0 oy
430 göst.
Diğer kategorisinde (1,264 puan) tarafından
Kızlar sabah post acmıştım bişey yemiyor diye saat 8 de 38. 5 derc ateşi vardı üstünü falan cıkardım parol verdim bu saat oldu hala düşmüyor alnı 37.5 her iki yan tarafı 39 u bile buluyor bez ıslatıp koydum etki etmiyor şuan yarı uyuyor gibi gözleri hem acık hem kapalı ne yapmalıyım 

28 Cevaplar

+3 oy
(25,224 puan) tarafından
Acilen doktora götür düşmüyorsa bekleme 
(1,264 puan) tarafından
Düşmüyor elleri ayakları buz gibi ama ateşi var
(25,224 puan) tarafından
Ateş varken el ayak buz gibi olur zaten acil götür bekleme oğlumda böyleydi hemen götürdük serum takıldı
tarafından
Sıtma yapmış demekki yani ateş vücudu sarmış enfeksiyon olunca böyle olur bu saate kadar beklemeniz büyük hata acil doktora götürün evde düşüremezsiniz düşse bile enfeksiyonu tıbbi yol olmadan yok edilemez Allah şifa versin
tarafından
El ayak çok soğuk sa morarıyorsa havale geçire bilir hemen hastaneye git
-Reklam-
+1 oy
(1,059 puan) tarafından
Acile götür canım colpol da 15 günü geçtiyse acman yenisini al ver 15 gün sonra şekerleme yapıyor muş etki etmiyor muş geçmiş olsun inşallah 
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Hastaneye gotursen dusmuyorsa ilik dus aldir kolalrinin altina pamuk islat koy canim 
(13,709 puan) tarafından
Aaa nasılsın?
0 oy
(3,692 puan) tarafından
Bence bı doktora götür canım havale falan geçirir Allah korusun uyutma ateşli 
0 oy
tarafından
Canım acile gitme ihtimalin varsa acile git  geçmeyen ateş normal değil. 
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Cnm o ateşten dolayı öyle uyuyor dikkat et çocuğa sirkeli suyla başını yıka 
(3,213 puan) tarafından
Sakın sakın ateşliyken baş ıslatılmaz sirke de kullanılmaz.
(484 puan) tarafından
Evet.  Sirke ateşi içeri alır daha da kötü yapar.  Ateşli çocuğun sadece vücudu yıkanır bası yıkanmaz  bi araştırın lütfen
0 oy
(48,713 puan) tarafından
doktora götürmelisin canim enfeksiyon olabilir
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bence de bi acile gitmelisiniz gozleri bi acik bi kapali demissin atesi de var senin elinden gelen yeterli olmayabilir gecmis olsun
0 oy
tarafından
Havale geciriyor olabilir .acilen gitmeniz lazim. benim kardesim boyle havale gecirdi .gidin bir baktirin ilgilensinler hastaneden
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Dusmuyorsa acile götür canim
0 oy
tarafından
acil hemen gidim doktora düşmeyen ve sürekli ateş illaki enfeksiyon birşey vardır 
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Allah korusun havale falan olur.

Ilık duş aldır.

İnce giydir kısa kolluyla falan yatır Allah şifa versin insallah
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ambulansi arayıp götürmelisin başka birşey yapma 
0 oy
(193 puan) tarafından
Geçen hafta oğlum da ateşlendi. Aynı gece iki kez götürdük. İlkinde fitil koydular ikincide serum bağladılar, ikisi de anlık çözüm oldu. Üç gün boyunca düşmedi ateşi. Antibiyotik verdi doktor, onunla üçüncü gün düştü. Ateşini düşürmeye çalışın ve doktora götürün. Koltuk altlarına kompres uygulayın ılık. 
0 oy
tarafından
Kanında enfeksiyon vardır yada 6. hastalik geçiriyor da olabilir hemen hastaneye götür havale gecirmesin
0 oy
(125 puan) tarafından
Oglumunda öyle düşmemişti atesi 41 dereceyi gördük ve hemen acile goturduk fitil falan fayda etmedi cift fitilde düşürmedi dr bir şurup verdi adını hatırlayamadım onu içirdik ve yarım saat olmadan düşmüştü çok geçmiş olsun bir götürün yinede çocuklarda tehlikeli yüksek ates
0 oy
(299 puan) tarafından
Ilık su ile yikadinmi
0 oy
tarafından
Ilık duş aldır parol un üstünden 4 saat geçince fitil ver 
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Gecen hafta ayni sorunu yasadim 39 buçukla acile gittim bekleme bence sende götür 
0 oy
(202 puan) tarafından
Hemen doktora goturun enfekaiyon vs varsa antibiyotiksiz gecmez acilen gidin 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 57 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 55 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 129 göst.