0 oy
1,007 göst.
Diğer kategorisinde (240 puan) tarafından

Merhaba hanımlar 32 haftalık hamileyim. Normalde ayakkabı numaram 34 ama kardeşimin 37 numara ayakkabısı oluyor. Doktoruma sordum normal şişmesi dedi ama  çok fazla şişiyor. Sabahları üstüne basmakta zorlanıyorum. Tuzlu yemem bol su içerim tansiyonum da normal ama anlamıyorım bu kadar ödem olması normal mi?

image

image

31 Cevaplar

+2 oy
(2,323 puan) tarafından
Tuzu kes ve bol bol hareket et. Ben o kadar çok iş fln yapıp hareket ederdim ki ne bir gram şişmem oldu ne bişey hatta muayeneye her gittiğimde doktor eşime eşiniz çok hareketli bir insan sanırım diyordu. ☺️
(240 puan) tarafından
Canım yazdım yukarda tuz hiç tüketmiyorum sevmem zaten. Hergün 1 saat yürüyüş yaparım evi silip süpürürüm yemek çamaşır derken oturmuyorum zaten. Yani annemler eşim oturmam için sürekli kızıyorlar ama oturam bi insan da değilim
(2,323 puan) tarafından
Aynen derya nerde hareket orda bereket ☺️☺️☺️
Halla  halla ben bi gıdım ne yüzüm ne bi yerim şişmedi maşaAllah. Buna rağmen bu kadar şişmen çok fazla, ama doktor fazla dediyse demekki vücudun ödem yapıyor. Allah kolaylık versin inşaAllah.
(240 puan) tarafından
Amin inşallah canım :)
-Reklam-
0 oy
(492 puan) tarafından
Aynı bir zamanki ayaklarım
(240 puan) tarafından
O gün gelsin istiyorum artık :) şişmesi neyse de ağrı da yapıyor o sıkıntı :)
(492 puan) tarafından
Kaç haftalık canım
(240 puan) tarafından
32+2 yiz canım. Ama 1.5 2 aydır böyle
(492 puan) tarafından
Sonlara doğru daha çok şişer Allahbyardim etsin
(240 puan) tarafından
Evet sanırım öyle olucak malesef
0 oy
(600 puan) tarafından
Canm o ayaklar neyki benim parmakların birbirine gömülüyordu şişlikten bakmak bile istemiyordum ayaklarıma 
(240 puan) tarafından
Ya 1.5 2 aydır böyle ve gittikçe şişiyor 3 4 haftaya benimde aynısı belki daha beteri olur :(
0 oy
tarafından
Canm bu beden hareketsiz hir biden yazik dogumda cok zorlanirsin bol bol yjruyus yap odemini at lutfen sana yazik
(140 puan) tarafından
Bazen hareketsizlik alakalı olmayabiliyor canım. Benim de öyleydi ne kadar hareket etsem daha da şişmiştim. Bu gibi durumlarda hamileler üxülebiliyor da böyle deyince. Ben üzülüyordum. Ama elimde değildi.
(240 puan) tarafından
Kesinlikle hareketsizlikle ilgili değil çünkü gerçekten çok hareketli biriyim annem ananem hep hamilesin 2 dakika otur diyorlar
tarafından
Cio2012 ben hiç şişmedim ama nedense fazla ayakta durdugumda ayaklarımın şiştiğini farkederdim. Belkide fazla ayaktasin
(240 puan) tarafından
Malesef fazla ayaktayım koltuk batıyor bana :)
tarafından
O yüzden şişiyorsun o zaman. Biraz dinlen koltuğunda otur gevşe ohh dinlenmek gibisi varmı:D
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Biraz hareket canım ben doğuma kadar oturmadim valla
(240 puan) tarafından
Biraz hareket :) hiç yerimde oturmayan biriyim eşim hergün kızıyor otur biraz diye hemen hemen hergün yürüyüş yaparım evi süpürür siler toz alırım e yemek çamaşır derken zaten oturmama zaman kalmıyor :)
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Canım tuz tüketmiyormuşsun zaten doktorum bana beyaz ekmek tüketme tam buğday unlu ekmek ye demişti. Binde ayaklarını havaya dik dinlendir arada. Son haftalarda normal malesef ancak doğumdan sonra atılıyor ödemler
