+1 oy
3,306 göst.
Diğer kategorisinde (130 puan) tarafından
Kızlar nikah kıyarken ne istediniz mehir olarak ben altınlarımi istedim kayinbabam zaten onlar senin dedi bu oturduğumuz 3 Katlı ev olsun dedi 

80 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bana da kimse sormadı malesef taktiklari bilezikleri mihir saydilar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
100 Gr altın istedim 50gr ye düşürdü .bide fetih suresi ezberlemesini istedim ikisinde de daha bir gelişme yok . Evleni 4 sene oldu eli bollasinca oduyecekmis .inandık mi asla
+1 oy
tarafından
Hiç biswy altinlar üzerinde yapilmis  onuda satik ahahah 
+1 oy
tarafından
Vay be kayinabbaya bak sen bziimkide bozmaak icin yer arıyodu 300 gram altin mehir olarak istedim
+1 oy
tarafından
Ben mehrin ne olduğunu bilmiyordum babam taktıkları altınlar dedi onlar da kabul etti 5 tane bilezik var di 1 tane takı seti vardı o zaman tabi 
+1 oy
tarafından
 Umre istiyordum zaten götüreceğim dedi bende altın istim dedim 110 gram altın istedim bedavaya gittim ya evlendikten sonra da araba aldık o altınlarla şimdi yeniden yapıyor umreye de gidecektik virüs cikmasaydi nasip bakalım 
+1 oy
tarafından
Bir Reşat altın istedim hala yapacagiz bir Reşat ölmeden :-D
+1 oy
tarafından
Bn istemedım de  burda adet oyleymiş butun altınları mehrim yaptılar 
+1 oy
tarafından

120 gram altın :D 5 sene oldu hala gelen giden yok aslında ben 50 60 gram isticektim takılan takilarim haricinde imam nikahini kıyan hoca kaldırdı dedi ki kızım sen zaten bı lokma biseysin ağırlığınca istesen bunlari etkilemez şöyle 100 150 biseyler işte sen dedi son karar 120 de bağlandı hocaya kalsa 45 kilo isdetiek :D

+1 oy
tarafından
Efendimiz sallalahu aleyhi ve sellem bu konuda hanımlara damadı zora sokacak miktarda istemenin doğru olmadığına değindiği için bir çift ayakkabının bile mehir olarak sayılacağı için 500tl istedim sadece
+1 oy
(19 puan) tarafından
Hiç birşey istemedim Hoca sorup durdu Allah bana eşimi nasip etmiş daha ne isterim dedim gerçekten o bir melek gibi ondan başka da birşey istemem Allah bizi nazardan korusun 
0 oy
(1,697 puan) tarafından

İyiymiş kız :) benim mehrim 51 gram altın

(130 puan) tarafından
Az sanki
0 oy
(2,976 puan) tarafından
200 gram bilerzik takımlardan haric 
(130 puan) tarafından
İyiymiş valla
(2,976 puan) tarafından
150 de vardı 350 olcak
(130 puan) tarafından
Şuan sende mi peki
(2,976 puan) tarafından
Mehir canım 15 gramı kaynıma veridk borç onda suan
0 oy
(723 puan) tarafından
Umre ve2 bilezik istedim 
(130 puan) tarafından
En güzeli valla
0 oy
(184 puan) tarafından
151 gram altin
(130 puan) tarafından
İyi yaptın cnm
(7,793 puan) tarafından
Bilmediğimden soruyorum neden 150 değil 151
(184 puan) tarafından
aslında ben hususi olarak 151 istemedim onlar onceki geline 150 gram yapmislar banada 150 yapiyorlardi kuyumcu dediki 1 gram fazla fark olacak kabul ediyormusunuz dedi oylelikle 151 oldu :D tamamen kuyumcudan kaynakli
(130 puan) tarafından
Aynen kız değişik geldi bana da
(7,793 puan) tarafından
Heee 1 gram 1 gramdır :))
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Hiç bisey ama hoca bişey iste dedi altın yazayım dedi olur dedim sonradan oraya beyaz eşya çeyiz falan yazmışlar geçen buldum gösterdim eşimde aman at gitsin sen olmadıktan sonra ben ne yapayım malı mülkü al hepsi senin olsun dedi 
(130 puan) tarafından
O söylediği laf zaten en güzel canım
(3,701 puan) tarafından
Aynen öyle o bana yetti de arttı zaten
(19 puan) tarafından
Helal olsun, bende istemedim şu dünyada eşimden başka hiçbir şey istemem dedim çok şükür Allah bize iki evlat verdi iş güç sahibi yaptı, zaten eşim herşeyi benim üzerime yapar ne edeyim ben formalite icabı mehri  Allah huzur versin sağlık versin
(3,701 puan) tarafından
Amin inş şükür huzurum yerinde iki tane de kuzum var başka bir istemem
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Hiç bşy istemedim valla hoca ısrarla sordu iyi bari bana takılan altınlar olsun dedim :D 
(130 puan) tarafından
Aynen illa soruyorlar öyle olmazmış ddi imam bende senin gibi altınımi seçtim kayinbabam da ordaydi zaten bi tane gelinim var altınlarıni satmam onun olacak dedi sen bu evi yaz dedi
0 oy
(2,074 puan) tarafından

Valla lafta verdim deseler nolur. 80 gram altn istedim boşanıyorum.mehrin lafi bile geçmedi :D

(7,793 puan) tarafından
İşte o da onların boynuna yük ama malesef ülkemizde laf olsn torba dolsn
(2,074 puan) tarafından
Rabbim başa getirmesin ama sana o 3 katli evi de vermezler. :d
(130 puan) tarafından
Öbür dünyada geçer canım merak etme
(7,793 puan) tarafından
Ben ev falan almadım kız başkasıyla karıştırdın sen :)
(2,074 puan) tarafından
Sen yorum yapinca post sahibi sandm ondan karismis. Post sahibine dedm zaten
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Mehir boşanırsan sna veriliyor diye biliyorm Allah korusun boşansan o evi hayatta vermezler
(7,792 puan) tarafından
Kizlar oyle olsa umre mehir olmaz ki umre zamanla alinan yada hemen alinan oluyo iste :)
(2,074 puan) tarafından
Mehir eşi ölünce veya boşanırken kadın ortada kalmasin kendini gecindirebilsin diye verilir diye biliyorum. Hemen yapilmasi en hayırlısıdır ama durumu yoksa sonrasında yapilabilir. Ama kadın umre istemistir o onun tercihi.
(9,242 puan) tarafından
Umre diyorlar ama maddi karşılığı olarak yazıyorlar onu diye biliyorum. Bana hoca seçenek sundu ewliyken alsin dedim.uc seçenek arasında.o senin dedi verme ticarette kullan işte kullan kendine ew al.onparayi kullanmakta özgürsün
(7,792 puan) tarafından
Bencede maddi karsiligi yaziyodur ama eger beraber giderseniz veya seni gonderirse mehir ödenmiş olur bosansanda alsbilcrgin bi sey kalmaz ki
(9,242 puan) tarafından
Aynen öyle rose
0 oy
(342 puan) tarafından
Kayınbabam ev aldı bize. Mehir olarak da onu verdi bana. 
(130 puan) tarafından
İyi valla
(9,242 puan) tarafından
Ewi üstüne yaptimi
(342 puan) tarafından
Eşimin üstüne ev.

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 5,051 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde -Eliz41- (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 2,204 göst.
21 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,109 göst.
8 Mart 2020 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,277 puan) tarafından soruldu

396,309 soru

11,854,786 cevap

35,949 kullanıcı

...