0 oy
353 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 7 günlük, memede uyuyor. Yatağına koyunca ağlıyor kaynanam kucağa alıştırdın diyor. 1 haftada hemen kucağa alılşır mı ya 

28 Cevaplar

0 oy
(7,659 puan) tarafından
Benim kucağıma alışacak tabi anne diyiver kız. Başka kimin kucağına alışması gerekiyor acaba? Takma sen onu. Senin kokuna ihtiyacı var canım 9 ay boyunca bir tek seni biliyor bundan sonra da bir anda bırakırsan düşün o yavrucağın halini. Al sen kucağına bolca vakit geçir. Doğrusu ileride pek mümkün olmuyor o sessiz sakin günleri özlüyorsun
(327 puan) tarafından
Valla dokuz ay kucağıma almak için bekledim şimdi de öyle sadece emzirip yatırmak gelmiyor içimden, yeni doğmuş çocuk gibi değil yeni doğmuş bebeler çok uyur diyor. Teşekkür ederim canım yorumun için :)
(7,659 puan) tarafından
Ben onu önceden doğurdum anne sizin haberiniz yok de :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ya bos ver takma kafana bol bol al kucagina.benimde oglum 15 gunluk gogusumde uyutuyorum .kokluyorum.kucucuk zaten.bir az buyudumu kucagai istemezler.etrafi kesf ediyorlar.bir bebek agliyorsa o kucaga alismaktan diyil anneye ihtiyaci oldugunda ac olgugunda sancisi oldugunda aglar kucak ister.
(327 puan) tarafından
Zaten kucağından bırakası gelmiyor ki insanın demi :) valla alıştıysa artık taoacsk bir şey yok diyorum
tarafından
Alismaz canim.sonradan insan özluyor.tadini cikar.kimseye bakma.bebekleimizin bizden baska kimi var.
0 oy
(497 puan) tarafından
Canım ilk 3 ay normal böyle seyler kolay degil oyle hemen dünyaya alismak birak yatsin indirme kucağından
0 oy
(73 puan) tarafından
Yenidoğan bebeklerin kucak istemesi sürekli annesiyle ten tene olmak istemesi alışkanlık değil ihtiyaçtır. Kimseyi dinlemeyin bebeğinizin güvenli bağlanabilmesi için bol bol onunla temas edin. Sizin kokunuza anne karnından beri alisken bunu arıyor çünkü. Kucağınızda olsun. Eskilerin bu kucağa alistirdin safsatası tedavülden kalkali çok oldu. 
0 oy
(181 puan) tarafından
Canım doktorum bana şey demişti yok kucağa alıştırma yok emzir at beşiğe diyenlere sakın kulak asma bebekler yeni doğduğun da devamlı annesini arar ve devamlı emip duygu almak isterler bol bol emzir bol bol kucakla demişti ve öyle yaptım yanıma yatırdım sevdim okşadım kucağa da alışmadı yeterince anne duygusunu şefkatini alınca zaten bıraktığında ağlamıyorlar 
0 oy
(516 puan) tarafından

Benimkisi kucağa alismadi.hep aldim kucagima ağlıyorsa sıkıntısı varsa tabiki alinacak kucağa, kendi kendine duruyorsa zaten almazsin,dokuz ay karnimizda tasimisiz bi dokuz ayda kucagimizda taşırız bi şey olmaz canim,emekleyip yurumeye başlayınca zaten tutamiycaksin,bol bol gogsune yatir,kalp sesini duysun cok rahatlar bebisinde,mis gibidir şimdi :)sağlıcakla büyüsün <3

0 oy
tarafından
Ya Allah aşkına birakta alışsın kucağına kokuna alışsın o sevgiyi tatsın başka emizirilecek  neresi varmış acaba ya da o 7 gunluk bebeğini nerde emziriyormus nasil emziriyormus kucağa almadan baska yöntem varsa bizde bilelim oyle emzirelim cocugu tovbe ya rabbi ya 
0 oy
tarafından

image

Ah o eskiler yok mu bebek her ağladığında kucağına alıştırdın lafından nefret ediyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 60 göst.
0 oy
7 cevap 169 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Kdkdkfk (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,037 göst.
10 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Neslihan8 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 160 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 0852 (743 puan) tarafından soruldu