0 oy
195 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından

Kızlar hastaneye götürdüm boş bı serum fayda etmedi ağrı kesici verdim yok duş aldrdim düşmüyor ya napmam lazim

image

14 Cevaplar

0 oy
(7,193 puan) tarafından
Kaç aylık ? Alnına koltuk altına ılık bez koy iyi gelir 
(1,465 puan) tarafından
11aylik canim yapıyorum ağlıyor korkuyor öyle
-Reklam-
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Düşmeyen ateş enfeksiyon olabilir şuan bebeklerin yüzde 80 inde var boğaz enfeksiyonu salgını yüksek ihtimal o serumla vs olcak iş değil antibiyotik gerekli tekrar başka Bi Dr gösterin lütfen 
(1,465 puan) tarafından
Düşmezse gotureyim
(1,015 puan) tarafından
Normalde basit Bi antibiyotikle geçiyor amoklavin gibi de Dr neden vermedi anlamadım bide salgın var yani açık açık salgın var herkes hasta etrafımda iyi olan bilmiyorum
(1,465 puan) tarafından
Evet canım Burdada var bende kaptım kacgundur
(1,015 puan) tarafından
Allahım şifa versin inşallah
(1,465 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ayaklarının altına birer dilim limon koy canım çoraplarını giydir gecer inşallah çok geçmiş olsun 
(1,465 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim şimdi deniycem hemen
tarafından
Benim de geçen gün öyleydi canım bir de bez ıslat eklemlerine koy kasığına geçen hastanede hemşire öyle yapmisti minik kuşuma
(1,465 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim yapıyorum
0 oy
tarafından
İlaç ne verdin 

Calpol ver 4 saat sonra dolven ver dönüşümlü ver eğer enfeksiyon varsa ateş düşürücü düşürmez antibiyotik gerekir doktora tekrar götür 

39 çok yüksek Allah göstermesin havale felan geçirir 
(1,465 puan) tarafından
Tamam canım şimdi dolven veririm teşekkür ederim ya şansa bitane tek çocuk doktoru var diğeri izinde
tarafından
Dolven düşürmezse götür canım acile
(1,465 puan) tarafından
Bı onuda 4saate denıyım ınslh düşer çok teşekkür ediyorum hepinize
0 oy
(2,483 puan) tarafından
Canım ağlasa da ıslak bezle alnına kasiklarina koltuk altına koy o düşürüyor 
(1,465 puan) tarafından
Tmm canım çok sağol denıycem şimdi gene
0 oy
(669 puan) tarafından
Nasıl bos bi serum benimkinin 37.5 du yatırdılar  kan degerleri çikana kadar kan tahlillerine bakmadılarmı baska doktora götür havale geçirir allah korusun 
(1,465 puan) tarafından
Bende anlamadım boş serum dediğin gibi diğer doktor izinde ilcedeyiz canım bı bu var simdi
0 oy
(366 puan) tarafından
Benim oğlum doğdugundan beri ateşi 41 e kadar çıkıyor kaç kere yatırdılar hastane ye ama bulamadılar 2 aylıkken menenjitten şüphelendiler 2 defa sıvı almaya çalıştılar alamadılar neler çekmedi ki yavrum çok şükür bu ara olmuyor ateşi bulamıyolar çünkü ateş düşürücü de pek fayda etmiyordu .

Ilık bir duş aldir canım bezi Isla koltuk altına başına koy
(1,465 puan) tarafından
Allah şifa versin canım hepsine duş yeni aldırdım şimdi ıslak bez denıycem
0 oy
(4,477 puan) tarafından
Inatci ates 

