0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde (1,159 puan) tarafından
Hanimlar 1. Ay aşısı olacak yarin kizim ben aşıdan korkuyorum ateslenirse felan evham yaparim diye ates icin ne almaliyim oneriniz nedir bide nasil oluyor cokmu zor

18 Cevaplar

0 oy
(119,345 puan) tarafından
uuff insaallah cabuk atlatir fitil al ates dusurucu
(1,159 puan) tarafından
Doktormu yazıyor eczaneden mi aliyoruz fitili ben cok korkuyorum ya
(119,345 puan) tarafından
10tl gibi bi fiyati var eczaneden aliyoz biz dr git gel ugramiyoz hesapli bisi diye
(1,159 puan) tarafından
Ozaman bende alayim yarin eczaneden
-Reklam-
0 oy
(725 puan) tarafından
Ateş düşürücü yazıyorlar hemen zaten çıkarsa ver diye ama ilk ay aşısı ateş yapmıyor genelde 2. Yapıyormuş 
(1,159 puan) tarafından
Oylemi insAllah yapmaz 2. De yapmaz inşAllah ben gercekten napacagimi sasiririm yanimda kimsede yok
(725 puan) tarafından
Canım ben de tek büyüttüm korkma :) diş zamanı gece 3 saat ateşini düşürmek için uğraştım ama hiç korkmadım çok şükür ıslak bir bezle eklem yerlerine koydum bekledim bir kaç dakika değiştirdim sürekli bezi ateş düşürücüsünü de verdim ateşini de ölçüyordum ara ara olur yani endişelenme gerekirse ılık suya sokarsın
(1,159 puan) tarafından
Evet sizlerin sayesinde öğreniyorum bende yalnizim ama sizler iyiki varsiniz
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Sakin ol önünde uzun bir sürec var daha çok aşı olacak ehvam yapmani gerektiren bir durum yok her çocuk o yoldan geçiyor hemsirene danış o sana ağrı kesici şurup önerir. 

(1,159 puan) tarafından
Yarin bi sorayim ne bileyim insan korkuyor ya bende telasliyim biraz
0 oy
(5,355 puan) tarafından
İnan en kolay aşı o korkma doktora calpol yazdır 
(1,159 puan) tarafından
Ates düşürücü mu o
(5,355 puan) tarafından
Evet canım hem agrı kesici hem ateş düşürücü
(1,159 puan) tarafından
Herkes onu dedi kesin alicammmm yarin
0 oy
tarafından
Bizde ates olmadi sadece uyudu uykusunda agladi huzursuz oldu ates cikacak diye birsey yok korkma
(1,159 puan) tarafından
InsAllah bizdede olmaz ya
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sakın aşıya gitmeden şurup falan verme korkma hiç bişey olmaz aşıdan sonra düzenli ateş ölç 37,5 olursa şırup verirsin 1 çay kaşığı 
(1,159 puan) tarafından
Yok daha surup felan almadim ki hic ates icin zaten
(7,768 puan) tarafından
Tamam kuzu aşıya gittiğinde eczaneye uğra bir aylık bebeğim için ateş düşürücü istiyorum de fitilide sor al evde bulunsun ztn fitil kaç aylıkken veriliyordu hatırlamıyorum bi sor
(1,159 puan) tarafından
Sorarim kesin alirim evde olsun dediginiz gbi
0 oy
(671 puan) tarafından
Canım birinci ay aşısı hastanede vurulan aşıyla aynı ateş yapmaz o ikinci ay aşısı yapar yaparsa korkma 
(1,159 puan) tarafından
Ayy ondanda korkuyorum zaten
0 oy
tarafından
En kolayı ilk asi bizde ateş bile yapmadı korkma bişey olmaz inşallah 
(1,159 puan) tarafından
InsAllah ya bizdede yapmasin korkuyorum gercekten
0 oy
(756 puan) tarafından
Ateş olmuyor biz de yaptırdık geçen. Eğer ateşlenir die düşünürsen her ihtimale karşı şurup yazdır 
(1,159 puan) tarafından
Yazdircam evde olsun birtane doktora söyleyim de
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Canım korkacak birşey yok sonuçta bebeğimiz için yaptırıyor o aşıları bizde olmadı hiç ateş şuan 9 aylık olduk bir kez dış ateşimiz oldu korkma eve geldiğinde de sık sık kontrol et ateş-i çıkarsa da colpol ver 15 günü geçmiş olmasın demisti bizim doktor 15 günü geçmiş olan fazla etki etmiyor muş şekerle mı yapıyor demişti yarim çay kaşığı veriririm geçmiş olsun birşey olmaz inşallah içini ferah tut yazı okumuştum 6 aya kadar bebekler ateşlenme olmaz mis enfeksiyon vs dışın da geçmiş olsun şimdi den canım 
(1,159 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim Allah razi olsun
(1,059 puan) tarafından
Senden de inşallah canım korkuma ilk çocuğun galiba bende senin gibi tedirgin oluyordum hâlâ bazı şeylere oluyorum içini rahat tut birşey olmaz Allahın izniyle ınşallah
(1,159 puan) tarafından
Evet ilk çocuğum gerçekten cok tedirginim hayırlısı ile büyüdüğünü bi gorseydim :)
(1,059 puan) tarafından
Görürürsün canım inşallah bende öyle diyordum ilk zamanlar şimdi büyüyor diye üzülüyorum zaman çok hızlı geçiyor
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Korkmana gerek yok kuzum onun iyiliği ve sağlığı için gerekli bu aşılar 

