0 oy
346 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 7 günlük, memede uyuyor. Yatağına koyunca ağlıyor kaynanam kucağa alıştırdın diyor. 1 haftada hemen kucağa alılşır mı ya 

28 Cevaplar

0 oy
(12,477 puan) tarafından
Kucağa değil kokuna ihtiyacı olduğu için durmuyor 
(327 puan) tarafından
Yaa evet bu da olabilir zaten daha çok küçük
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç kucağımıza almadan emzirelim o zaman. Bebek bu tabiki alacağız kucağımıza. Bazen sırf konuşmak için konuşuyor bu kaynanalar valla.
(327 puan) tarafından
Valla bilemedim arada sevmek için alıyorum ondan galiba alıştırdın diyor ama. Sevmeden nasıl durayım ki
0 oy
tarafından
Hayır ya olur mu öyle şey, sadece kucağa aldığında güvende hissediyordur daha küçük o. 
(327 puan) tarafından
Ayy gelde anlat bunu eski insanlara.
0 oy
(1,161 puan) tarafından
o kaynana  deki  bebekler yeni dogdugunda anne kucagi ister.  cunki tek guvende oldugu yer annesinin kucagidir. ve kokusidir.. bilmediyi bir dunyaya gelmis.   oyle olacak.  bir girsin internetde araddirsinlar  ilgilensinler ya.  bol bol kucagina al kokla. onun su an sana ihtiyaci var. birde bebekler   o aylarda anneleei yaninda olmayanda annelerin kayboldugu sanar  hemen aglar. bu yuzxem. ben kizimi kucukken hep kucagimda sakladim.  zamanla keciyor zaten..
(327 puan) tarafından
Bende diyorum şimdi almayacaksam ne zaman alacağım. Evdeyim tüm gün tek işim bebek onda da böyle olunca insan geriliyor
(1,161 puan) tarafından
ay bos ver. banada  hep derlerdi kucagina alistirma  falan.. bende hic umursamazdim. o sut kokusu varken.  doya doya tatmak icine cekmek var. ben kizimi hep aldim su an  1 yasi olacak cok sakit  huzurlu bir bebek. mizmiz bir bebek olmadi. sevfi asla  simartmaz. bu yanlis bilgi. cocuklar  cok sevildiyi ilgi aldgi zmaan simarmiyorlar. bunu bir analatamadik buyuklere  bizler
(327 puan) tarafından
Kendileri zamanında işten güçten pek almayınca herhalde normali öyle sanıyorlar
(1,161 puan) tarafından
evet  oyle  canim.   o zamanalr cok farkliydi benim rahmerli babaannem derdi.   ben kizimi babamin yaninda  severim operim  kucagima alirim.  oda bizim zamanimizda  babanin annenin yaninda asla cocugu kucaga almazlardi   ne bileyim cok farkliydi o zamanalr iste
0 oy
(210 puan) tarafından
Daha dogdugunun bile farkinda degildir, lutfen bol bol alin kucaginiza, birakin kucaginizda uyusun saatlerce, daha cok kucuk, zaten ayaklaninca sevmeniz  icin bile gelmiyolar kucaginiza
(327 puan) tarafından
Hep kucağımda zatenn alışırsa da alışsın dedim minicik zaten daha
(210 puan) tarafından
Benim de oyleydi, ilk iki ay ne o yatak yüzü gordu ne de ben, artik alismistim kucagimda bebekle koltukta uyumaya, sonra 3. Ayda uyuyunca yatagina birakmaya basladim, kendi kendine uyumaya alisti, sallamadim hic, su an hâl kendi uyur. Ve 15 aylik oldu, kucaga gelmiyo, surekli kosup oynama pesinde, bazen ozluyorum ilk aylarini, istedigim gibi opup kokluyodum.
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Towbele  ya hayır canim  anne karni  dar ve rahatsiz  kucagina  aldgnda  sikiyoruz  yani  anne karnin da gibi hissediyor  kendini  bide kokunu  hissediyorum  çocuk daha dünyada oldunu  bilmiyor halla anne karnindayim  sanio  ne kucaga  alismasi
0 oy
tarafından
Alcm bol bol birşey olmaz.yasina girecek artık aramıyor kucak.
(327 puan) tarafından
Bende alıyorum canım 1 haftalık minicik daha nasıl bırakayım :)
0 oy
(1,466 puan) tarafından

:)Towbele  ya hayır canim  anne karni  dar ve rahatsiz  kucagina  aldgnda  sikiyoruz  yani  anne karnin da gibi hissediyor  kendini  bide kokunu  hissediyorum  çocuk daha dünyada oldunu  bilmiyor halla anne karnindayim  sanio  ne kucaga  alismasi