enfeksiyon kaynaklidir kan alinsin maddi durumun var ise ozele gotur  

Calpolu 6 saat arayla tekrarlayabilirsin 

Alin koltuk alti kasiklara ilik uygulama yap bez koy 

Odanin isisini dusur

Ustunu ince giydir 

11 aylik havale riski var hastaneye lutfen tekrar gidin
(1,465 puan) tarafından
Tmm canım bı deniyim dusmezsse götürelim yine
(4,477 puan) tarafından
Bezleri sık sık ısla sık tekrar koy canim gecmis olsun
(1,465 puan) tarafından
Çok sağ ol canım yapıyorum şimdi
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ilık duş ve ateş düşürücü fayda etmiyorsa enfeksiyon vardır doktora gidin gene mecbur 
(1,465 puan) tarafından
38oldu canım beklim az bişey düşer ınslh düşmezse gidecez
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Tekrardan götür hastaneye canım 
(1,465 puan) tarafından
Şimdi tam 38oldu canım biraz daha bekliyim düşmezse eşimi cagircam
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benm kızda öyle oldu canım geçen düşmedi kuvvetini doldurup içine otutturdum çok ağaları ama yapabilcem bisi yoktu cikardimhic üstünü giydirmedim hep alnına koltuk altına vücuduna bez koydum düştü evin derece de düşürdük 3 gün sürdü sebebini ogrendimde şok oldum ateş geçti an vücudu kabardı 6. Hastalık çıktı çocuk doktorlar bunu anlamadı acildeki özele gittim doktor söyledi şaka gibi acile güvenme boş serum bir işe yaramaz sen calpol yada dolven ver hiç düşmüyor ise fitil ver hemn düşüyor canım 
(4,061 puan) tarafından
Devlet doktorları bize dişinden dedi bizde inandık alakası yokmuş şaka gibiler üstünü ben hiç giydirmedim düşene kadar düşünce kisakollu ve şort ile tuttum hep canım
(1,465 puan) tarafından
Bende öyle giydirdim canım titriyor yine giydirdim bide söylemeyi unuttum bugün gece bı disi patlamış köşedeki dişi üstünede hasta öldü baya böyle rahatsiz
(4,061 puan) tarafından
Disden de olur ateş hepsi birleşmiş daha kötü olur ay kıyamam yavrum ya benim kızda titredi çok ama havale geçirmesinden iyidir dedik o ağladı ben ağladım ama geçti çok şükür
(1,465 puan) tarafından
Şükür benimkide 37.4canim düştü biraz ınslh dahada yükselmez çok geçmiş olsun sizede
(4,061 puan) tarafından
Çok saol canım sizede çok cok geçmiş olsun
0 oy
(119,318 puan) tarafından
baska bi hastaneye gotursen
(1,465 puan) tarafından
Canım şimdi biraz düştü 37lerde tekrar çıkarsa goturecem
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde aynısıydı 5 gün önce acile 40 derece ateşle gittik parol serum taktılar hemen düştü ama yine çıkmıştı 2 gün evde ateş düşürücü falan verdim çok inatçı ateşti zor düşürdüm kan falan aldılar boğaz enfeksiyonu bide kulağında varmış biraz antibiyotik ve parol yazdı yeni yeni iyileşiyor şimdi iyi çok şükür üstünde zıbını kalsın sadece odaları bi gezdir bide inatçı ateşi varsa enfeksiyon oluyor antibiyotiksiz geçmez canım 
(1,465 puan) tarafından
Evet canım boğaz enfeksiyonu var ondan böyle bide üstüne dişide gece çıkmış mahfoldu ya çocuk
tarafından
Aynılarını yaşadık kuzum her diş çıkardığında oluyor bizim bende baktım üst dişinin biri çıkmış dişleri vuruyor belkide boğazına çok zor oluyor anlıyorum seni 3 gün bi elimde çocuk diğer elimde kuru ekmekle geçirdim kahvaltıları uyku desen sıfır böyle böyle büyüyolar işte rabbim beterinden saklasın
(1,465 puan) tarafından
Amin canım bende hamileyim bulantılar zaten var bide üstüne gribim çok zor gercekten Allah yardım etsin. Cevap için çok teşekkür ederim
0 oy
(3,676 puan) tarafından
Boğaz enfeksiyonu yaygın galiba ben demin geldim hastaneden iki kızımda da var ve bende aynı şekil suan
(1,465 puan) tarafından
Şuan salgın var canım bende aynısı var . dişide gece çıkmış çok fena olmuş o yüzden Allah hepsine şifa versin
(3,676 puan) tarafından
Amin canım Rabbim şifa versin tüm. Hastalara ve bebeklere
(1,465 puan) tarafından
İnşallah canım

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 512 göst.
5 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
16 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 49 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Neyla (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 62 göst.
11 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekkk34 (6,859 puan) tarafından soruldu

379,811 soru

11,369,455 cevap

34,852 kullanıcı

...