0 oy
1,034 göst.
Diğer kategorisinde (549 puan) tarafından

Şimdi biz evleneli 10 sene oldu iki çocuğum var Rabbime şükürler olsun :) biz kaçarak evlendik eşimle neyse düğün fkn oldu ama istedim gibi olmadı kaçtım diye gelinlik almadık başkasının gelinliğini giydim kına gecesi oldu ama davul fln yok garajda bı teyip o kadar kına kıyafeti yerine bı takım aldılar  fotoğraf çekimi hiç olmadı zaten ;) neyse düğünde çeyrek fln takıldı kaynanam biz taktik onları dedi hepsini aldı zaten beraber yaşıyoruz ama bize faydasını görmedim kayınbaba iki bilezik taktı ince bişey şimdi artık olmuyo bile  neyse evlendik ettik çocuğum oldu ilk oğlumda bı kavga ettik sırf evimi ayırmak istedim diye kayınbaba bilezikleri ben taktım benim onlar dedi bende attım önlerine zaten çocuk gibi düğüne gidince takar gelince kaynana hemen çıkarır alırdı halada onlarda duruyomu bilmiyorum artık istemiyorum da eltime a dan Z ye herşeyin en iyisini yaptılar evde aldılar beyaz eşya nin parasını bunlar kaynanamgil ödedi iki çocuğum var ikisindede hiç bişey görmedim eşime diyince milleti kıskanmayi bırak diyo istedim de bı ev sahibi olmak bı kolye küpe bide tektaş yüzük bunları bana çok görüyor herseyim yarım kaldı bı evim bile yok 10 sene oldu artık sıkıldım iyce sığıntı gibi yaşamaktan eşime kalsa ev almiycam diyo iki çocuğum var bende herkes gibi bı evim olsun istiyorum cokmu şey istiyorum haksız mıyım hergun bunun yüzünden tartışma oluyor eşimle bekle ben sana alacam diyo 10 sene olmuş almamış simdimi alçak artık evlendime pişman oldum

