0 oy
304 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (105 puan) tarafından
Yeni evliyiz 25 kasımda evlendik çevrrmde ailemde kimse hamile kalamiyordu hatta kız kardeşim bile hamalile kalamşyor..  Bnde bekarken her adet olduğu da ilaç alırdım sancı yüzünden.. Herkes derdi hamile kalamazsın yapma diye... Bnde nasılsa hamile kalamam deyip hiç korunmadm kpsssye çalişiyordım. Yılbaşında Seyehat ettik eşimle babasına gittik oraya varınca Bi midem bulandı ki sormayın... Söyleyemiyorum da şimdi dicekler gelinin bizden. Mi midesi bulanıyor acaba neyse görümce geldi dedi senin yüzün değişmiş hamilemisin yoksa.. Şüphelenmeye başladım ama hala ihtimal vermiyorum. Neyse test yaptım hamileymişm 2 gün boyunca ağlıyordum ben annelik yapamam diye... Ama gün geçtikçe insan bağlanıyor... Şimdi de Bi an önce doğsun diye bekliyoruz... 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

3 yılın sonunda bekledigim mucize hiç beklemediğimiz anda ben burdayım dedi bana eşim askere gidecekti o yüzden gelem giden oluyordu kaynanama bizde orda kalıyorduk gelen oluyor diye o akşamda annemler ve eşimin dayisi gil gelecekti kaynanama bende eve geldim tatlı yapmaya kaynanamda malzeme yoktu adetim 5 gün geçti bende üzüntüden dır diye düşünüyordum neyse muhallebi karıştırırken içine kurt düştü ovulasyon testi yaptım koskoca ikitane kıpkırmızı çizgi vardı sonra gebelik testi yaptım pozitif hemen burdaki sevdaya yazdım sonra buraya post açtım ama ağlıyorum elim ayağım titriyor hemen eşimi aradım nolur cabuk eve gel hemen eve gel diye bir yandan ağlıyorum bir yandan durumu anlatıyordum mucizem hiç beklemediğim anda geldi ve hiç beklemediğim anda gitti  :(

