0 oy
4,844 göst.
Aile kategorisinde (673 puan) tarafından
Hanimlar merhaba ben kirada oturuyorum. Ayrı bi mahallede aynı apartmanda iki tane bize ait olan daire var. Birinde kayinvalidem oturuyor. Diğeri dubleks ve kiraya verildi. Eşim geçen gün yaz gelince dublekse geçeriz dedi. Ama ben kayinvalidemle aynı apartmanda oturmak istemiyorum. Daha doğrusu nelerle karşılaşacağımı  bilmediğim için korkuyorum. Aynı apartmanda yaşayanlar yardımcı olsun bana. Zor oluyor mu düzenim bozulur mu arkadaşlar bilgi verin

25 Cevaplar

+1 oy
(9,971 puan) tarafından
Ne kadar uzak o kadar tatlı
(673 puan) tarafından
Yani bencede öyle ama eşim illa ki kalk taşınıyoruz derse birsey diyemem
(9,971 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun valla boz evlenirken kaynanamin 2 alt kati kiralikti orayi dediler bana gittim baktim kirmamak icin begenmedim dedim. Ki kayinvalidem calistigi halde. Sadece pazar gunu evde. Gerek yok valla suan aramizda yurume mesafesi 6 7 dakka var. Çok tatliyiz isten cikar gelir ugrar falan
(673 puan) tarafından
Bizimde öyle kayinvalidemle 10 dakika annemle 3 dakikalık mesafe var ama aynı apartmanda işler değişir gibi geliyor
-Reklam-
+1 oy
(2,972 puan) tarafından
Tek göz odan olsun ama ayrı olsun bence cnm hiç bulaşma derim 
(673 puan) tarafından
Dimi yaa off umarım gitmeyiz  
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bence daha iyi olur eğer mesafeni korursan
(673 puan) tarafından
Ben korurum da o koruyabilir mi şüpheli
(9,247 puan) tarafından
Ben uzağım kayınvalidem den ama şöyle yapıyorum arıyorum hemen açmam iki saat sonra geri donerim.aramam.gerekirse işinin yoğun olduğu saatte ararım kısa kessin diye:)
(673 puan) tarafından
Maalesef canim ince mesajlardan pek anlamıyor benimki. Suan bile aramadan çat kapı gelir. Müsait miyiz sormaz. Ben ailemden boyle görmediğim icin çok kabaca geliyor bana.
(9,247 puan) tarafından
İşte mesele bı yetişme tarzı bende de elti öyle haddini bil.demistim.ama.kaynanaya denmez hakkında hayirlsii olsun
0 oy
tarafından
Bu senin kaynananin karakteriyle ilgili bisey. Kim ne yazsada senin nelerle karsilaşacağını bilemez. Sen daha iyi tanırsın kaynananı 
(673 puan) tarafından
Ya kötü bi kadın değil aslında ama hergun çocukları görmek istedim diye gelirse bu beni rahatsız eder mesela. Yada onun çok tanıdığı var evine gelen herkes birde geline ugrayalim derlerse diye düşünüyorum
tarafından
Eğer o şeylerden rahatsız olacaksan aramızda tatsizlik çıkacağına hiç taşınma daha iyi
(299 puan) tarafından
Gerekirse ev işi için bile yardıma çağırır bellimi olur vala nekadar iyi olursa olsun benim şahsi görüşüm
0 oy
tarafından
Bizim altlı ustluyuz  dubleks  bizim de yani bor kapıdan giriyoruz merdivenden çıkıp direk benim ev aşağısı onun  sesi yaptığı yemek kokusu veya en sinirime dokunan ac kokusu koca evi sariyor  deli oluyorum  pis bir insandır ben dünyanın en temizi  degilim ama en ufak bişeyde benim sesim duyuluyo sevmiyorum bende tek umudum yazın merdiveni kapatıp kendimize kapı açmak en azından dış kapımı kilitlerim  diye umut  ediyorum  
(673 puan) tarafından
Gönlünce olsun insaAllah canim
(13,202 puan) tarafından
Kardeşimin öyle kayınvalidesi daha evlenmeden ayırdı kapısını geleni gideni çok oluyor kardeşim de çekemez biliyor. Bilmese de sülaleyi biliyor. Temiz iş cidden hatta dolap yaptı ikisi de merdiven başına öneririm gömme dolap gibi.
