0 oy
908 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
 Hastalanırken insan daha bir ilgi alaka istiyor . Annem hastalandıgımızda başımızdan ayrılmazdı ama eşim öyle degil iştahım bile yok eşim kendi kahvaltısını yaptı ve bana dediği tek şey doktora götürüyüm hamileyim ve dokturun yapabileceği birsey yok dedim gitti şimdi çalışma odasında ki yatakta uyuyo keşke annem yanımda olsa

52 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hiç kimse sjsjsjsjsj 
tarafından
Bizde de hiç kimse kendimi çok kötü hissediyorum ama
tarafından
Amaaan boşversene canım kim bakarsa baksın lafını edecek o yüzden hasta da olsan ses etmeyeceksin kendi kendine iyilesip kalkacaksin hayat eskisi gibi değil ki
tarafından
Orası öyle ama ailesinden biri olunca burdan kalkıp gider ama eşi yanı başında ve çocugunu taşıyor hamile olmasam birşey karıstırıp kendime bakarım ama çocuğa zarar verir diye  içemiyorum
tarafından
O yüzden her şeyi netten araştırmak gerekiyor canım
tarafından
Baktım kuzum ama pek tavsiye edilmiyor nane limon içtim oda geçirmedi bir türlü
-Reklam-
0 oy
tarafından

Kendim kendimle ilgilenirim

Ne varsa yine bende var canim kendim❤
tarafından
Ayağa kalkacak mecalim yok
0 oy
(25 puan) tarafından
Eşim ilgilenir ama onların yapabileceği pek bir şey değil. Soruyor benim eşimde hastaneye götüreyim mi diye sonra oda uzanıyor tabiki yemeğini de yiyor yapacak bir şey yok çünkü. 
tarafından
Yesin ama insan oda da tek kalınca kötü hissediyorum
(25 puan) tarafından
Yeni mi evlisin. Benim eşimde biraz salonda uzanıyor sonra yatmaya gidiyor.
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun kuZum 
tarafından
Allah razı olsun canım
0 oy
(2,400 puan) tarafından

Valla bunu soyleyecegimi aklımın ucundan bile gecmezdi ama.

Eşim bakiyor bana.

Geçen sene kasım ayında idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. Kusuyordum ishaldim. Sağolsun eşim kusmugumu bile temizledi. Yatağımi serdi. 2.5 yaşındaki oğlumun üzerini giydirip bezini falan taktı.

Baktı yani yalan yok 

tarafından
Valla. Bende iki hafta oldu neredeyse geçmedi eşim beni bu halimle bırakıp haftasonu görümcemi alıp annesine gitti 2 gün kalmaya artık sen duşun kuzum insan ister istemez sana bakan insanı arıyor
0 oy
(655 puan) tarafından
Allah razı olsun eşim yardımcı oldu ameliyat oldum doğum ysptim yani annem.kamser hastası diye yardımı dokunmadı ama eşimden hiç beklemezken ağzımın içine düştü resmen Allah ragzi olsun ondan 

Sen de üzülme bebeğin üzülür sen uzulursen eğer ne kadar canım istemezse istemesin birşeyler yemek için zorla kendini çünkü yemezsen daha da kötü olursun 
tarafından
Yataktan çıksam yiyecem ama inan doğrulamıyorum canım
(655 puan) tarafından
Kuzum eşine desen en azından sıcak çay ekmek arası birşey hazırlayıp getirse kendi dusunemiuor belli ki çünkü inan erkekler bizim gibi ince ince düşünmezler biraz toparlarsin kendini eşine kırgın olabilirsin ama şimdilik unut kirginligini şöyle birseyler getirsin sana
Hani eşini tanimiyorum getirir mi getirmes mi bilmiyorum ama sen gene de şöyle bebeğin ixin
tarafından
Uyuyo telden arıyım acarsa diyicem canım:))
(655 puan) tarafından
Yiyebildin mi kuzum birşeyler
tarafından
Yedim kuzum Allah razı olsun eşim de kardeşi için araba bakmaya gitmiş :))
0 oy
tarafından
Allah razı olsun hastalandığım da eşim başımdan ayrılmaz hamileliğimin başından beri çok sıkıntılı günler geçiriyorum mide bulantısı vb. Şeyler ve alerjik rinit hastasıyım sık, sık alerjim tutar hem oğlumuza bakar hem bana bakar  evlilik sadece beraber uyumak değildir evlenirken iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta diyoruz o sözüde keşke her eş tutsa 
tarafından
Kuzum ben eşim yanımda bile uyumuyor annemde İstanbul a gitmiş burda olsa annemin yanına giderim hemen benim eşim çok vurdum duymaz insan üzülüyor haliyle
0 oy
tarafından

