0 oy
220 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
21 aylık kızım var tek tek kelimeler söylüyor fakat cümle kurmuyor ama herşeyi anliyor ve bir şekilde anlatıyor mesela kaka yaptığı zaman yanıma geliyor bezini gösterip anne eğ eg diyip bezini değiştirtiyor artık tuvaletini öğretmek istiyorum ama ilk çocuğum ve hiç bilgim yok nasıl başlayacağım nerden başlayacağım nasıl ilerleyeceğim litfen aydınlatır misiniz lazimlik değil de klozet adaptörü almıştım illaki lazimlik gerekir mi sağolun şimdiden 

6 Cevaplar

0 oy
(4,647 puan) tarafından
Kolay gelsin cnm bnm bebe küçük daha
(2,479 puan) tarafından
Kuzum aynı soruyu bende merak ediyorum inşallah cevaplayan çıkar
(4,647 puan) tarafından
Evet kuzum ya seninki kaç aylık 3 cevap tek var ya
(2,479 puan) tarafından
17 aylık canım ben 3 ay sonra alıştırayım diyorum kışa girmeden bir tane daha oğlum oluyor
(4,647 puan) tarafından
Yaa rabbim sana bağışlasın inşallah benimki dağa bebe benim zaman çok
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım öncelikle allah bağışlasın öncelikle sen haxır mısın bebeğin ne kadar süre aralıkla çiş kaka yapıyor bunları bilmen gerekiyo bezi çıkardın 15 dk da bir tuvalete götüreceksin bazen tam kaldırıyosun içeri gidena kadarr bakıyosn çiş yapmış böyle şeylere de hazırlıklı olman gerekir tuvaletini yapana kadar ilk zamanlar ona sen hadi kızım oğlum böyle yapıyoruz diyerek ıkınarak ona yol gösterebilirsiniz sonrasında kasları geliştikçe zaten o size bunu aşikar şekilde belli eder . Bezi bıraktırıcaksın bir hafta kadar en azından misafirlik dışarısı falan çıkarmayın ki bir adapte olsun ya işerse diye muhtemelen bezlersiniz bu sefer çocugun kafasınkarışıyor acaba bezim var mı yok mu . Ben zaten pandemiden dolayı biryere gitmiyodum sokağa çıkarsam da evin etrafında dolaşıyodum ki alışsın dışarda da bezsiz durmaya diye en son yarım saatlik meafeye gittik kıyafet yedek aldım tabiki bapıra bağıra kakam kakam diyetek caminin tuvaletine kpşturduk sonra tamam dedim biz olduk . Şükirler olsun benm kızm a ilk 1.5 yaşnda ara ara deniyordum en son 2 yaşında tamamen alıştı şuan 2.5 yine arada kaçamakları oluyo ya ben duymuyorum uyurken veya o bişylere dalıyo o kadar da olur daha küçğk zaten 3 yaşnda tuv. Eğitimini erken görenler var . Bu sğreç sabır ve dikkat gerektiriyo 
(492 puan) tarafından
Tek şüphem daha tam konuşamadığı için acaba gelince söyleyemez mi diyorum ama birde bizim uyku sorunumuz var sabahlara kadar oturuyoruz onun için tam zamanlarını ayarlayamiyirum malesef:(
tarafından
Siz aranızda o tuv. iletişimi kurdugunuzda konuşmasına gerek bile kalmıyo emin olun .
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bende bekleyim surda :D benim oglanda bu ay 23n de 2 yas olacak ben de baslamayi dusunuyorum
(492 puan) tarafından
Bu yaz ogrenemezse sonra da çok geçe kalacak inş sorun yaşamayız ya ınstagramda okuyan annecik diye biri var 21 aylık oda 6. Günde öğrenmiş ama o baya baya konsuuyor herşeyi söylüyor benim kızım.daha konuşmuyor malesef
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bebek küçük ama bu yaz öğretirsen büyük bir dertten kurtulmuş olursun. Klozet aparatı daha iyi direk onunla başla.  Wc  yi onun için eğlenceli hale getir suyla oynat oyuncak sticker yapıştır. Tuvaletini söyleyince mutlaka ödüllendir en sevdiği şeylerden ver
(492 puan) tarafından
Tamam canım inşallah başarılı olurum :)
0 oy
(564 puan) tarafından
(492 puan) tarafından
Çok teşekkürler bakacağım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
0 oy
9 cevap 298 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu