0 oy
232 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (164 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kizlar sac kavurma tarifi verirmisin bana akşama inek etinden yapcam lütfennn bekliyorumm
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

10 Cevaplar

0 oy
(17,762 puan) tarafından
İnek eti sert oluyo biraz mühürle istersen sonrada soğanlı domates biber ve sarımsak ile kavur 
(164 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
-Reklam-
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Post yukarı çıksın diye yazdım bilmiyorum canım
(164 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(141 puan) tarafından
Bi an inek eltime yapacam diye okudum :D
(164 puan) tarafından
Puahhaahha:)))
0 oy
tarafından
Canım ben onu önce biguzel haşlayıp öyle kaçırıyorum domatesli biberli soğanlı . İyice haslanirsa sert olmuyor lokum gibi oluyor
(164 puan) tarafından
Teşekkür ederimm cnm
tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(4,664 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerine bak kuzum tam tarif orda
(164 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
tarafından
Once duduklude kaynat snra kimyon kekik karabiber sıvı yağ güzelce kavur 
(164 puan) tarafından
Tamam cnm
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Ben düdüklüde sade pişiriyorum canım içine sebze katmiyorum şöyle etin yağlı yerinden de kat düdüklüye köy yavaş yaavs pissin tuzunu sonradan köy yoksa gec pişer afiyet olsun :)
(164 puan) tarafından
Teşekkür ederimm
0 oy
tarafından
Ben ilk önce düdüklüde eti güzelce haşlarım sonra tavada soğan biber sarımsak domatesle kavururum çok güzel olur 
0 oy
(924 puan) tarafından
Eşim akşam yapacak canım önce kuyruk yağı veya ineğin yağını doğrayıp buzluğa atmıştım onu yağda kavurup ardına eti küçük küçük doğrayıp atıyoruz o pişerken içine bir tane soğan doğrayıp ekliyoruz oda pişerken domates ve biberi sarımsağı ekliyoruz sarımsağı bol dogra harika oluyor az kekik pul biber ve tuz ekliyoruz ekmek banıp yiyoruz harika tavsiye ederim eşimin bu tarifini herkez beğenir biz okadar yapıyoruz bizimki böyle olmuyor diyorlar canım eti haşlama zaten küçük dograndigi için yumuşacık oluyor bide pişerken su ekleme kendi suyunda pissin altı kısık ateşte icesin pişiyor afiyet olsun menümüz aynı bugün yanına ezme yapacam ben başka biseye gerek yok zaten :)) 
0 oy
(193 puan) tarafından
Dana eti biraz sert olur, o yüzden önce eti biraz yağ dökmeden kavur. Suyunu çekince yağını öyle dök. Bir de olabildiğince kısık ateşte pişsin, o zaman yumuşak oluyor. Tuzu da en son atarım ben çünkü sertleştirir eti. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 314 göst.
11 Nisan 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Balkızın annesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 532 göst.
0 oy
27 cevap 447 göst.
0 oy
2 cevap 106 göst.
28 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Selmamustafa (14 puan) tarafından soruldu

379,778 soru

11,368,748 cevap

34,850 kullanıcı

...