0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar her ay biktik artik ya felaket dayanamayacak kadar agri uyumaya calisiyorum unutmak icin yok biyandan kusma sizede aynisi oluyormu dpgumdan sonra gecer dediler ama yok gecmicek hic

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben ölüyorum şuan üçüncü gün hala ağrım var bıçakla etlerimi kesiyorlar sanki bulantı herşey oluyor
tarafından
bulanti neyin nesi acaba ya sabah bende öteki tarafa gidiyodum
(1,206 puan) tarafından
O bulantinin sebebi hormonlar. Adet olduğumuz zaman rahim duvarı dökülüyor ya prostaglandin bazen kendini atamadiginda dolaşıma karışıyormus. İşte içilen ağrı kesiciler de bunu nötr hale getiren bir madde varmış o yüzden adet olunca ağrı baslamadan hemen önce içilmesi gerekliymiş ilacın ki o hormonla savaşa bilmesi için
-Reklam-
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Bunun tek çözümü ilaç içmek bununla ilgili YouTube da bir doktor var ilaç içilmesi ile alakalı güzelce anlatıyor. Boşu boşuna ağrı cekiyorsunuz ağrı başlamadan bir saat önce filan o ilacı içmelisiniz diye söylüyor. Bende  çok çekiniyordum adet olunca ilaç içerden kesilir filan diye onu dinleyince dedim nolucaksa olsun ağrım kesildi sadece kanamam aynı şekil devam etti. Boşuna çekmişim ağrı cektigim zamanlar. Hele ilk üç gün yataktan çıkmak istemiyordum kusma yüzünden 
tarafından
parol icsem agrimi hafifletirmis emzirdigim icin baska ne icebilirim onceden majezik icerdim aninda keserdi bidahakine oyle yapiyim ya
(1,206 puan) tarafından
Ya emziriyorsan bilemem ama bende majezik apranax kullanırdım. Sonra doktor bana buscopan tavsiye etti oda cok iyi geldi. İnşallah memeden kesince bebisi o ağrılarda kesilir. Seni çok iyi anlıyorum çünkü
tarafından
sagol kuzum:(❤️
0 oy
(16,292 puan) tarafından
Hiç olmaz sancı falan. Sadece 1 kere oldu 3 aylik evliydim daha acile zor atmıştım kendimi iğne vurdular geçti 
tarafından
kiz ne sanslisin he
(16,292 puan) tarafından
Maşallah de kız..bu gun Adet oldum sancı falan olursa senden bilirim  :D
tarafından
ay masallah masallahh :D
0 oy
tarafından

Evet canim ben ilac kullaniyorum bu yuzden bacaklarim karnim belim beni benden aliyor ağlıyorum bazen:(:angel:

tarafından
ben bekarkende oyletdim hala oyletim ne ilaci iciyosun canim ben emziriyorum acaba parolmu icsem oda ise yararmi
tarafından
Himm emzirirken kullanilmiyo galiba canim ya asadotil kullanıyorum sip diye kesiyo parol hakkında bilgim yok
tarafından
tamam canim
tarafından
Canim simdi hemsiremiz var ona sordumda mazajik 100 lukten kullanabilrmissin gunde 1 tane ama
0 oy
tarafından
Sancı bulantı birde doğumdan sonra bel ağrısı eklendi 
tarafından
offfofff
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Hayr adet oldugumu hissetmm bile. 
tarafından
of masallah
0 oy
tarafından
Canım benim her adetim yaklaştığında başım döner ,  göğüslerim şişer , midem bulanır , bacaklarım sızlar , karnıma kramplar girer , halsizlik , ağrı sızı dökülürüm bildiğin. Ama bunun çözümünü adetin başlamasına birkaç gün kala düşük dozajlı mesela parol minoset gibi ilaçlar alarak buldum. Sabah akşam içiyorum. Çok şiddetlenirse ayaklarımın ve belimin altına sıcak su torbası koyuyorum. Sevdiğim şeyleri yerim , tatlı tuzlu fark etmez. Cami açar hava alırım sürekli. Evin içinde yürüyüş yaparım hafif tempoda. Bir de wcye çok girer çıkarım. Gerçi artık hamileyim adet falan olmuyorum ama ben çözümü böyle bulmuştum. Umarım işine yarar ♥️
tarafından
en rahat donemin ozaman canim nefret ediyoeum adet olmaktan kandan ama yapacak bisey yok tavsiyelerin icin sagolasin❤️
tarafından
Ben bir hafta yatardim hareketsiz nefes bile alamazdim bunları yapınca rahatladım. Rica ederim canımm ♥️
0 oy
tarafından

Gecenlerde bir yazi okumuştum mantıklı geldi aslında 

image

0 oy
(324 puan) tarafından
Evlenmeden önce benimde öyleydi sürekli kusuyor ve ağrıdan kıvranıyordum sadece ağrı kesici iğne fayda ediyordu evlendikten sonra düzeldi ama ağrı yok denecek kadar azaldı 
0 oy
tarafından
Ağrı aşırı olurdu bende ilk 2 gün 
0 oy
tarafından
Doğumdan sonra 2. Adetim evet çok şükür ağrılarım azaldı ilaçsız durabiliyorum ama aşırı derecede kanamam var bugün 3. Günüm ve sabahtan beri 2. Kıyafet degistirişim batıyorum sürekli
0 oy
(6,848 puan) tarafından
Suan adetliyim agri var amaa oyle cok abartilacak gbi degil
0 oy
tarafından
Arada bi olur evlenmeden önce çok oluyodu agrım 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 250 göst.
5 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 250 göst.
31 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
21 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,909 soru

11,512,761 cevap

35,173 kullanıcı

...