-Reklam-
0 oy
(859 puan) tarafından
Kaç haftalık 
(105 puan) tarafından
17 +3
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Hehehheeh biz ağustosta evlendik Eylülde adetim gecikince eyvah dedim gittim test aldım pozitif sağlık ocağında kan verdim pozitif ve daha kimsenin haberi yoktu :) sonra kız kardeşime söyledim çünkü eşime özel olarak söylemek istedim. Bi emzik aldım. Çarşamba günü misafir gelecekti onlar gelmeden haberi olsun diye ben pazar gününden başladım hadi kabristana gidelim diye (kayın pederimin mezarına.) köyden birini mi ziyaret edeceğiz dedi hayır virüs var dedim. Ben ısrar ediyorum o acelemin sebebini anlamaya uğraşıyor. (köydekiler kaynanamı aramış gelmediler diye şikayet etmiş ben de kimseyi ortaya dökmeden laf olmadan gidelim diye uğraşıyorum sanmış) Hayır da diyemiyor ama gidesi yok. Bu gün gidelim olmazsa yarın gidelim diye didikledim durdum. Mecbur kabul etti gittik mezarını suladık sararmış otları ayıklarken "baban çok iyi bir babaymış herkes onu çok seviyor size de çok iyi örnek olmuş sen de baban gibi bir baba olabilecek misin? ' dedim. Emziği uzattım ama görmüyor :) Babam kadar olamam mümkün değil dedi olursun olursun söz ver bana dedim emziği gördü ilk başta anlamadı Bi bana Bi elime baktı kaldı 2 3 tur :) sonra ağladık sarıldık işte :) planlı değildi benim de yaşım az değil ve ilk evliliğim biteli 7 yıl olmuştu yani ben yumurtalıklarım tembelleşmiştir diyordum meğerse hazır olda bekliyorlarmış :) 35 haftalık oluyoruz yarın. Allah sağlıkla kavuşmamızı ve büyütmemizi nasip etsin 
tarafından
Duyduğum en güzel sürpriz galiba Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah ☺️
(1,550 puan) tarafından
Aminnnn cümlemize inşallah ❤️❤️ ben mezarlıkta söyledim deyince şoka giriyor millet :) ama gerçekten babaları rahmetli çok çok sevilen biriymiş ve benim duyduğum en iyi baba. O sayede oğulları da çok iyi baba olmuşlar. Benim ilk evliliğimden olan oğluma kendi canındanmış gibi babalık yapıyor. Kaynımın çocuğu olmamış 2 kardeşe koruyucu aile olmuşlar nasıl bakıyorlar anlatamam biz Kendi doğurduğumuza o kadar ilgi gösteremeyiz. Ben şimdi müjdeyi o adamın yanında vermeyeyim de ne yapayım :)
0 oy
(3,720 puan) tarafından
Temmuz da düğünümüz oldu canım öncesinde evimize geçmiştik malum pandemi :( eşim düğünden beri çocuk istiyodu ama ben hiç istemiyodum biraz gezelim birbirimize alışalım diyodum ama korona malum eve tıkandık kaldık. Neyse ben karar verdim sürpriz yapıcam diye eşime ben korunmaya başladım sen bırak korunmayı dedim oysaki yalan korunmuyodum hemen hamile kaldım :)) eşime de idrar testi sonucunu bi kutuya koyup verdim şok oldu asla inanmadı defalarca yemin ettirdi hem çok komik hemde çok duygusal bi andı videosu çektim arada açıp izliyorum :))
0 oy
(196 puan) tarafından
Ben hamile kaldığında  üniveriste öğrencisiydim. Adet oldugumda çok sancim olurdu. Dr gittim bunun için bana dedi çok kist var yumurtalıkların da böyle hamile kalmazsın. Tabi ben üzüldüm. Bebek reklamı görünce ağlıyorum felan. Eşime bebeğim olmazsa benden ayrılır mısın diye saçma sapan soru soruyodum. Dr ilaç vermişti kisler için adetten üç gün önce içmeye baslicaktim. Tabi çocuk olmicak diye dikkat etmiyoruz.hapi içmeye başladım adet olmuyorum bir gün iki gint yok en son test yaptım çift çizgi. Ne anlama geldiğini daha bilmiyorum. Ablama attım ablam şok evleneli daha bir buçuk ay oldu felan diyo. Ben inanmadım tabi kan verdim kesin çıktı. Okuldan dönüste eşime üstüne süper baba yazan bı kutu aldım küçük içine emzik eldiven ultrason kağıdı patik koydum. O günde astsubaylar günüydü. Eve geldim eşim uzaniyo işten gelmiş. Dedim aşkım sana hediye aldım astsubaylar günün kutlu olsun. Sonra bu kutuyu açtı bı afalladi. Hadi ciddi misin dedi ben o ara video alıyorum. Bir sarıldı bana hala izledikçe gozlerim dolar. Şu an oğlumuz iki yaşında mutlu giden bir evliliğimiz var.bir kızimiz olucak bayramda nasipse...
0 oy
tarafından
İlkini anlayatum o zaman öğrenciydim son sınıfta eşim de memleketteydi ben hap kullanıyodım bıraktım o ara eşimin yanına geldim geri döndüm neyse zaten kalmaz falan dedik sonra adetim gecikti kardeşim test yap falan dedi yok dedim yapmam neyse en son yaptım pozitif :D dün de ikinciyi öğrendim 16 aylık oğlum bu arada adetim hep düzensizdi gecikti yşne dedim yoktur test yapayım da yoksa kadın doğuma hornonlarıma bi baksınlar neyse test yaptım sürpriz 
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Zaten istiyordum ama 6 aydır olmuyordu hamile kalmadan bi önceki ay 5 gün gecikmem oldu negatifti sonraki ay artık bi doktora gidelim baklalık kafamız rahatlasin  demistik ama ***** ***** herşeye ağlıyorum filan rüyamda bebek emziriyorum test yapıyorum gene adetim 5 gün geçti ama ihtimal vermiyorum o günde açık pembe bi leke geldi ben gene ağladım adet olcam gene diye sonra uyumuşum gündüz gözüne rüya gördüm gene test yapıyordum pozitif duramadım gittim test aldım ve ne göreyim çift çizgi çıkıyor ama inanamıyorum evin içinde hamileyim diye hem bağırıyorum gülüp hem ağlıyorum hiç duramadım hemen esimi aradım telefonda ağlıyorum adam gene adet oldum sandı söyleyince işteydi çok sevinmişti hamileliğimide sağolsun prenses gb yaşattı 
tarafından
Ben ilk hamileligimi anlatayım eşim dışarıda yemek yedirdi o zamanda haberlerde hep gıda zehirlenmesi oluyor eve döndük film izliyoruz benim başım dönmeye midem bulanmsya başladı eşime dedim zehirlendim ben apar topar acile gittik açık doktoru evli misin dedi evet dedim o zaman 10 gün sonra gel dedi yolladı test filan yapmadılar on gün sonra sağlık ocağında öğrendim hamile olduğumu ama nasıl korktuysam hep zehirlendiğini duş
0 oy
(13,614 puan) tarafından

7 sene olmadı benim.ameliyat oldum tedaviler gördüm.ama olmadı.

6 gün gecikmeyle test yaptım,

Pozitif dediler. 

İnanmadım başka hastaneye daha yaptırdım test.