(327 puan) tarafından
Demi daha 1 haftalık bebek kendinde bile değil ama işte gelde anlat :)
0 oy
(65 puan) tarafından
Kucağa alışma diye bir durum yok. Bebek sonuçta 9 ay içinizde yaşadı. Bir iki haftada dışarıya alışmasını bekleyemezsiniz. Bebek kendini sizin bir parçanız sanıyor. Eğer kucağınıza almazsanız güvenli bağlanmaz. Bu durum 5-6 ay sürecek. Kaynanayi da çok dinlememek gerek. Sonuçta onlar geleneksel. 
(327 puan) tarafından
Yok yok dinlemiyorum zaten dinlesem emzirip bırakmam gerek hemen. Ama sevmeyeceksem neden doğurdum ki
(65 puan) tarafından
Severseniz mutlu bir bebek olur. Güvenli bağlanır içinizden ne geliyorsa onu yapın.
0 oy
tarafından
Yav su kaynanalar bi sussun be. Seni aldilar farzet uzaya tek basina yolladilar. Ne hissedersin. Hic gormedigin bir dünya o bebekte oyle hissediyor şuan tanidigi guven buldugu tek yer senin kucagin. Biz ilk iki ay memeye yapışık yaşadik. Kordondan beslenip oksijer alirken bir anda nefes almaya ve beslenmeye emmeye basliyir cocuk icin ne buyuk travma dusunsene. Bir anda insanlar ona birseyler giydiriyor dokunuyor yumuşacik suda yuzerken. 
(327 puan) tarafından
Aynen öyle canım, bebekler için de apayrı Bi dünya. Ama işte kendisi nasıl gördüyse öyle söylüyor.
tarafından
Bosver anne ben bakarim alisirsa sorun yok de geç
(327 puan) tarafından
Öyle diyorum artık
0 oy
(415 puan) tarafından
Kaynanan aklını peynır ekmkle yms yedı gnluk bebek dha dıs dnyaya adapte olmuyor ble ne kucagı ya
(327 puan) tarafından
Ayy iyi kadın aslında severim ama kendisi nasıl gördüyse öyle söylüyor ama artık devir değişti
(415 puan) tarafından
Vllahı kızm dort aylık hep beraber uyurz memede uyur cok mutluym bu drmdan kucaga da alıssn hıc onmlı dgl brdha bu zmnlara glmcek buyucek optrmucek ble bze kndnı
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Ya kuzum önce şu kucağa alıştırma olayını geçelim banada çok dediler hiçbirini takmadım onun sana ihtiyacı var kokuna özellikle benim kızım kucağımda bile uyurdu tadını çıkar ilerde ele avuca gelmiycek durmuycaklar ben o günleri çok özledim kucağımda uyumasını falan şimdide uyuyor arada 
(327 puan) tarafından
Valla benimde kucağımdan düşmüyor şimdi daha çok küçük zaten emmek istiyor sürekli haliyle hep kucağımda, insan arıyor değil mi küçüklük zamanlarını :)
0 oy
tarafından
Oooo benim ki 2 yaşında hala kucağıma gelmek ister ben aksine seviyorum yavrumu kucağıma almiycaksam ne diye yapayım doya doya seviyorum ileride koca adam olucak bu günler gelmeyecek  kaynanaya şöyle beni bakayım ne dicek
(327 puan) tarafından
Benimki de öyle olur muhtemelen sevmeyeceksem kucağımda doya doya neden yaptım ki :)
tarafından
+1 ......
0 oy
(564 puan) tarafından
Bebekler kucağa alışmaz canım ilk 3 ay anne karnı dışında olduklarının farkına varmazlar bu yüzden anne karnında ki sıcaklığı ararlar bunun için kucağına almanı isterler 
(327 puan) tarafından
Valla işte kayınvalidem nasıl gördüyse eskilerden o da öyle diyor demek ki
(564 puan) tarafından
Öyle canım sen çok takılma herşeyi derler boşver
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Kucağından hiç indirme sakin canım onun senin koluna ihtiyacı var bende hep kucağımda uyuttum sonra ayakta sallanmaya alıştı 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Yok öyle bir şey bebek dediğin kucakta olur canım. Eskidenmiş odun gibi sarıp biblo gibi köşeye koymak. Sağlıklı gelişimi için ilk üç ay kucaklayabildiğin kadar kucakla. Onun sana ihtiyacı var kokuna güvenine huzuruna. 
0 oy
(712 puan) tarafından
10 aylık ve hala kucağımda uyuyor :D 
0 oy
tarafından
15 aylık hep alırım severim hiç alismadi hatta dışarı çıkınca beni unutur
0 oy
(219 puan) tarafından
Benim bebeğinde oyle yarin 1 haftamız olcak annemde kalıyorum  herkes kucağına aliyor kardeşlerim  cocuklarim eşim cocuk ondan ona ondan ona annem kiziuyo aliscak cocuk diye ama simdi den alıştı bence 
0 oy
(25,225 puan) tarafından
1 haftalık bebek meme bebeği zaten gayet normal memede uyuması 11 aylık oğlum hala memede uyur 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 57 göst.
0 oy
7 cevap 162 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Kdkdkfk (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,026 göst.
10 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Neslihan8 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 156 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 0852 (740 puan) tarafından soruldu