Eşimden başka yanım yok benim iyi ki var <3

tarafından
Ne güzel
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Senin yine annen ilgilenmiş benim oda iilgilenmezdi kimseden hayır görmedim ben evlendim eşim bin kat kötü çıktı yani haline şükret en azından seni hastaneye götürecek bir kocan var benimki onu da yapmıyor
tarafından
Kuzum lafta öyle diyip insan gider başka odada yatar mı Allah yardımcın olsun senin de
(2,479 puan) tarafından
Gerçi oda doğru yok ya gerçekten tırnağın varsa  başını kaşı kimsenin kimseye hayrı yok
tarafından
Aynen yeni kalktım bir iki lokma attım geldim yatagıma oda kardesine araba bakmaya gitti
(2,479 puan) tarafından
Yok artık ne kadar ayıp
0 oy
tarafından
Esimde bitki  cayi vs yapar ama kimse anne gibi olamıyor 
tarafından
Valla hastalansa bakıyorum ben ona Allah rızası için yoksa umrumda olmaz doğrusu
tarafından
Oyle ama iate bu zamanda insana kiymet vermiyorlar.
tarafından
Kesinlikle evlenmişsin artık mecbur katlanıcam
tarafından
Ben acikcasi bana yapmayana yapmam iyilik eşimdr olsa
tarafından
Haklısın yapmamak lazım
0 oy
(851 puan) tarafından
Esimm allah bin kere razi olsun 
tarafından
Maşallah
0 oy
(388 puan) tarafından
Sağolsun eşim hastalanınca pek nazlı olur. Bende ilgimi eksik etmem. Bu zamana kadar pek hasta olmadım ama geçen hafta tetenozdan dolayı bir gün yattım. Titreme atesden. Sağolsun yemeğimizi yaptı ilgisini eksik etmedi Allah razı olsun. Ertesi gün kendime geldim şükür
tarafından
Valla bulaşıklar almış başını gidiyor evi demek bile istemiyorum ne zaman artık ayaklanırsam yapıncam
(388 puan) tarafından
Olsun canim. Önemli olan senin iyilesmen. İyi olunca yaparsın evel allahin izniyle. Şimdi istirahat et. Suyunu iç bol bol . Kendine iyi gelecek şeyi bilirsin eşinden rica et yapsın. İlk defa rahatsizlaniyorsan bilememistir belki ne yapacağını.
tarafından
Yok canım ilk degil desem de pek degişmiyor  bol bol uzanıyorum bende
(388 puan) tarafından
Bir insanı değiştirmek çok zor canim. Yinede Allah hidayet versin insallah
tarafından
Amin kuzucum Allah kimseye muhtaç ettirmesin yeter bu zaman da geçer
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım eşim mecbur çalışıyor ama Allah ondan razı olsun geçen karnım çok kötü ağrıyordu bayada uzak yerdeydi karşıdaydı ordan buraya geldi. Eşin böyle yapiyorsa o herzaman sağlam kalmiycak illaki hastalancak sende ona böyle yaparsın Allah ıslah etsin eşini.
tarafından
Kuzum benim eşim 24 saat evde işiyle ilgili şeyleri evden yürütüyo çalışsa anlarim
(3,099 puan) tarafından
Evde olmasına rağmen mi? Gerçekten anlamıyorum kendileri hasta oldumu aman şunu yap aman bunu yap diye soylenmeyi bilirler. Bazı insanlar nankör bugünün yarınını dusunmuyorlar. Allah kimseye muhtaç etmesin canım.
tarafından
Amin canım işte olsa derim kendime moral veririm ama öyle yapınca insan üzülüyor kendimi kötü hissediyorum
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Esim ilgileniyo kayinvalidem ilgilenir. Ama en buyuk destekcim esim valla yemem yapamam ugrasma der disardan soyler, nanae limon yapar sarimsak soyar yutturur

O konuda sansliyim cok cukur.

