+1 oy
299 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
Namazda hangi süreleri okuyorsunuz ve her namazda aynı sürelerimi okuyorsunuz. Fatiha ve Ettehiyyatü namazda farz olan duadır diye biliyorum. Eğer sadece bildiğimiz süreleri okursak yanlış mi olur günah midir

7 Cevaplar

0 oy
(3,276 puan) tarafından

Subhaneke 

Fatiha
Zammı süre
Ettehiyyatü
Salli  barik
Rabbena duaları var birde
Vitir namazında da kunut duaları var birde 
Sevabını günahını bilemem canım 
-Reklam-
0 oy
(3,636 puan) tarafından
Sadece bildiğin süreleri okumak günah değil namaz kılmak günah olurmu hiç ama öğrenmeye gayret et başka süreler öğren surelerin sırasını öğren bazı sartlari vardır onları öğren elimizin altında telefon var bir tıkla bir sürü süre çıkar önüne eskiden kitaptan ezberlemeye çalışırdık Allah böyle bir kolaylik sunmuş bizlere öğren yani ezberlemeye bak
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Kureys nas kafirun fil kevser ihlas bunları okuyorum genelde. Kunut dualarini ezberlemeye calsiyrm bi yandan da
tarafından
Fil-kureys-kevser-kafirun-nas şeklinde sıralı olarak oku canım
(2,075 puan) tarafından
Evet duymustm siralari varmış ama.hic bakmamistm sagolasin :) peki neden bu sekilde okunur
tarafından
Kuran daki sıralama bu şekilde olduğu için bu şekil okunur
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim bildigini okursun ama diger bilmedigij sureleride ezberle. Fatiha her rekatta okunur tahiyatta oturuslarda. Fatihadan sonra okunan zammi surelerde fatihadan baslayip felak nasla biten sureler. Onun disinda kuranda gecen diger surelerden ayetler den bildiklerini okursun.
0 oy
tarafından

Siralama aşağıdaki gibidir 

image

0 oy
tarafından
Ben nas felak ihlas biliyorum o yüzden fatihadan sonra bunları okurum hep
0 oy
(30 puan) tarafından
Sadece bildiğimiz  bir sureyi okursak  günah olmaz asıl amaç namazı Allah rızası için  kılmaktır niyet önemli  .. Ama senin sure öğrenmeye  vaktin varsa ve sen sadece  namazı öyle kılmak için  kolaya kaçıp bildiklerini okursan o zaman  tabiki uygun olmaz.....günah olur diyemem çünkü  o kadar yüksek  bir makama sahip değilim.....Surelerin bir sırası vardır  elbet.....Fatiha.....Fil.....Kureyş.....Maun......Kevser......Kâfirun.....Nasr......Tebbet......ihlâs.....Felak.......Nas........Ayet_el Kürsi....bu sıraya göre okunması gerek diye biliyorum......

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 249 göst.
20 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 447 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,975 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 95 göst.
0 oy
24 cevap 700 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu

380,747 soru

11,399,731 cevap

34,929 kullanıcı

...