(673 puan) tarafından
Dolap niye anlamadım
tarafından
Gomme dolap degil sadece cocuk için  küçük kapı  var ama  küçücük  normal kapı olması lazm ben bi yere giderken kilitlemem lazm  yarin doğum yapacam  benim canım istemedigi  zaman  kapımı kilitler yatarım takmam bile ama bu durumda hemen geliyolar sevmiyorum
(13,202 puan) tarafından
Dubleksi ikiye bölmek için merdiveni dolap yaptılar iletişim olmasın diye
0 oy
(2,654 puan) tarafından
Ben oturuyorum aynı binada onun ayrı benim ayrı hiçbirşeye karışmaz aksine güzel anlaşınca. kızıma bakıyorlar ben her işimi yapıyorum öyle ayda bir kez falan  kaynanam gelir bize ben inerim istediğim  zaman birlikte yürüyüşe gideriz 
(673 puan) tarafından
Ne güzel canim kendisini bilen bir kadın demekki ama benim kaynanam oyle ince düşünmez pek. Kötü birisi değil ama rahatsız olurmu diye düşünmez hergun gelir
(2,654 puan) tarafından
Vala kuzu maşallah diyelim ben çok çektim der sizin çekmenize izin vermem diyor ince düşünüyor hatta ben bazen kızıyorum gelip gitmiyorsun diye.Bence size ait eviniz olsun gittiğinde baştan nasıl alıştırsan öyle gider mesela çok gidip gelmezsin onunda seni rahatsız etmesine tavırlarınla izin vermezsin. Çocuk varsa onlar için de gerçekten iyi olur. Ben ikinciye hamileyim hazır kaynanam genç yapalım bana yardım eder dedim :) :)
(673 puan) tarafından
Cocuk konusunda da kurtarmıyor genç drgil5:D
(2,654 puan) tarafından
:) :) iyi düşün canım Allah yardımcınız olsun inşallah
0 oy
tarafından
Kesinlikle ayni apartmanda oturmamalisin .bence ayni mahalle bile iyi degil :D
(673 puan) tarafından
Cok güldüm:D
tarafından
Benim kayinvalidem hep uzak olmak en iyisidir der :) kendisi de soyler .cunku yakinlik kavga getirir. Fazla samimiyet tez ayrilik getirir :)
(673 puan) tarafından
Farkında olması ne güzel.
tarafından
Kendi kayinvalidesinden cok cekmis :( altli ustlu oturuyorlarmis . Hatta basta ayni evdelermis .cok uzulur hala o zamanlari hatirladikca o yuzden de ayni seyleri bana yasatmak istemiyor
(3,681 puan) tarafından
Haklısın benim 10 dakikalık ama nereye gitsem ne yapsam kocamdan çok o karışmaya çalışıyor ben fırsat vermiyorum eşimde rahatsız bu durumdan sürekli nereye gitsem trip atıyor hep ona gitmemi ıstıyor annemlere bile gitsem trip yiyorum gizli gizli gitmeye çalışıyoruz eşime de diyorum taşınırsam daha uzak yere gidelim
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Aynı evden sesleniyorum yararı ur zararı olmaz karşılıklı saygı anlayış olursa. Temizlik yaparım çocuğa bakar acil bi durum olur el atar herzaman insanın yakınında bi büyüğü olmali
(673 puan) tarafından
Yaşadığım yer küçük bi yer annemde kayinvalidem de uzak değiller. Hatta şuanki evime annem daha yakın. Aslında sorun kayinvalidem değil. Annemlede aynı apartmanda yaşamayı istemezdim. Müdahaleler olacak rahat bozulacak cunku
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Aynı apartmandayz herkes kendi evinde sıkıntı yok. Sadece bi yere gidince illa ki görüyorlar haberleri oluyor herşeyden, eşim de bende geriliyoruz haliyle 
(673 puan) tarafından
Ahh keşke o kadarıyla kalsa ben razıyım o zaman :))
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Uzak dur derim 
(673 puan) tarafından
Kulağıma küpe oldu bile :))
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Tamamen kaynanana bagli. Biz ayni binadayiz. Kendi gunduz asla gelmez. Ben 2 gune bir cikar siler supururum. Akşamları iner. Yemegi onceden cok sk beraber yerdik ama esimin gelme saati belli olmadigi icin nadir birlikte yeriz. Ramazan geldi mesela esim isinden dolayı daha hic iftara gelemedi kaynanam kendi evinde yer ben kendi evimde. Yani ben zararini gormedim hic. Ama dedigim gibi senin kaynanann yapisi onemli canim.
