+1 oy
625 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şuan 6 aylık olduk teyzoşlar çok şükür. Ama o süreci size anlatmak istiyorum. Allah kimseye yaşatmasın. 2. Seseryanimdi. 15.10.19 da kızımı özel hastanede doğurdum. 12.10.2020 de oğlumu coronayla doğurdum. Seseryani isteğe bağlı yaptırmıştım.  Son kontrolüme gittim aynı dokturumdu cuma günüydü. Eve geldim bir ateş bastı beni. Doğumun son günleri diye kaynanam ve eşim hamilelikten dolayı demişlerdi. Cumartesi gündüz duş aldım ateşim düştü ama gecesi yine bir üşüme titreme krizi. Pazar günü tamamen ateşim yok sabah. Kızımın altını açayım dedim altını kokladım bir şey yok. Yinede değiştireyim dedim kaynanama, bir açtım altına yapmış. 1 yaşında bebeğin tuvaleti ılahaki kokar kızlar. Eşimi aradım gel al beni koku ve tat yok dedim inanmadı ama yinede geldi götürdü test verdim. Pazartesi sabaha karşı 6 gibi e devletten baktım pozitif evi komple kaldırdı eşim. Ne yapsak ne yapsak derken, pazartesi öğlene doğru sancim tuttu zaten 1 hafta önceden sancim vardı ara ara nste de çıkıyordu ama 36 haftalık olduğu için Ak ciğerleri henüz küçük dedi ve dayanabildiğin yere kadar dayan demişti. Mecburen ambulansı aradık evdeki herkes karantinada annem yok babam yok. Tek başıma şehir hastanesine sevk edildim yalnızlık o kadar kötü ki anlatamam sizlere. Gittim 5 saat boyunca orda da nst ye bağlandım. 90 vuran sancim vardı ama bende sadece adet sancısından daha hafif bir ağrı vardı. Ama belim kopuyordu. 5 saat boyunca doktorlar kendi aralarında konuşmuşlar ve sexeryana onay verdiler. Odaya alındım üstüme önlüğü filattilar al giy diye odaya hiç kimse girmedi. Ardından 10.30 gibi sedyeye alındım ve ameliyathaneye doğru yola koyulduk. Ama tam kapıdan girecekken acil bir hasta gelmiş coronali beni beklettiler. Abartısız 45 dakika sedyenin üstünde bekledim. Ardından içeri alındım spinal yapıldı sedyeye alındım karnıma tentiridiyot dökünce soğuk diye bağırdığım. Bir kaç dakika sonra etraf karardı bir uyandım bebeğim doğmuş. Odaya alındım 2 gün boyunca hiç bir şey vermediler eşimin arkadaşı güvenliğe eşyaları verirken içine abur cubur koymuştu sagolsun onu yedim. Hemşireler o kadar kötüydü ki Allah onlara acıların en büyüğünü yaşatsın. Onlar yüzünden ağır psikolojik hapları yuttum çocuğumu kabullenemedim. Çünkü çocuğu kapının ağzına koyup yeni seseryandan çıkmışken gel kendin al dediler cogugu. 6 saat boyunca garibim üstü çıplak hastanede bas bas bağırıyordu ağlayarak. Sabaha karşı bir hemşire geldi Allah razı olsun o giydirdi yanıma getirdi. Ama 2 gün boyunca kimse çocuğu kucağıma vermedi. Odaya hiç kimse girmedi. Doğru düzgün alipta emziremedim bebeğim sarılık oldu hastaneden çıkarken. Resmen işkence ettiler öncelikle birisi vardı. Seseryani olanlar iyi bilir odaya alındığınızda ve narkozu attığınızda üstünüz başınızı giydirmeye yardım ediyorlar. Ama bana kimse yardım etmedi. Hasta bezini yüzüme fırlatıp kalk kendin tak ben senin a.mınin kokusunu çekemem dedi. O gün o kadar çok üzüldüm ve o cümlesine o kadar çok ağladım ki ertesi gün bütün ölüm belgelerini imzalayıp zorlada olsa çıktım. Allah belalarını versin inşallah 

39 Cevaplar

0 oy
(1,446 puan) tarafından
Nasıl bi hastaneymisya bu devlete mi gitmiştin bu kadar da olunmaz ya çok üzüldüm okurken sana:(
-Reklam-
0 oy
(454 puan) tarafından
Ay okuyunca içim parçalandı Allah ilk önce vicdanlı insanlar çıkarsın karşımıza
0 oy
(517 puan) tarafından
Bunlar yaşandıktan sonra peki cimere sağlık bakanlığına bashekimlige şikayet ettiniz mi ?
0 oy
(707 puan) tarafından
Lütfen şikayetçi olduğunu söyle.Boyle bişey olamaz ya skandal resmen.Ben çıldırdım bu kadar da insafsizlik olmaz.
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Yaa okurken icim cız ettti ya sikayet etseydin cnim o hemsireleri yazik.gunah ya iste en zor zamaninda sana yardimci bile olmuyolar sonra neden dayak yiyolar hakediyolar abi az bile 
0 oy
tarafından
Kesinlikle şikayet et hepsini hem de 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
KAN beynime sıçradı 
0 oy
tarafından
Ayy nasil uzuldum cnm.ya sana ayri o minik evladina ayri üzüldüm 

Ama keske o pislikleri sikayet etseydin Allahlarindan bulsunlar ******** vicdansizlar
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Insallah sikayet etmissindir sana o lafi soyleyenide bi guzel dovdurt bence canm lanet olasicalar bu kadarda olmaz sonra saglik calisanlari dayak yedi haberlerede cikarlar en masum halleriyle pislikler benimdw basima benzer bisey geldi ama ben normal dogumdum dogumdan sonra yaktim yiktim ortaligi ne yapacaklarini sasirmistilar korkudan
0 oy
(535 puan) tarafından
Hastanenin adını biliyorsab hemşirelerin adını ve sana bu lafı diyen hemşiremi hasta bakicimi yazarmisin 
0 oy
tarafından

Bende covidim şuanda 40+1 oldum doğum olmadı henüz kötü şeyler yaşamışsın korkularım vardı dahada arttı şimdi :'( 

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Okurken aklima devlet hastaneleri geldi ama birde ozel hastaneymis.
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Hangi hastane burası, şikayet ettin mi? Sağlıkla büyüsün bebeğin ❤️ doğum günümüz aynı gün oğlunla ☺️
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Okurken canım yandı söyleyecek söz bulamıyorum :(((((
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Ya anlamıyorum ben bu işi arkadaş nasıl bu kadar kötü muamele yapabilirler buna yetkileri var mı kimse şikayet etmiyor mu nedir bu olay
0 oy
tarafından
Allah iyilerle karşılaştırsın canım çok şükür benim öyle olmadı Kasım da oldu benim dogumum ama sadece tek sıkıntım tüm doktorlar ebeler hep emzir dedi  aşırı derece sütüm vardı benim çıkar çıkmaz tutamadı bebek 2 gün aç kaldı.ondan çok ağladı o kadar odada dantek kaldik eşime normal de yasaktı ama kimse gelmiyor diye hiç yanımdan gitmedi annemde vardı yanımda 3 kişilik odada tek kaldım:) 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 303 göst.
0 oy
3 cevap 53 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 206 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Reyna (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 187 göst.
23 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Jiyan35 (61 puan) tarafından soruldu

381,761 soru

11,428,924 cevap

34,988 kullanıcı

...