(240 puan) tarafından
Çok zor ya şükür hamileliğimde hiçbi sıkıntı yaşamadım şu ödem haricinde
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benim hiç sismemisti 96 kilo olmama rağmen filfir fildir karnım burnumda geziyordum hiç oturduğumu yattığımi bilmem abur cubur felan çok azcik tükettim tuzu azalttım bol su içtim ama bunyeden de kaynaklı olabilir canim 
(240 puan) tarafından
Dedikleriniz gibiyim aynı bende sizin yaptığınız her şeyi bende yapıyorum ama bence de bünyeyle alakalı
0 oy
(17,750 puan) tarafından
Normal canım ödem oluşuyo hamilelikten dolayı ama tuzu ekmeği az ye hamur işi yapar doğumdan sonra normale dönersin
(240 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
tarafından
Ayyy hamileligim aklıma geldi 39 numara ayağım vardı 42 numara erkek terliği almıştım sabah akşam hiç basamazdim kayınvalidem sen otur ben yaparım derdi ayaklarım patlayacak diye korkuyordu doktor albümin degil diyordu tuu yememeye dikkat ediyordum bende ödem oluyor hamilelikte
(240 puan) tarafından
Evet ama çok ha bu kadar tahmin etmemiştim ben
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Herkes hareket et falan ne demiş ama ben 2 aylıkken şişmeye başladım kilo alimim gayet iyiydi 4 6 ay kilo almadım doğumuma kadar 2 ev topladım temizledim çamaşırlar ütüler hiç oturmadım kardeşimi okula getirir götürürdüm ama dam yuvarlağı gibiydim vücutla alakalı 
(240 puan) tarafından
Bende sürekli hareketli biriyim zaten oturmak nedir bilmem. Sanırım hareket etmekten zaten böyle :)
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Valla çok şiş ayakların kesinlikle baharatlı tuzlu şeyler yeme doktor randevu da doktoruna söyle canım 
(240 puan) tarafından
Söyledim normal dedi ama bu kadar olmadı bu haftada bana normal gelmedi ve neredeyse 1.5 2 aydır böyle
(1,730 puan) tarafından
Ben de çok sismistim baharatlı yerim tuzu severim ondanmis megersem
(240 puan) tarafından
İşte bende sevmem. Bünyeyle alakalı bence ya tuz neredeyse sıfır tüketiyorum. Gebelikten önce de öyleydi tuzu çok sevmiyorum
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Canım fazla ayakta kalma bazen çok hareket ve ayakta kalmakta şişşjlnşk yapar ödemdir o 
(240 puan) tarafından
Muhtemelen ondan zaten canım
(4,759 puan) tarafından
Dikkat et kuzum
(240 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım çok saol
(4,759 puan) tarafından
Rica ederim tatlım sen de sağol
0 oy
(826 puan) tarafından
Böbreklerden dolayı canım ben bi şişmiştim inan doğumdan sonra hemen gitti şişlik. Ayaklarını hep düz tut biyerlere koy otururken aşağıya bırakma canım dinlen eğer çok geziyosan ondanda oluyo canım  
(240 puan) tarafından
Yürüyüş yapıyorum hemen hemen hergün ama evde oturamıyorum koltuk batıyo bana sürekli bi iş yapma peşindeyim
0 oy
(2,711 puan) tarafından

Bebegin kızmı  tatlım ❣ 

Benimde  aynısıydı  sabret dogum sonu hemen geçiyor  biliyorum yürümekte zor ❣

image

Bunlarda benim toynaklarim ☺️ 

Ama minnoşum şuan  8 aylık  koca kiz olduu hatira çek  sakla bakip bakip gülüyoruz ☺️

