0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Kızlar doğumdan sonra berbat bir şekilde lohusa depresyonuna girdim kızım şimdi 5 aylık daha yeni yeni kendime geliyorum ama hala sıkıntılarım var biraz. Eşim vardiyalı çalışıyo ve ben evde tek kalmaktan cok korkuyorum. Annem geliyordu eşim aksam olmadıgı zamanlar 5 ay böyle gecti. Benimde cuma günü doğum günümdü annem aksam bana gel dedi eşimde zaten haftasonu aksam calısıcaktı geldim bende anneme. Kızım 5  6 gündür ishal ve sadece mamayla besleniyo o yüzden annem Pirinç unu yapıyım ben ona dedi Süt ishalini daha cok arttırıyor dedi önce ses cıkarmadım. Sonra kızım uyandı ağlayınca dur sana mama yapıyım dedim Pirinç unu muhabbeti cıkmıstı aklımdan o ara. Sonra kızıma mama yedirirken annemde niye mama yaptın ben ona Pirinç unu yapacaktım dedi bende hiç bir besin değeri yok ne diye vericem ona Pirinç unu dedim sonra tartışmaya başladık. Tartışma uzayınca ben çocugımu düşünüyorum dedi senin çocugum dedin benim evladım benden daha cok kim düşünebilir dedim sonra bana sen cocuk bakcan da bende görcem dedi o kadar zoruma gitti kızlar geçtim içeriye ağladım resmen. Kayınvalidem de annemde herşeye dahil hayır dediğim zaman kimsenin tamam dediği yok. Buraya girip mesela soruları okuyorum bişeyler öğreniyorum ya onu da gördüğü için okuya okuya profösor kesildin basımıza zaten diyo sürekli. Bunaldım artık sırf evde yalnız kalamıyorum diye kendimi anneme gelmeye mecbur muhtaç gibi hissediyorum. Sanırım panik atak gibi bişey oldum İzmir depreminden sonra daha da kötüyüm. Cok kötü şeyler hayal ediyorum deprem olurda kızımla enkazda kalırsam naparım ben diye. Napcam ben kızlar ya gerçekten annem bile olsa anneme muhtaç olmaktan cok sıkıldım cok yoruldum. 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Profesyonel destek al canım bazı durumlar kendi kendine geçmiyor 

Annelerde işte bizden daha tecrübeli oldukları için bizi yönlendiriyorlar şöyle olur böyle olur diye alttan almak lazım fazla takmamak lazım kaynanalarda ayn şekilde tamam diyorum dikkat edicem dediginiz gibi yapicam diyorum sonra yapmıyorum kimsenin gönlü kalmıyor zaten unutuyorlar iki gün sonra "D 
(14 puan) tarafından
Her kafadan bir ses cıkıyo ya cok can sıkıcı gerçekten. Beni bir salın diyorum kimsenin laftan anladığı yok. Kaynanam Yütüreç diye tutturmuş annem ek gıda diye tutturmuş yüz kere hayır desemde istikrarlı bir şekilde hala diyolar. Bu neyin inadı anlamıyorum ki
tarafından
")) seni çok iyi anlıyorum canım bazen sakin kalmak mümkün olmuyor düşünüyorum da ilk çocuk da banada aynılarını yapıyorlardı bazen oturur ben anne değilim olamıyorum diye hüngür hüngür ağlardım ") ne deliymisim üzüldüğüm şeylere bak diyorum şimdi bos ver takma he de geç
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kitap okuyarak atlattım ben yalnız kalamama olayını 
(14 puan) tarafından
Normal bir kitap mı yoksa bu konuyla ilgili mi
tarafından
Normal sevdiğin bir kitap olabilir. Kafayı meşgul ettiğinden düşünemiyorsun
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Onların afra tafrasi varsa bnce kendini alıştır tek başına evde kal . Korkunun üzerine git.  Ne kdr korkarsan kendine zarar verirsin. Şeytan vesvesesi bunlar. Deprem oldu geçti hepsi bir Rabbimin imtihanı. Daima bebeğinin yanındasin daima onu korurusun. Mesela bn olsam gece boyu yapacağım ilgi hobileri döküyorum film indiririim abur cubur öyle böyle derken uykuya daliyorsun ışığı açık tut alışıcaksin. Bn kendi kendime hamileyken tek kaldığımda öyle alıştirdim
(14 puan) tarafından
Hamileyken hep tek kalmak istedim işin tuhaf tarafı da bu :) hamileyken bizzat deprem yaşadım ama o zaman böyle değildim eşim yine vardiyslıydı ben evde tektim. Şimdi doğum yaptım tek kalamıyorum herkesin garibine gidiyo sanırım. Ayda bebeği düşünüyorum mesela içim gidiyo. Bir de cok fazla duygusal bir insanım mantgımın önüne geçiyor malesef. Yani bekarken ben ile şuanki ben arasında dünyalar kadar fark var herkes şaşırıyor nasıl böyle oldum diye
(1,517 puan) tarafından
Düzele bilirsin  kafanı yoracak şeyler bulmasın yanlız kalmiycaksin sanki yine eşin varmış odada uzanıyormus gibi düşün . İnanırsan başarırsin rahatsız olacağına tek kal DHA iyi bnm eşimde bir KC aya işe gidicek canım istediğinde annemlere gidicem cnm istediğinde evde kalicam öyle karar aldım sürekli bir yerde kalamam çok aciz oluyorum rahatsız oluyorum kıl oluyorum
0 oy
(2,616 puan) tarafından
Oncelikle seni çok iyi anliyorum her anlamda