Orda da pozitif ti. havalara ucmustum.

Şuan iki yasinda

Aralıkta da  10 gün gecikmeyle yaptım.

Hiç ihtimal vermedim ama 2. Çizgi çıktı :)

Yani 7 sene bekletti Rabbim ilk çocuğumda.

İkincide aceleyle kendiliğinden gelmiş :)

Şuan 23 haftaligim.

0 oy
(401 puan) tarafından
Agustosun 12sinde düğünüm oldu daha adet olmadım adet günü Bi leke görünce adet olucam diye sevindim demekki yerleşme kanamaaıymış zaten eşim çok istiyordu nişanlıyken de sürekli isteğini söylüyordu ama ben istemiyordum yapamam bakamam diye Allah nasip etti 10 gün geçti ben adet olacam diye bekliyorum ama aşırı Bi koku hassasiyeti var neyse eşim test aldı yapayım dedim ama ben hala beklemiyorum Bi baktım ki pozitif üzüldüm önce testi sakladım eşim gelince negatif çıktı çöpe attım dedm halbuki saklamışım doğum gunune az kalmıştı o gün söylemek istedim neyse ben negatif diyince  inanmadı testi görecem dedi ben hissediyorum hamilesin dedi çöpe baktı yok dedi test çok ısrar edince bende mecbur kaldım söyledim o kadar sevindiki hemen herkesi arayıp baba oluyorum dedi 
0 oy
(4,889 puan) tarafından

8.ayda hamile kaldım ama ihtimal vermiyorduk çünkü ilaçlarla adet görebilen biriydim. Doktorum eşinde görünsün doktora  dedi alternatif tıp, klomen fln kullandım o ay, baba evindeydim döndüm eşim de randevu aldı problem ondamı acaba diye.  10 gün sonra bende eşime karşı bi mide bulantısı başladı adamı gördüğümde midem bulanıyordu noluyo fln  dedik. Kan verdim ertesi gün sonucları almaya gittik 4 gözle bekliyordu tüm sülale:)  doktorun yanından çıktım eşim dışarda bekliyor hastane kalabalık ama gözüm uzaktan eşime odaklanmış gözlerine bakarak hızlıca yanına gittim gözlerim dolmuş bebek var dedim eve geldik sarıldı alnımdan öptü gel bi şükür namazı kılalım dedi :). Kıldık öyle yaniii<3

0 oy
(1,601 puan) tarafından
Öncelikle rabbim anneliği hakedene bu duyguyu  yaşatsın inşallah  evlendikten sonra 1 yıl getirmedim sonra kızım oldu 16 aylıktı oğluma hamile kaldım oğlum da eşim yanımdaydı birlikle öğrendik kızımda yanımda değildi telefonda söylemiştim çok sevinmiştik öyle oldu
0 oy
(406 puan) tarafından
Eğer hazır değilsen belki benim gibi başlarda yadırgarsın ama bal küpü bunlar bal :) Allahım bize bağışlasın evlatlarımızı Amin 
0 oy
(636 puan) tarafından
7 temmuzda evlendim. 1 temmuz da adet olmaya başladım. Tam düğünüm de bitmişti adetim. İlk günden korunmak istemedi. Ben de yumurtlama zamanı değil nasılsa bişi olmaz dedim kendi kendime. Ama daha çocuk istemiyordum. 1 sene falan bekleyelim demiştim. Eşim de çok istiyordu. Hemen olsun diyodu. Neyse balayı falan derken korunmadan. Benim içime şüpheler düştü tabi. Ayın 28inde eşimle telefonda konuşurken hadi test alıp gel yapalım falan dedik. Neyse ben testi aldım geldim. Bi yaptım hemen çift çizgi çıktı ama ben daha anlamadım. Hafif silik gibiydi. 20 dk falan bekledim. Hala aynı. Yok hareldw ya dedim kendi kendime. Gözüm kutuya ilişti. Çift çizgi pozitif demekmiş. Nası bağırıyom eşime. Çabuk gel bi valla ben hamileyim diye :) neyse ablama attım sonucu. Şok oldular. Daha evleneli 3 hafta olmuş. Eşimle oturduk ağlıyoruz. Görümcem de vardı. Oda baktı. Maşallah ne acarsınız dedi. :) doktora gittim kesede görünmedi  3 haftalık bebe nesi gözükcekse :) idrar ve kan testinde çıktı artık. Tabi hemen söylemedik herkese Aileler haricinde. Evlenmeden önce mi oldu ki acaba diye yanlış anlaşılır diye. Öyle işte. Hemencik hamile kalmıştım :) 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 345 göst.
0 oy
4 cevap 248 göst.
0 oy
25 cevap 403 göst.

378,095 soru

11,316,772 cevap