(673 puan) tarafından
Baştan beri aynı binada olsaydık boyle düşünmezdim belki ama şuan huzurum kaçar diye korkuyorum
0 oy
(49 puan) tarafından
Mecbur değilsen aman uzak dur 
(673 puan) tarafından
Yok şükür mecbur değiliz ama benim kayinpederim yok kaynanam büyük oğluyla birlikte oturuyor. Oğluda birazcık rahatsız. Eşim aklım onlarda kalıyor illaki taşınacagiz derse mecbur gideceğim:((
(49 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım kayınpeder yok kaynanam gorumcemle yaşıyor benim eşimde aynı düşüncede  ama zor gülüm valla dünya iyiside olsan geliniz onların gözünde en ufak biseyin göze batar :/
(673 puan) tarafından
Oyle tabi canim el kızı olunca birseyler onada batar illaki. Allahtan benim gorumcem başka ilçede oturuyor. Hele birde o olsa huzurun H si kalmaz :)))
(49 puan) tarafından
Düşün beni bide benim kimsem yok burda en ufak biseyde birlik olurlar ben tek kalirm :)
(673 puan) tarafından
Aman daha iyi bacım ne üzülüyorsun ne halleri varsa görsünler
0 oy
(600 puan) tarafından
Canım 2 sende evliyim aynı binadayız berbat bişey her dkaka çıkalım die beklio lar evlendim zaman zehir ettiler bana evliliğini çıkıyodum 3 4saat otursak nie  akşam a kadar durmadık die surat asarlardı eşimi ban akarşı doldururlardı her dakka yedirdim içirdim misafir dahi ağarlamazlardı ben ağarlardım onların misafirlerini bile işim olurdu çıkma adım zaman küçük bebeğim var kolik bebek ti şimdi 1 yaşında çıkmadım die eşimle beni kavga etirirlerdi taki eşim gerçek yüzlerini görene kadar allahıma şükür gerçekleri gördü artık onları konuşturmuo ama eğer aklınız varsa asla aynı binayı seçmeyin asla düzen bozuluo istiyolar ki her dakka orda durun 
(673 puan) tarafından
Gözümü çok fena korkuttun canim.
(600 puan) tarafından
Valla canım ben kendi yaşadıklarımı anlattım sen eşinin ailesini bilirsin zaten korkmana gerek yok ben kendi aile içimden bahs ettim açıkçası uzak olmak daha iyi
0 oy
(2,647 puan) tarafından
Ayni bina olmamali kaynanam hep isterki ineyim onla oturayim hic kendi gelmez kızımı  sürekli  gorcem diyip durur  simdiki  aklim  olsa boyle oturmazdım 
(673 puan) tarafından
Zaten muhtemelen bizimde öyle olacak cocuklari özledim deyip ya beni çağıracak ya kendi gelecek hergun
(2,647 puan) tarafından
Iyk valla bizimkide oyle isim var derim getir kizi yap işini  filan der illa bahane bulacaklar
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Burda okuduklarıma dayanarak asla kabul etmezdim 
(673 puan) tarafından
Bende hem burda okuduklarım hem arkadaşlarımda duyduklarımdan sonra korkuyorum
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Saray olsa tercih edilmemeli bence :)
(673 puan) tarafından
Zaten saray gibi oldugu için içim kalıyor orda ama yapamam:))))
(3,213 puan) tarafından
Tek odası olsun uzak olsun :)
(673 puan) tarafından
Doğru dedin bacım
0 oy
tarafından
Ne kadar uzak olursan o kadar ıyı bnce cat kapı gelıyorlar en basitinı soylım bazen üstün müsait değil cok zoruna gidiyor ama bişe diyemiyorsun 
(673 puan) tarafından
Kiz uzakken bile çat kapı geliyor. Vallahi anahtarı olsa utanmaz direk kendi açar  :)))
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Sakiiin derimmm sakiiin. 
(673 puan) tarafından
Tamamdir mesaj alındı:))
(4,152 puan) tarafından
Bnm burdan cikmamm imkansiz bari sen yapma bacim
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bn alt üst otururken neden böyle bir hata yaptım dedim durdum bir sene oldu yakın mesafede ama alt üst dgl artık ve dünya varmış dedim.esimle çıt desek koşa koşa gelir normal konuşma tartışma olur iş ciddiye binerdi artık öyle bir bikmstm ki çok şükür mecburen çıktı eşim o evde mecburiyeti olmasa töbe çıkmazdı Allah kurtardı beni diyim sn anla.
(673 puan) tarafından
Hakikaten Allah kurtarmış canım valla
(6,825 puan) tarafından
Bnm kaynanam ve kaynım vardı eşi yok.. alt üst oturmanın birlikte oturmadan hiç bir farkı yok cnm.cunku şöyle bir algı oluyr alt üst olunca her şeyleri ne burnumu sokablrm gelin el kızı oğlumu uzemez ..uf rezillikti.
(673 puan) tarafından
Ayy evlerden ırak.. insaallah yaşamam o durumu
0 oy
(13 puan) tarafından
Sakın geçme canım
(673 puan) tarafından
Tamamdir canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 493 göst.
0 oy
18 cevap 1,462 göst.