0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Mesela koltuga çıkıcak ama düşer yere izin vermyorum ağlıyo susmuyo hiç yırtyo kendini resmen susmuyo sinirlenyorum ama hiç yapmyorum dediğini susmasi unutmasi icin ne yapanilirim

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çıkmasına izin vermemek yarime arkasında durup düşmesine zarar görmesine engel olmaya çalış bence kısıtlama çocuğu bırak çıksın kendi başına bişeyler yapmak istiyor 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendi haline bırak. İlgilenirsen ağlayınca herşeyi yaptırabilceğini düşünür ben öyle yapıyorum içim gidiyor ama 5 dk sonra susuyor 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
baska birseye dikkatini çekmeye çalış ona belli etme mesela gidip oyuncak al oynuyo gibi yap
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Duygularima tercüman oldun bacım şuan bizde aynı durumdayız koltukla alakasız ama bide beni babasının strese soktuğu gün denk getirir hep şuan oturdum köşede sakinlesmesini bekliyorum benim için çözüm bu diğer türlü bana vuruyo daha çok bagiriyo öğrenmesi için sessiz kalmayı tercih ediyorum almıyorum 
tarafından
Yok ya gece biseyi diye  var neyse o kalkmış
tarafından
Bnde sabır yok aslında haklisin arkasında dolaşıp ona doğruyu öğretmeliyim ama bunalıp kızıyorum
tarafından
Ben hamile değilim, ona rağmen emin ol özellikle şu son iki gündür o kadar bunaldım ki. 24 saat yapışık yaşıyoruz, iki dakika tuvalete gitsem babası yanında ona rağmen ben dönene kadar ağlıyor. Ama sürekli içimden geçecek geçecek, eğer şuan kizarsan sonra daha çok pişman olacaksın deyip kendimi tutmaya çalışıyorum.
tarafından
Çok doğru  ama bi ortama çıkmıyoruz evdeyiz hep  onun stresi mi ne artik
(3,099 puan) tarafından
Önle kendini canım gerekirse destek al bak bı tane daha evladın geliyormus 2. Çocuk dünyaya geldimi senin için bazı şeyler dahada zorlasicak şimdiden kendini önlemezsen 2.de sinir küpü olursun Anne olmak çok zor evet bir evin temizliği sana bakıyor çocuğun ihtiyaçları sana bakıyor yemegiydi camasiriydi derken insan ister istemez bunaliyor ama kendini rahatlatmak için yöntemler ara
0 oy
tarafından
Aynı durumdayız canım kac sefer indirdiysem yine çıkıyor sürekli eline birşeyler veriyorum oyalamak için ama yine devam ediyor peşinde dolanacaksin başka çaresi yok dün akşam varya az daha kafa üstü sehpaya düşüyordu son anda tuttum yani yetişemiyorum
0 oy
(3,913 puan) tarafından
Çıkmasına izin vermezsen baska zaman daha yüksek  bir yere cikacak olgunluga eristiginde cikar Allah korusun  diser daha büyük  zarar görür..en azından simdi daha alcak bir yerden kontrollü dusmesine izin ver ki  öğrensin.  Ozguven kazansın ve kendince hayati ogrenmeye başlasın.  Ben düşünce  hemen koşan  annelerden değilim  mesela bakarim kalabilecek  sekilde düştüyse  kalk oglum kizim derdim biraz miyiktar kalkarlar. Simdi 1 bucuk yasindaki oğlum  mesela hic aglamaz kötü  dusmediyse tabi kalkip devam eder. ..

Aglama krizine gelince  de de ki su yuzden vermiyorum bundan dolayi yapamazsin istersen de ağlamaya devam edebilirsin de... ya daaaa dikkatini başka  yöne  çek  sakince... Allah kolaylik versin
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Bırak çıksın düşsün cani yansın ki bi daha çıkmak istemesin 2 yaş sendromuna  girmiş her bebek gibi, yapma dediğinin tam tersini yapar hele ki gözlerin onun üzerindeyse,  seni sinir etmek onun için  eğlenceli bi hal alır ve muzgurca gülerek yapar herşeyi. Bırak düşe kalka büyüsün büyüdüğünün farkına varsın 
0 oy
(10,424 puan) tarafından
İlgisini başka bir şeye çek canım 
0 oy
tarafından
Benim oğlumda pencereye agliyo ben cikarykm o agladmi dayanmym
0 oy
(44,741 puan) tarafından
Benimkide izin vermeyince agliyo çıkmayı da çok seviyo kanepeye yeni ogrendi bende yanında duruyorum o inmek isteyene kadar 
0 oy
tarafından
Kızım on buçuk aylık, asla çıkmasın aman düşer demem. Arkasında olurum düşerse tutarım. Çocuk yapma etme demeden anlamaz ki canım, niye dediğini de anlamaz. Ve herşeye hayır dersen gerekli olduğunda hayır demenin de anlamı kalmaz. Bırak dokunsun kesfetsin ama sen yanında ol. Yoksa merak edip sen yokken yine yapmaya çalışır ve daha tehlikeli olur.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 83 göst.
3 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 417 göst.
21 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Musab (1,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
1 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 3prensannesi (1,494 puan) tarafından soruldu

380,953 soru

11,405,129 cevap

34,943 kullanıcı

...