0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kizlar bilgi sahibi olan varmi bilmiyorum ama düşüncemi soyleyim önce fitremi zekatimi  sma hastası çocuklara vermek istiyorum ama bu konuda bilgi sahibi olan varmi? Kabul oluyormu o sekilde fitremiz vs. Yardım haricinde 

5 Cevaplar

+2 oy
(402 puan) tarafından
Fitre ihtiyaç sahibine verilir.ve bence çocuğunun ölmemesi için çabalayan anne babadan daha çok kimse hiç bir şeye ihtiyaç duyamaz.açlık bile tolere edilebilir ama ölümün çaresi yok.bence çok iyi düşünmüşsünüz.
(45 puan) tarafından
Evet aynen öyle allah yardımcısı olsun herkesin insallah .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Zekat verilir de fitre muhtaçlara verilir diye biliyorum 
(45 puan) tarafından
Onlarda en az başkası kadar muhtaç degillermi zaten canım  öyle düşündüm ben allah kabul ederse insallah.
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende   o hasta  bebislere  vermek  istiyordum  ama insan  güvenemiyor  bilgiler  dogrumu diye 
(45 puan) tarafından
Yani doğruluk oranı çok olan var , ben sakaryada yaşıyorum eymen var mesela bizim olduğumuz yerde  esnaflar falanda yardımda bulunuyorlar  bildiğim yer en azindan ben bu sekilde vermek istiyorum rabbim kabul  ederse  çünkü  2 hafta sonra dogumum var bebeğim içinde ilk fitresine verecegim en azindan böyle biyere gitmesini istedim .
(5,949 puan) tarafından
Bende  instagram da sürekli  paylaşıyorlar  alperen ona  vermek  istiyorum  hayırlısıyla bakalım
(45 puan) tarafından
Allah kabul etsin insallah
(5,949 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bana kalırsa uygundur. Ama hocaya da danışmak gerek. 
(45 puan) tarafından
Yarin fetva hakkına sorarim canım ama bana kalırsa onlarda muhtaç sonucta diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 203 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mldnz (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 204 göst.
9 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 563 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,100 soru

11,378,855 cevap

34,864 kullanıcı

...