Ama seni iyi anliyorum bende ailemden uzakta gurbetteyim insan annesini cok ariyor
tarafından
Aynen hastalık farklı ya hiç bir şey yapmasanda bir eşine sarılsın yanında olursun onun yaptığı şey ise başka odaya kapanmak
0 oy
(2,328 puan) tarafından
Eşim ilgilenirdi sehir disindan o kadar yoldan gelip birde bana yemek hazirlamisti her zaman gelen kaynanam hastayken telefon bile açmadı allah razi olsun esimden bende ona çok iyi baktim ama 
tarafından
Maşallah canım darısı başıma benim eşimde dün annesinden gelir gelmez gitti uyudu sağolsun dündendir canım bir lokma bile bile çekmedi yiyemedim de
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Annem babam eşim
tarafından
Maşallah canım Allah başından eksik etmesin
(2,321 puan) tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(314 puan) tarafından
Ben grip olmuştum hamileliğimin başlarında. Kendi ailesi de hasta olmuştu hem bakmaya gitti hem de orada çorba yapmış bana da getirdi işe gitmeden önce Allah razı olsun ondan.
(314 puan) tarafından
Anladım canım. Allah yardımcın olsun. Konuşup düzeltin aranızı. Hamilelikte doğum da olsa yataklarınızı ayırmayın benim tavsiyem.
tarafından
Kuzum bunu ona defalarca dedim neymiş rahatına düşkünmüş inan hamilelikten sonra bana hiç yardım etmeycek onu da görüyorum Allah artık neyi nasip ederse onu yaşıucam
(314 puan) tarafından
O nasıl söz. Herkes rahatına düşkündür. Çocuk yaparken bunu niye düşünmemiş. Evliliği ne sanmış acaba.
tarafından
Hep diyorum ki bunu toplumsalmış evlilik inan yatagımda ölsem 1 hafta sonra fark eder
(314 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun.
0 oy
(503 puan) tarafından
eşim evdeyken hastalanırsam o kendi ilgilenir bebek gibi bakar bana ama o işteyken hastalanırsam izin de alamazsa annesini babasını gönderir karıma bakın hasta o diye. onlar da gelir bakarlar sağolsunlar
(503 puan) tarafından
peki o hastalandığında sen ona bakar mısın
tarafından
Allah rızası için bakarım
(503 puan) tarafından
hayatta işim olmaz ben ona bana davrandığı gibi davranırım. eşin yatsın kalksın dua etsin bence sana. sen yine iyisin
tarafından
Biliyor musun çoğu insan ona öyle diyo ama adam duymamazlıktan geliyo :)
(503 puan) tarafından
işine gelmiyor tabi :)
0 oy
(841 puan) tarafından
Hamileyim baş ağrım bulantım çok oldu aşırı kimse gelip bakmadı bana sağolsun eşim başımda bekledi meyve soydu zorla yedirmeye çalıştı yemek yaptı yiyemiyordum kusuyordum yinede suyunu iç derdi ben kusardim o temizlerdi başim çatlardi masaj yapardı yanımdan gitmezdi ben yemiyorum diye o da yiyemezdi hastalık kötü Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin 
tarafından
Maşallah Vallahi Allah betirinden korusun bir soğuk algınlığında bana bakmıyor önemli bir şey olsa her halde beni bırakıp gider
0 oy
(3,831 puan) tarafından
Eşim ilgilenir hastalık konusunda çok hassas çok korkar bir şey olur diye mesela belim ağrır hemen yatağın içne alır beni fön makinasını açıp belime doğru çalıştırır o sıcak havayla ağrı kalmaz. Başım ağrır meyve hazırlar elimi yüzümü yıkatır yarım saat uyumamı söyler kendime gelmem için verdiği taktikler çok işime yarar sürek arar sorar çok kötüysem işe gitmez yanımda kalır hastane yattım bir hafta altıma kadar eşim değiştirdi yemeğimi yedirdi ben onu gibi değilim malesef bir şey yapamıyorum mal gibi kalıyorum o hastayken 
tarafından
Maşallah canım ondan birseyler öğren sende eşine yaparsın ben yapıyorum ama o yapmaz
(3,831 puan) tarafından
Canım herkesin karakteri farklı burda bizim yazdıklarımıza bakma herkes bir değil benim eşim hastalık konusunda çok hassas olduğu için böyle ama ben öyle değilim sağlıkçıyım belki alıştığım için çok umursayamıyorum belki o da bana çok kırılıyordur bilemem ama huyumu da biliyor
tarafından
Evet mesleğinin getirdiği bir monotonluk oluyor mesleki deformasyon diyelim seninkine :) eşin anlıyordur bir sürü hastadan sonra duygusallık kalmazki insanda
(3,831 puan) tarafından
Aynen öyle canım

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 482 göst.
13 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 267 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
27 cevap 811 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 242 göst.
14 Ağustos 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde 12345ftmmm (174 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,032 cevap

34,884 kullanıcı

...