Bence kendine gelmelisin hep annende durcak halin yok ya bi doktora gozuk istersen biraz yardim al

5 ay olmus lohusa depresyonu degil bu halin sanirim korkmussun 
(14 puan) tarafından
Başlarda berbat bir lohusa depresyonu yaşadım ama o konuda suan atlattım kendimi sadece tek kalma korkusunu yenmem lazım. Bir doktorla da görüşcem aslında bu hafta. Tam kendime geliyordum evde bir iki kere yalnız kaldım sonrasında deprem olayı beni yine basa döndürdü
0 oy
tarafından
Sütten değil de sudan da yapa bilirsin büyümüş yani ama kabız olabilir anneler den zarar gelmez inan ki ana gibi olmaz kimse bence psikolojik olarak çok bunamışsın esin filan ilginizse daha kötü hissediyor olabilirsin
(14 puan) tarafından
Evet cok bunaldım eşim dünyalar iyisi çok şükür. Vardiyalı çalışması malesef benim dengemide cok bozuyo
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Snn ki ciddi bir durum olmuş artık tek başına kalınca alışıyor insan bu kadar zmn çok uzun süre beraber yapmış yardım etmiş artık kendini yetersiz hissetmeye baslamisn bnce ya Kendi kendine alış yada destek al
(14 puan) tarafından
Aslında bende oldugu zaman sadece ya yemek ya temizlik yaptıgım zaman ilgileniyor annem benim derdim tek kalma korkusu
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bebeğin 5-6gundur ishal ve doktora goturmedin mi hala?O çocuğu bı doktora gotur Allah aşkına annenle sonra tartisirsin
(14 puan) tarafından
Bu ne biçim bir konusma tarzı tabiki götürdüm önce adam akıllı bir sormayı öğrenin
(6,203 puan) tarafından
Valla çok güzel bı konuşma tarzı hakaret ve küfür etmedim şükür.Onemli olan senin korkmam ya da annenin dediği değil çocuğun ishal olması.Doktora goturduysen zaten probiyotik verir ve gecer
(14 puan) tarafından
Üslup denilen bir şey vardır öğrenmenizi tavsiye ederim. Burda sıkıntısını anlatan birisine karşı hele ki cocugutla ilgili böyle bir konusma yapamazsınız. Çocugımu ne zaman doktora götüreceğimi cok iyi bilen bir insanım cok şükür.
(6,203 puan) tarafından
Benim üslubun demek ki böyle kimse için üslup degistiremem maalesef ve çocuğun için yazmamissin yalnız kalmanla ilgili yazmışsın.Deprem olsa annendeyken de olur,başka bı yerde de.Uslubu beğenmiyorsan şikayet edersin ya da cevap vermezsin maalesef yalaka tarzı yorumlar,Canikli,cicimli şeyler yazamıyorum daha doğrusu yazmiyorum
(14 puan) tarafından
Hey allahım ya  hı hıı okey

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 120 göst.
5 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 264 göst.
0 oy
12 cevap 279 göst.
14 Ekim 2022 Aile kategorisinde Oznurr (15 puan) tarafından soruldu
0 oy