22 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Kaçarak evlenmenin  sonu annemi bir lafı var ayaklarını direye  direye git daha kıymetli olursun diye gerçekten çok haklı  
tarafından
Güldürdün beni:))   onlarda fazla diremisler
tarafından
Devamı var:)kayinbabam pavyondan iki tane genc kız dansçı getirmiş oynuyorlar eşimin önüne geçip onla oynamak istediler bende eşimle köçekleri uyardım kıskancım olay çıkartırım dedim ben yemek yemeğe gidince eşim oynamış bi geldim oynuyorlar kalabalık tabi gittim kocege bir yumrukla yere serdim tekmelerken yerde beni aldılar dükkana kapatıp damadı dövdüler tabi damadın arkadaşları da benim kardeşleri:)
(1,169 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim ama eşimin ailesi kendi ailemden daha çok değer veriyor bana. 2 tane kına gecem oldu biri kendi ailem yaptı gelen hediyeleri kavgayla aldı annem benden onlar benim hakkım diyerek ama kayınvalidemler ne düğünde ne kınada asla öyle bişey yapmadılar. Bence bu insanın kalbiyle alakalı bişey. Ayağını direterek gittiğinde ilk iyi davranırlar belki sonradan değişirler insanları tanıyamazsın.
tarafından
Baya olaylı geçmiş  :))
tarafından
Ayaklarını diremek derken kuzum mal mülk esya düğün değil
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım ama sen kendine bunu yapmışsın malesef. Kaçarak kendi değerini onların gözünde bu duruma getirmişsin eltin de kaçarak evlenmediyse eltinle kıyaslama kendini. Neden kaçtın bilmiyorum ama ana babanın yüzü eğilir kız evden kocaya kaçınca. Onların gönlünü alarak evlenseydin belki herşey isteğin gibi olurdu 
(549 puan) tarafından
Babam vermiyordu eşimin ailesi de sırada abisi var diye istemedi bizde kaçtık
tarafından
Keşke sıranızı bekleseydiniz canım. Hatta kapınıza birkaç defa babanı ikna etmek için gelselerdi de nasıl kıymetli olurdun
(549 puan) tarafından
İşte çağırdık ama gelmediler bizde kaçtık  Allah büyük ama Rabbim kimsenin yanına bırakmaz gittim zaman rezil olmamak için gelip geri götürüyolardi
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Kaçmanin bedelini on yıl olmuş ödeyememissn çok üzüldüm adına 
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Herkesin evi yok ki kuzum. Rabbim o günleri de göstersin inşallah siz mutlu olun zamanla çalışır alırsınız inşallah
(549 puan) tarafından
Ev bile hediye etti düşün artık benim çocuklarımın doğum günü oldu bişey yapmadılar eltimin kızına çeyrek taktılar
(2,075 puan) tarafından
Eşininde zoruna gitmemesi ayri ilginc cidden
(549 puan) tarafından
Ona kalsa kıskanıyon diyo kıskanma herkesi diyo ama benjm hakkım o düğünde bı albümümuz bile yok özel olarak :( onlar fotoğrafçıya bile gittiler herşeyi var benim hiç birşeyim yok
(2,075 puan) tarafından
Hata eşinde zaten onun sessizliğini kullaniyo kayınvalidenler
(549 puan) tarafından
Kaç kavga ettik kayınbabam sovdu bana üstüne üstlük hepsi üstüme yürüdü eltim hamileydi mahsus sancı gelmiş gibi yaptı birşeyde yokmuş ben gittikten sonra yemiş içmiş iyce gidişimi kutlamış
0 oy
tarafından
Kaçarak evlenmenin kıymeti olmuyor maalesef 
(549 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(119,086 puan) tarafından
kactigin icin demi degerin yok ama uzulme ben kacmadim 5 sene bekledim gene degerim yok
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Çok üzüldüm adına, ananı babani ezip o adama varmak da pek yaramamış ama neyse olan olmuş, aslına bakarsan bunun kacmakla alakası yok benim akrabam da kız istemeye gitti vermediler kız kendi kaçıp gelmiş ona hemen en güzelinden düğün de yapıldı evi baştan aşağı duzuldu de şimdi prenses gibi yaşıyor kız, yani biraz da kaçtığın aileye bakıyor zaten 2 bilezik takip hemen onları geri almasından belli nasıl insanlar olduğu ne diyim bilmiyorum katlanmaktan başka çare yok gibi duruyor
(549 puan) tarafından
Yani bı kavgada hemen ben paramla aldım dedi bende istemedim zaten verdim hakkımı helal etmiyorum zaten Allah nasılsa birgün çıkaracak hepsini
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm zordur 10 sene dile kolay. İns seninde gönlüne göre evin olur
0 oy
tarafından
Abla kaçtığın için öyle davranıyorlar. Ben türküm ailem ırkçı ve evlendiğim şahıs kürt ben evlatlıktan reddedildim aylarca yüzüme bakmadı babam ben sakinleşti an anlattım sonra yok dersen kapatırım ama seviyorum biraz saygın yok mu dedim onayladı elleriyle diyarbakır a getirdi şuan kaynanam iyi misin diyor odama girerken dahi kapımı çalar inan bana kaçsaydım bu muameleyi asla yapmazlardı 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
anne baba rızası almayan herkesin sonu böyle malesef..
0 oy
(2,632 puan) tarafından
Karaktersizlik...

