0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Merhaba kızlar 

Biz kirada oturuyoruz ve kayinpederimin bize ev sözü vardı.Size ev alicam diye tutturdu kayınvalidemlerin evi olmasına rağmen kayınvalidem bende tasincam bu evden önce biz alalım başka ev sonra onlara alalım diye tutturunca kayınpeder de oğluyla oturmak gençliğinden beri hayaliymis madem öyle altlı üstlü alalım diye düşünüp resmen supriz yaptı haberimiz yokken.Ve tabiki bana hoş bir supriz olmadi.Cunku kayinvalidemi sevmiyorum bana çok eziyet etti.Onceden de gorumcemle bir apartmanda oturuyordum ve resmen iskenceydi onlardan tam uzaklaştım herşey yoluna girdi derken bu geldi şimdi de başıma.Resmen kocamla bosanacagimi bile bile o eve gidicem.Kayinvalideyle aynı apartmana gideceğimi duyan bütün tanıdıklar bana Allah sabır versin diyor ama ona ragmen kocam kira vermektense annesinin derdini çekmeyi yegliyor.Ayni apartmanda oturanlar bana önerileriniz var mı ben yaptım pişman oldum sen yapma diye hepsini bekliyorum.

12 Cevaplar

0 oy
(2,499 puan) tarafından
Emrivaki olmuş resmen ben altlı üstlü oturuyorum ama kayınvalidem iyidir şükür Allah yardımcın olsun o zaman ama çokta üzme kendini eşin bu konuda senin yanındaysa sıkıntı olmaz 
(123 puan) tarafından
Aslında tek çektirdiği ben değilim zamanında kayınvalidesi ve kayinpederine çok çektirmiş ondan korkarlardi gelmesin buraya derlerdi.Kayinpederim keza öyle gençken eve gitmezmis hiç çünkü hep huzursuzluk varmış evde.Kendi çocuklarına desen yapmadığı kalmamış düşün eşim küçükken yaramazlık yaptı diye ellerini çatal ile delip tuz basmış kendi evladına acimayan insan bana da acımadı tabi ama Rabbime havale ediyorum.
(2,499 puan) tarafından
Ayy o ne biçim insanmış yaa insan hiç kendi evladına bunu yapar mı akıl sağlığı bozuk net yani altta kalma sen de o ne yapıyorsa karşılık ver ezdirme kendini asla
(123 puan) tarafından
Daha bu ne ki gorumceme yaptıklarını duysaydin bide şokla dinledim hepsini ama ben kalp kırmmaaktan yana oldum hep Rabbim mükâfatını verir dedim ama tabiki bende artık küçük deilim altta kalmamaya çalışıyorum çünkü kalp kırmamak da biryere kadarmis onu anladim
(2,499 puan) tarafından
Sen sustukça tepene çıkarlar senin kalbini düşünen mi var altta kalma yani
tarafından
Böyle man yağın kalbini kirmasan nolur?
-Reklam-
0 oy
(4,152 puan) tarafından
sana onerim mesafeni koru ben koruyamadim sen koru bacım . zirt pist gidip gelmeyin esinede kural koy. birbirinize habersiz gitmeyin arasin musaitsen oyle gelsin bu sartlari esine koy oyle git. hicbirseyine karismasin
(123 puan) tarafından
Bende mesafe istiyorum ama eşim istemiyor gel git iyi ol diyor bende onu istemiyorum ne kadar uzak o kadar iyi diyorum ama bende mesafeden yanayim
(4,152 puan) tarafından
hayr o zamn ipin ucu kaçar canim esinede izin verme o zsmn ben gitmiyorum huzurum bozulmasin istiyorum de. esini sen daha iyi bilirsin ya blof yap gitmm die yada guzellikle alttan alttan oyle olmasi gerektigini asila esine
0 oy
(916 puan) tarafından

Valla canım kusura bakma ama bu devirde kimse kimseye üzüm çöpü vermiyor... ev almışlar size bende kocanın yerinde olsam aynısını yapardım...

Sonuçta eviniz keseniz ayrı boşver kaynanayı tadını çıkar:P

(123 puan) tarafından
Valla ben evin tadını mi çıkarırım kaynana benim tadımı mi çıkarır bilemem artık yasicaz gorcez
(916 puan) tarafından
Yapacağın tek şey ilk başta kural koymak canısı hiçbir şekilde fazla yüz verme çok  gidip gelme ki oda o yüzü bulmasın... hayırlı olur inşallah sizin için
(123 puan) tarafından
İnşallah o kurallar onlara geçer amin inşallah duan için <3
0 oy
tarafından
Bence iyi degil bend eoyle oturuyorum bunaltici surekli cikmami istiyirlar her dakika eltimin gorumcemin cocuklari vs gelince hep benim eve geliyo oyuncak icin berbat bi durum
(123 puan) tarafından
Bende istemiyorum işte sürekli çıkmak herkes nasıl alistirirsan öyle gider diyo ama bakalim
tarafından
Hic alakasi yok ben mesafeli davranirim ona ragmen surekli cat kapi gelirler vs
(123 puan) tarafından
Benimkiler yapmaz inşallah öyle
tarafından
Insallah
0 oy
(118,989 puan) tarafından
peku o evi kiraya verseniz jirasiyla kendi kiranizi karsilasaniz
(123 puan) tarafından
Eşim çok babaci babası üzülür diye adım atarken ona soruyor sence öyle birşey yapar mı
(118,989 puan) tarafından
yapmaz ama yapsa iyi olurdu
(123 puan) tarafından
Baktık gecinemiyoruz aynı hesaba gelir gibi geliyor ama hayirlisi
0 oy
tarafından
Karışıklı kapılarımız var di o kadar yakındık ama benden çekinir kafasına göre gelemezdi  oğlu gelince tlfn açar oğlu giderdi neyseki oğlu da çok anaç deildi ama ikisindende nefret E diyor dum  bu ilk eş   mesafeni koru sürekli gitme ki gelecek yüzü olmasın gündüz Gelir se de aa duymadım vs de bunu birkaç defa yaparsan belki anlar
(123 puan) tarafından
Eşim sürekli gitmemi istiyor biraz aileci daha çok babaci diyim babası üzülür diye aramı iyi tutmami istiyor ama el verdim mi kolum da gider diye korkuyorum
tarafından
Öyle oluyor ki zaten
0 oy
(1,848 puan) tarafından
size ev almışlar ama hiç sormadan altlı üstlü yani biraz emri vaki gibi olmuş ben olsam sinirlenirdim ama çok ihtiyacım varsa yapacak bir şey yok olabildiğinde mesafeli olmaya çalışırsın canım. benim kayınvalidem iyi biri ben ona rağmen istemem altlı üstlü olmayı yani yakın olabilir ama farklı binalarda olmasını tercih ederim. 
(123 puan) tarafından
Evet bende çok kızdım ama parasını vermislerdi artık ihtiyacımız var ama asıl mesele kaynanamın ihtiyacı olmamasına rağmen ev diye tutturmasi sonuç bu oldu işte
(1,848 puan) tarafından
Kaynananın yaptığı hiç hoş olmamış canım cidden
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Yani kiracı olmak zor ev veriyorlarsan kocan haklı ev almak kolay mı sen de madem ev veriyorlar az alttan al
(123 puan) tarafından
Ben onlardan ev istemedim ben eşime de dedim kirada suruneyim gene onlarla oturmak istemem diye ama büyük konuşmusum ayrıca ev bizim hakkimizdi evi olmasına rağmen ev isteyen kaynanam yüzünden oldu böyle
0 oy
(581 puan) tarafından
Valla canım benim eşim vardiyalı. İki yıllık evliyim. Bebekten önce bir yıl hep yukardaydim. Ama baktım boku çıkıyor samimiligin bı kere tartışma yaşadık. Sonra asla ben çağırmadan gelmezler. Eşimde haftada bir beş dk gor yeter der öyle yaparım
(123 puan) tarafından
Eşin en iyisini yapmış ama benimki gecinelim iyi olalım yeter ki bizden cikmasalar da olur diyo bende yasadiklarimdan ötürü samimi olmak istemiyorum eşim icin bir iki denerim sonra olmadı der ayağımı keserim diye düşünüyorum nasip bakalim
(581 puan) tarafından
Ayenn canım yaşayıp gör onu
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Kötü olmuş canım ya
(123 puan) tarafından
Aynen ya hemde ne kötü
0 oy
tarafından
Elti kaynana gorumce fark etmiyor uzak ol tatlinol demişler ... Eltimle aynı apartmandayim  geldim eltim değil ama abisi ne huzur bıraktı ne mutluluk eski evim rutubetli idi kötü idi ama huzur doluydu ... Şimdi de evler uçtu diye çıkamıyoruz ... İnşallah onlar taşınacak  .. benimkinin yedirdigi parayla ev alacaklar ... Ben bu yaz ayrılırım heralde cunkunsabrim kalmadı 
(123 puan) tarafından
Rabbim sana da nasip etsin hepsinden uzağa inşallah hepsinden uzak olmak çok daha iyi gercekten 1 senedir onlardan uzak duruyoruz haftada bir anca gorusuyoruz eşimle aşırı iyiydik şimdi gene bozulcak herşey ama hayırlısı vardır Rabbimin bildiği
tarafından
Amin Rabbim kolaylık versin bize
0 oy
tarafından
Fazla yuzgoz olma evine karışmasına izin verme bi de benim en çok pişman olduğum şey sık sık gidip gelmeyin birbirinize benim evim kayinvalideme yürüyerek 5 dk eşimde bi gün calisiyo bi gün evde her izin gününde oturmaya gittik eşim gidelim dedi yok diyemedim bi de yeni evliyim tabi çok iyi anlaşıyoruz o zamanlar şimdi bin pişmanım hem bi sürü laf duyuyorum hem hala gideyim istiyorlar 40liyim lohusayim 1 hafta zaten orda kaldım 2 kere de oturmaya gittik evimi karinca bastı eşim 1 haftalığına ya kendi annemlere git ya benimkiler evi ilaclayalim dedi kendi annemlere gitmek istedim diye 40lisiniz ne işiniz var orda diyo kayinbabam onlara giderken bişey yok bizimkilere giderken 40li oluyoruz annemlere de zaten arabayla 20 dkda gitcez alıştırma fazla gidip gelmeye bi de temizliğine falan yardım etme çok fazla her işi sana bırakır birini sen yap birini kaynanan yapsın hala evlerinizin ayrı olduğunu unutturma her akşam yemeğe oraya gitme bu bakarsın birlikte oturmaya başlamışsın evini otel gibi kullaniyo olarak bulursun kendini eşinle ailenle zaman  geciremezsin biri evine geleceği zaman sizde gelin deme evini dikişler sürekli kim geliyo kim gidiyo diye bakarlar seni takip ederler bu de asla ama asla bak kesinlikle diyorum evinin yedek anahtarını verme bütün söylediklerimi yap bunu yapma o kadar soyleyim
(123 puan) tarafından
Butun yazdıklarından bende çok korkuyorum elimden geldiğince uzak durmaya calisicam zaten ama anahtar işi şöyle ki ev inşaatta eşim vermiş bile benim haberim yokken nasıl alicam diye kara kara düşünüyorum bende anahtarı verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim hepsine uyucam
tarafından
Gerekirse o kilidi kır eşine kırılmış değiştirelim de valla hepsinden önemli o anahtar ben küçüktüm babanemlerle ya yana otururduk dip dibe evlerimiz babanemde anahtar vardı küçük kardeşim de yeni doğdu o zaman babanem biz uyurken sabahın seherinde bizim eve girmiş çıkmış annemde artık çocuk mu durmadı nolduysa derin uyuyomus duymamış babanem bi söylendi bi söylendi cocucuklu kadın öyle derin uyur mu eve biri girse haverin olmaz çocuk ağlayınca nasıl duyuyon sen diye babam şikayet etti biz salonda otururken gelir diğer odalarda gezer çıkardi sonra da geldim duymadın derdi anneme iyice bizim evinde kendi evi gibi benimsemisti bunlar yine iyi şeyler seviş değişti çok kötü bence evinin anahtarı kimsede olmamalı çok tehlikeli

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 4,817 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 587 göst.
26 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 969 göst.
0 oy
5 cevap 210 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde csmcnu (0 puan) tarafından soruldu