0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (689 puan) tarafından
4 5 arasi bir maasijiz olsa bunu nereye harcarsiniz ne yapaarsinuz nasıl biriktiririsiniz neye vermek gozunuze gelir neye gelmez 

16 Cevaplar

0 oy
(16,698 puan) tarafından
Kendime ve çocuklarıma harcarım. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Harcarim artani altina yatiririm
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ben çalışıyoken hep çeyizimi almıştım canım düğün zamanı hiç eksiğim olmadı para da biriktiriyodum düğünde lazım oldu kullandık. Böyle ıvır zıvıra değil de mantıklı şeylere harcanırsa biriktirmekten çok bişryler alıp saklamak daha mantıklı gibi
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Çalıştım.ulkeyi gezdim pişman degilim
0 oy
tarafından
Valla evlendik borçlar vardı esim ihtiyaçlarımi alırdi gerisi borca gidiyordu zaten bende nerde demedim hiç sonra korona geldi eşimin işleri bozuldu o dönemde hiç nerde demedim inşallah yavaş yavaş işleri topluyor eğer tekrar düze çıkar şu borçları bitirirsek kartı alınca ihtiyaçlarım dışında bir şeye harcamamayi düşünüyorum biriksin ilerde bebegimin geleceği için harcamak istiyorum eğer bizim ev arabamız olmasaydı tabiki bunları almak için biriktirirdim
0 oy
tarafından
Eger tek eve giren maas buysa kesinlikle planlama yaparim neyi nereye ne kadar vericegimi hesaplarim
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Bir kısmı altın hesabına gelecekte lazım olur diye. Bir kısmı o anlık harcamak için. Bir kısmı da sadaka. O kadar para alıyorsam onun da bir şükrü olmalı
0 oy
tarafından
Babam sayesinde heryeri gezdum ama çalışırken izin sıkıntısı oluyordu anca rafting bir de kayak merkezi kezine gitim zaten yorgun oluyorsun gezemiyirsun 
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Gerekli şeyleri alıp gerisini biriktiririrm
0 oy
(11,260 puan) tarafından

4 5 arasi maasimiz olsa totalde degil biriktirmek eve yetmez :D

(689 puan) tarafından
Dogrudur ama cok sukur evimiz var esimde evin her ihtiyacini cok sukur karsiliyor maasimada karismaz o dusunceyle sordum
(11,260 puan) tarafından
He sadece kendi maasinimi soruyorsun. Senin yerinde olsam hepsini birktiririm esinin aldigi yetiyorsa sonra ilerde yatirim yaparim birikmis paramla. Ben evlenmeden once 8sene calistim ayni yerde. Ve maasimdan hep biriktirdim. Evlendigimde 100.000 tl param butun çeyizim ve 25 30 gramdan 2 bilezik ve 4 tane 2li burmam vardi dusun. Simdi calismiyorum esimim maasi yuksek zaten fazlasiyla artiyor
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Daha fazlasını kazanıyorum şükür ama biriktirme gibi bir huyum yok ay sonu kalırsa kalır.pandemi öncesine kadar en çok para harcadigim alan gezmek her tatil günümüzde bir yerlere giderdik şöyle solim fuzuli ev eşyası veya gereksiz fazla ev eşyası almaya kullanmaya karşıyım diğer her ne olursa olsun para vermekten asla çekinmiyorum
0 oy
(193 puan) tarafından
Kendi maaşım 6000 civarı. Ek derse göre değişiyor yani. Ben kendi kişisel ihtiyaçlarıma harcarım, bebeğime bir şeyler alırım. Diğer harcamalar eşime ait. Seneye arabamı değiştirmek istiyorum, o yüzden harcamadığım kısım birikiyor. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 123 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kaserap (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 235 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Beratcinar (2,766 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 185 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 335 göst.