Valla ben bir ceyregimi bile vermedim evimde var arabamda bin şükür  kimsede bisey yaptim diyemez gelin aliyosun elbet yapacaksın  verecegim kalmış  

Eşinde  yapsaya bişeyler sana valla biz takılarımı  arabaya bozduk diye eşim  şimdiden  düşünmeye  başladı  bana diyo  sana bilezik yapcaz 
(549 puan) tarafından
Eşime kalsa az sabret herşeyi alcam diyor 10 sene dayandım zaten eltime kocası iki bilezik almış takip hava atmaya gelmiş
(2,632 puan) tarafından
Ama yeter  ya 10 sene  olmuş  baksin yolunaa
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Artık bu saatten sonra 2 çocuk ile eşinin altın alması ev dizmesi  çok zor. Çocukların büyükse sen de çalış. Kaçmışsın artık kıymetsiz oldun bir kere ondan bu tavırları. Çalış gözünde kalmasın herseyini al evini ayır  
(549 puan) tarafından
Biri 6 yaşında biri 7 aylık  calisamamki
(5,406 puan) tarafından
Ayrılmayı düşünürken 2. 'yi yapmışsın. Tabi çalışman mümkün değil
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ananın babanın ahı kalmış resmen kuzum. İnşallah gün yüzü görürsün evlatlarınla beraber 
0 oy
(725 puan) tarafından
Çok haksızlık ya birine yapıp sana yapmamaları eşin biraz sözü geçen biri olsaydı böyle olmazdı diye düşünüyorum inşaallah bir gün ayrı eve çıkarsın ve düzene girer her şey 
(549 puan) tarafından
Diğerini almak için gotunde gezdiler saatine kadar aldılar bana yapmadıklarını ona yaptılar hep
(725 puan) tarafından
Kıyamam ya nasıl hesap verecekler bu insanlar bunu niye düşünmüyorlar Allah ıslah etsin kimsenin hakkı kimsede kalmaz sen dua et elbet bir çıkış yolu açılır zamanı gelince
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Bendede tam  tersi olacaktı elti ye herseyı yaptılar a dan z ye  banada aynı eve gel dediler yol yakınken bıraktım. Senn adına üzüldüm canım Allah sana en yakın zamanda ev nasip Etsin inşallah bu mübarek günlerde 
0 oy
(591 puan) tarafından
Canım kacarakta evlenmıste olsan herseyı yapmak zorundalar tamam ogulları zorla kacırmadı ama yıne yapmaları lazım ha burda eşinde hata kı onlara lafını gecırememıs ayrıca eşinde sacma dusunuyor onun adını kıskanclık degıl haksızlıktır eltine herboku yapabılen sanada yapmalıydı bu arada kusura bakma canım ama eşin götne guvenseydı en basta bır oturmazdı zaten 
(549 puan) tarafından
Aynen bişey dedim zaman sen ayrı eve çıkmayı kolaymi saniyon diyo
(591 puan) tarafından
Yapmak ısteyen nasıl yapıyor madem anasının dıbınde duracaktı nıye evlenmıs anası tursunu kursaymıs
0 oy
(13,614 puan) tarafından
insanların bu adiliklerinden nefret ediyorum.

Sırf kaçtın diye böyle yapmışlardı Allah kabul etmesin .

Ben de kaçarak evlendim.

Herşeyimi yaptılar.

İnsan olmak başka bisey
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Valla canm böle böle koca koca deyip kaçıyosunuz sonra kocaniz ana kuzusu cikyo kactiginzla kalıyosunuz..ne deger veriyolar ne kiymet..kacmayana da her sey yapiliyo haliyle daha kiymetli oluyo
(549 puan) tarafından
Diğer gelin kendi köylüleri  diğerine herşeyi yaptılar inan doğumunda bile gittiler beni ikinci doğumda atıp geldiler kafayı yedim orda
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım  allah  yardım etsin  ama  sen kaçarak  herseyi  kabul  etmişsin kaçtın diye  sana  kimse  kıymet  göstermez  daha  10 yılda  yapmadıklarını şimdi  haytta  yapmaz  sanrim  ömür  boyu  onlar la  yasıcan  ama  inşallah kendi  ewine  çıkarsın  çekirdek aile yaşarsınız 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Tabikide haklisin ama herşeyin bir zamanı var demekki halen nasip degil

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 3,404 göst.
25 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 529 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nesrinnn (42 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 650 göst.