsin ne olduğunu. Sonra vazgeçtim dersin. Hani niye kanama oluyor anlamadım down sendromu olsa kanama ile ilgisi yok. Ama başka engeli mi var. Imkamin varsa bir özele git. 
(14 puan) tarafından
Ztn gebe kaldigimdan beri bütün kontrollerimi özelde yapıyordum o beni sevk etti devlete bende çaresizim
(14 puan) tarafından
Umarım umarım
(5,406 puan) tarafından
Ama şimdi devlette aldıracak misin diye sorduğuna göre birşey farkettiler. Ya da arkadaşım dediği gibi hicbir şeyi yok sağlıklı doğacak inşallah. Ama bilemeyiz. Bana da mesela 2 li üçlü yaptıracak misin demişlerdi doktorum aldırmayı düşünüyorsan yaptır dedi düşünmüyorum dedim yapmadım. Ama rutin sorulardı birşey olduğundan değil
(1,086 puan) tarafından
https://www.doktortakvimi.com/perinatoloji/adana
Burada bir kaç doktor var. İnternetten yorumlarına bakıp gidebilirsiniz.
Her doktor aynı uslubu kullanmıyor ne yazık ki.. Bir sorun var mı yok mu ne gibi sorun var nlatmamışlar. Bu haftalarda olsa olsa ense kalınlığı olur. Ensesi kalın mı demek istediler acaba.. Hangi doktora gidersiniz gidin mutlaka raporunuzu veya ne gibi sorunlar varsa bir kağıda yazmasını isteyin
(14 puan) tarafından
Bir bilsem işte bilemedigim için endişeliyim :(
0 oy
tarafından
Detaylı ultrason yapan doktorlardan randevu al ona git.  Biraz pahalı olur ama içindeki soru işaretlerini kaldırır.  Inşallah bisey yoktur 
(14 puan) tarafından
İşte onu araştırıyor eşim şu an nerede daha iyi diye
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Ne saçma ya sana bilgi vermek zorundaydı 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Antalyada  olsan sana süper bir doktor önerirdim herşeyinçok güzel ifade ediyor inşallah adana da bulursun  kuzum hayırlı bi doktor 
(14 puan) tarafından
İnşallah canimmmm
0 oy
(470 puan) tarafından
Doktorunu degistricen

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 111 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde Melek 0666 (1,029 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 345 göst.
17 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu