0 oy
253 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
14 aylik bebeğim emzryorum oruc ttyorum

Orucluyken bebegimin acıkıp ackmadgmi anlayamyorum kendim hani yemedgm icin gerçekten zayıfladı yani tutmasamda üzerime farz günah olur yani bu sefer cocuğa ne versem istahsız yemiyo napıcam böyle bilmiyorum

10 Cevaplar

0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bebeğin sana mecbursa tutma istersen canım benim oğlumda 9 aylık ek gıda hayatta ağzına sürmüyor ama ben çok aşırı su içiyorum iftara kadar doluluğu hissediyorum
tarafından
Ben acıkıp acıkmadgnı anlayamıyorum
-Reklam-
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Hoca açıkladı gecen emziren anneler bebeginin aç kalmasindan endişe ediyorsa daha sonra tutabilir dedi

tarafından
Canm bebegi 14 aylik kucuk degilki benm 11 aylik benim fetvam yok bide benmde yemeyen bi cocuk ama ek gdaya gectimi tutulacak eger ek gda almiyorsa hicbirturlu o sekilde fetva verilebilir
0 oy
tarafından
Diyecek söz bulamıyorum.Bebegin zayıflamış onu düşün.Sevdigi ne yemekler varsa yap, çorba çeşitleri meyveler ver.makarna vb.yazik çocuğa.
0 oy
tarafından
orucluyken acikip acikmadigini anlayamiyorum demissin sanirim sen kendi acikmana gore planlamissin cocugun acikmasini o nedenle az beslemis olabilirsin gun icinde yemesi gerekenleri yedir ayrica emzir bunu bir saat araligiyla yap ztn saat araliklari aciktigi anlara denk gelir bu sekilde kendi acikmanla es deger tutmadan besleyebilirsin haa sen acken zorlaniyorsan o zaman baska sonra tutarsin sonuc olarak emzirme halindesin
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Aç olursa yer zaten 
0 oy
tarafından
Canm sen oruclusun o niye oruc tutturyorsun benmkide istahsiz ama asla sabah oglen aksam yemeklerini ihmal etmiyorum zqyiflamadida 2 lokma yer eskisi gbi devam eder sende oyle yap gazrla ne yese ona kardr bide benm buyugu hic yemk yemz ama ben yaparim genede
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Sabah kahvaltı öğlen çorba ilkindi meyve akşam tekrar yemek ve aralarda 4 5 saat bı emzir sen açılmaz bence cnm sen ona bırakır tüm gün bı şey yemez 1 2 emer ise iştahı da gider düzen kurman gerekiyor yemiyo deme emmez aç kalinca biraz yer çorbası plavi vs  yap ver 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım saatini ayarla ona göre yemeğini ver bebeğinin kendin yemene gerek yok ki 2-3 saatte bir bir şeyler yedir sen yemek zorunda değilsin ki. 
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Sütün mü azaldı
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Canm senn orucunla bebegin ne alakasi..eskiden saat kacta ne veriyosan yine vermeye devam et..sabah kahvaltisi sonra istersen ara ögün..ogle yemegi aksam yemegi gibi..sutun azaldysa orasini bilemem 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 120 göst.
0 oy
0 cevap 24 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde mehlikam (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde mehlikam (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 219 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elifnur5634 (178 puan) tarafından soruldu