Eğer ateş olursa ilaç ver 
(1,159 puan) tarafından
Alicam yarin calpol dediler onu alicam
0 oy
(117 puan) tarafından
1. ay asisi neredeyse hic sıkıntı cikarmayan bir asi. Ben de korkmustum ilk basta ama hicbir sey olmadi. Kurmayin kendinizi. Evde Calpol bulundurun. Eklem yerlerine nemli bez koymak, ilik dus aldirmak sonrasinda atesi dusmezse Calpol vermek en dogru cozum.vermeyin Atesi 38'i gecmezse mudahale etmeye gerek yok.
(1,159 puan) tarafından
Anladim ozaman dikkat edip sık sık kontrol edeceğim
0 oy
(337 puan) tarafından
1. Ay aşısı ateş yapmaz canım 
(1,159 puan) tarafından
Cok sukur yaa
0 oy
(10,529 puan) tarafından
Ilk ay aşısı ateş yapmıyor cnm iki çocuğum dada olmadi 

Ama şunu diyeyim aşıdan önce ateş düşürücü verme 
(1,159 puan) tarafından
Yok vermicem yokki zaten
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Asi ateşleri dirençli ateş olmuyor . 38 ı geçince 1 çay kaşığı calpol verirseniz hemen düşürmeye başlıyor . Korkmayın bu yüzden . 4 saat aralıklarla verebiliyorsunuz 
(1,159 puan) tarafından
Anladim alacağım onu yarin kesin
0 oy
tarafından

10 gün sonra bizimde var bende bi tirsmiyor değilim.  Yarın deneyimlerini paylaşır mısın benimle :angel:

(1,159 puan) tarafından
Tabiyki paylaşırım yarin olalim da insAllah sıkıntısız atlatırız
tarafından
Inşallah canım ❤
(1,159 puan) tarafından
Merhaba deneyimlerini paylaşırmisin demistin cok şükür 1. Ay aşısını sıkıntısız ateşsiz atlattik sadece vurulduktan sonra susturamadık sonra saglik ocaginda karnini doyurdum anca sustu onun disinda biraz mizmizdi aksam ama ateşi felan olmadi cok şükür simdi sirada 2. Ay var ondan cok korkuyorum hemsire bu ates yapmaz bundan sonrakiler yapar dedi
tarafından
Maşallah maşallah umarım bizde sorunsuz atlatırız.  8 günümüz kaldı:)
(1,159 puan) tarafından
Az kalmis masAllah insAllah sizde sorunsuz atlatırsınız :)
0 oy
tarafından
Mutlaka calpol ya da fitil bulundur ates benim bebegimde cikmadi ama cok agrisi oldu cok huysuzlandi o yuzden ben calpol verdim 1 cay kasigi
(1,159 puan) tarafından
Alicam kesin
0 oy
(7,441 puan) tarafından
En korkulmayacak asi 1. Ay aşısı canım hiç bir etki yapmıyor 
(1,159 puan) tarafından
InsAllah yaa

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 42 göst.
23 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rabiaaaax (232 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 59 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 97 göst.
7 Nisan 2022 Aile kategorisinde Arasbebek (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.
23 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu

380,263 soru

11,385,108 cevap

34,884 kullanıcı

...