(240 puan) tarafından
Ahhahah :) kız kardeşime artım erkek kardeşimle bakıp bakıp gülüyorlarmış zaten :)
(2,711 puan) tarafından
Benimkinede  herkes gulerdi bi kuzenim vardi dokunup  dokunup üzülürdü  ☺️
0 oy
tarafından
Ben dogurduktam sonra da şiştim oddem atana kadar su içtim tuzu hamuru kestim anca oldu ve ben oynatamiurodum adım atamıyorum diyrodm 
(240 puan) tarafından
Şükür bende oynatamama adım atamama kadar ağrılarım olmuyor ama olucam diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Bnm sezeryandan sonra boyle olmştu. Ama yengemın de 20 haftadan sonra her ıkı gebelıgıbdede boyle olmştu artık ayakkabıya sığmaz olmştu normaldr cnm bı cok kişinin oluyo 
(240 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım evet bende de o zamanlarda başladı 22 2e gibi
0 oy
tarafından
Normal bence benim de doğumuma az Bi zaman kala ayaklarım balon gibi olmuştu. Doğumun üstünden 1 hafta falan geçti eski haline döndü 
(240 puan) tarafından
Ayyy hemen geçer inşallah senin gibi
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Hamilelikte normal cnm tabi sende dikkat et tuz çekirdek vs tüketme boool su iç hareket et
(240 puan) tarafından
Tamam canım çok saol
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bence bu hareketle değil bünyeyle alakalı. Tuz tüketme, hareket et, bol su iç der herkes. Ama zaten öyle yaşıyormuşsun. Ben de aynen böyleydim. 38 no giyerken 40 numara önden genişletilebilir terlik giyip şiştikçe önünü genişletiyordum. Biraz otursam da şişerdim ayakta dursam da. Ne yapsam geçmedi. Arttı aksine. Doğumdan sonra geçti çok şükür. 
(240 puan) tarafından
Evet aynen dediğiniz gibi benim de öyle ne yaparsam yapıyım şişiyor. İnşallah benim de hemen geçer doğumdan sonra
0 oy
(516 puan) tarafından
Oluyor canım, bende de oldu,bacaklarik hamur gibi olmuştu, parmakla bastirimca icine batıyordu, tek basina idim ev temizliği, utu,yemek doğuracağım gune kadar yaptım, alisverisimi kendim yaptim,her gece yürüyüşe ciktim gene oldu gene oldu yani,doguma girecegim gun esime varis corabi aldirdi,giydirip oylw doguma aldılar, doguma girerken seksen uc kg idim hamilelik boyinca yirmi uc kg almistim megersem hepsi odemmis,iki uc haftada yirmi kg gitti,seninde doğumdan sonra cok çabuk gider odemlerin bol bol su icersin doğumdan sonra, vucudun yenilenir cok rahatlarsın inşallah 
(240 puan) tarafından
Ay inşallah çoğu ödemdir iştahım çok yok kahvaltı yaparım öğlen yoğurt  meyve falan atıştırırım bi de akşam eşimle yerim abur cuburla aram yoktur zaten sevmem. İnşallah çoğu ödemdir bende şuana kadar 13 kg aldım
(516 puan) tarafından
Oo cok iyi ilk haftanda bile gidebilir onlar,bol bol ılık su içersin, kendin bile inanamiycaksin,sislikler inince sende yeniden dogmus gibi olcaksin insallah,Allah im sağlıkla kucağında gostersin yavrunu
(240 puan) tarafından
Amiin cümlemiz inşallah canım hepimiz sağlıkla alalım kucaklarımıza :) inşallah iner hemen

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 64 göst.
25 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Malefizz (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
0 oy
5 cevap 57 göst.
2 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nurkorkmazz (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...