0 oy
538 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar kızım bu yıl  6 yaşına gireck şimdi ben beş vakit namazını kılıyorm ama regl olduğumda kilamiyorm kızım neden namazmi kilmadigimi soruyor geçen gün dolap i karıştırma ped bulmuş bu ne ne işe yarıyor ben reklamda gördüm büyük ablalar kullanıyor dedi ben şimdi anlatsam daha küçük diye düşündüm anlatmasam yalan söylemek istemedim nasıl anlatmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim başından geçmiş tecrübeli anneler yardımcı olabilir misiniz ? 

8 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Evet bunlar büyük ablalar ve anneler için. Annelerin bazı özel günleri var ve bunlara ihtiyaç duyuyoruz. Hatta büyüdüğünde seninde ihtiyacın olacak..o zaten sohbet arasında sorar bende kullancakmiyim diye
(5,721 puan) tarafından
Canım kelimeleri seçmek çok zor simdikiler öğrenmek istiyorlar önemli olan düzgün kelimeler seçerek ogretmek benim de beş yaşını geçmis bir kızım var bakalım küçük sorular soruyor o da inşallah düzgün şekilde ogretiriz
tarafından
Evet canım yaşına fazla bir şey kullanmak istemiyorum bizim zamanimzda ne kadar dikkat edilmesede böyle konular hassas konular çocukların aklı karışmadan bilinçlenmeliler diye dusunuyorm bende benim annem bana hiç anlatmamsti bile ben regl olduktan sonra kendim araştırıp ogrenmstim
(5,721 puan) tarafından
Yok be canım anlatmadilar hiç bişey. Bir baktım adet olmuşum işte okullarda falan duyuyorduk derslerde. Şimdiki çocuklar meraklı annelerde doğruyu anlatıyor
tarafından
Bizden duyup bilinclenmeleri daha iyi kuzum ya biranda olduklarında ne yapicm ben diye düşünüp korku endişe yasamasnlar istiyorm ayıp birşey olduğunu düşünmesin istiyorm bakalm biraz araştırıp anlaticm
(5,721 puan) tarafından
Tabiki canım benim en iyisi öyle yapicaz ogreticez elimizden geleni yapmamız lazim
-Reklam-
0 oy
(165 puan) tarafından
Canım ınstagramda hatice kübra toygar diye bi yazar var onu takip et bu tarz paylasimlari var Nasıl anlatılması gerektiğini soyluyo 
(13,837 puan) tarafından
Tongar soyadı.
(165 puan) tarafından
Klavye kendi seçmiş
(13,837 puan) tarafından
Anladim canim. Klavye bazen benim yazdiklarimi da begenmeyip kafasina göre bişeyler yaziyor.
tarafından
Şimdi inceliyecgim canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benimde 5 yaşında kızım var oda görüp soruyor bu ne diye ben anlatıyorum böyle böyle olacak büyüyeceksin vs vs doğrusu neyse onu söylüyorum baya hevesli bende senin gibi sutyen takicam bende senin gibi ped takicam bende anne olucam ")) inşallah büyüde hepsi olur diyorum buyuyecem tabi anne böyle mi kalıcam diyo 
tarafından
Ahhaha birde böyle laf söylemeleri yokmu :D bilemdim isde canm acaba erken mi diye size de bir danisiyim dedm
tarafından
Yasına uygun kelimeler seçerek uygun bir şekilde açıklayabilirsin canım sonuçta herşeyi merak edip soruyorlar erteledikce daha çok ısrar  ediyorlar en güzeli vaktinde anlatıp kurtulmak ")
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Ayıp bir şey değil ki ben olduğu gibi anlattım 
tarafından
Kuzum ayıp olduğu için değil zorlanmak zaten şimdi çok küçük olduğu için şuan kanı bir yeri kesildiğinde zarar geldiğinde geldiğini düşünüyor o yüzden bana birşey mi oluyorda kan var diye korkmasın istemiyorm o yüzden doğru kelimelerle yaşına uygun nasıl anlatabilirim diye sordum
0 oy
tarafından
Anlat çocuğa anlayacağı şekilde herşeyi anlat cinsellikte dahil anlat ki bilsin Allah korusun başına bişey gelirse bilinçsizce oyun sanmasın kaçınmayı çığlık atmayı bilsin 
tarafından
İşte anlatmak istiyorm ama şimdi hangi kelimeleri nasıl kullanmam lazm hani anlayabilecgi şekilde anlatmak istiyorm
tarafından
Aşkım bir kitap vardi orada demen gereken şeyler yazıyordu aklıma gelince soyleyim oruç vurdu beynime :D internetten de bakiyim hemen
tarafından
Tamam canım bulunca yaz arastrym bende
tarafından
Tamm askm❤️
0 oy
(841 puan) tarafından
Benimde kız kardeşim o yaşlarda hep merak eder sorardı bu ne diye soylemezdim gelir kıçıma vururdu abla senden poşet sesi geliyor derdi tuvaleti çöpünü kurcalamis kan geliyor ordan derdi çok meraklıydı biz anlattık artıkın sonra da ben ne zaman olcam demeye başladı  şimdi kendisi de oluyor hiç merak edilecek şey değilmiş diyor
tarafından
İsde kuzum bir yandan bilinçsiz olmasını istemiyorm benm annem hiç anlatmadı bana oldugnda öğrendim ben ablam dedimisti artık her ay regl olucksin genç kız olduğun için oluyor diye kendim arastrmistm sonra bilsin istiyorm ama nasıl anlatılır onu bilmiyorm :)
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benimde iki kızım var daha küçükler ama ilerde aynı şeyi bende düşünüyorum nasıl anlatırım diye 
tarafından
Canım namaz konusunu şöyle anlatabildim Allah her ay bir hafta izin veriyor annecim büyüklere 1 hafta kilmiyoruz sonra devam ediyoruz dedm ama diğer konuyu nasıl anlatım bende araştırıyorum uygun kelimelerle anlatmak lazm
0 oy
(92 puan) tarafından
Valla benim kız bulmuş gelmiş bunlar ne diye çok ayıp Annem kimsenin yanında deme çiş kaçırdığım için koyuyorum dedim daha 4 yaşında benimki ama  ne acelesi var nasıl olsa öğrencek vakti gelince 
tarafından
Öyle tabi kuzum ama bu sefer büyüklerin de çiş yaptığını düşünebilir doğrusunu anlatmak lazm anliyacgi şekilde cnki sen soylemesn reklamlardan görüyor soruyor bu ablalar kullanıyor diye birde benm kız aşırı meraklı istediği cevabı alasaya kadar sorar da sorar

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 704 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Haticekbrrr (20 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 119 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 279 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde Oznurr (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 358 göst.