0 oy
574 göst.
Diğer kategorisinde (2,765 puan) tarafından

Dun esim ben ve bebegim eskisehire gittik hem hastaneye hemde dogcak olan bebegime ilk defa alisveris yapmak icin ilk benim kontrollerim muaynelerim yapildi sonra kizimin oksurugu vardi ve migde bulantisi kovid testi olmusdu negatif cikdi tekrar doktora goturduk balgam olsumus bogazinda insAllah onuda atlaticaz hic bir vitamin ve kan eksikligi cikmadi sukur neyse carisaya gittik bunlari aldik kizimada bayramlik aldim esimde bana dunki bahsettigim sahte altin bilekligi aldi

image

Neyse konumuza gecelim eve geldik kendi evimde eski kiracilar ****** beslemis pire basti evi ilaclama yapildi 5 gun kaynanada kalicam geldik carisdan kaynanain surat bes karis bu elbiselerin parasinida ben kizima dogum gunu partisi yaptigimda 300 lira toplandi onun 250 lirasina bunlari aldim neyse diyorki kaynana ben size aciyorum eviniz yok ama elbise aliyonuz benim evim var elbise aliyorum sizin ev yok kiradasiniz falan baya sinir bozucu seyler soyluyor hic demiyor hayirlisiyla giydirmek nasip olsun oglunada kizinada demiyor neyse esimin aldigi bileklikleri gercek diye gosterdik basladi kavgaya karına niye para veriyon gidip neler aliyor yarin bu kadin dogum yapcak parasiz ne yapcaniz sanki ilk kizim dogdugunda bana 5 kurus yardimi olduda herseyini gene ben yaptim ekmek parasinda arta kalanlari biriktirip kizima esya aldim simdi bu bebegimede aynisini yapiyorum 5 lira 10 lira kumbaraya koyup ne zaman sehire gitsek bi kac biseyler aliyorum bu aldigim seylerde en pahalisi 50 liralik seyler pahali biseyde almadim kendi kizlarin her hafta neler neler aliyor ben 2 yildir ayni ayakkabiyla dolaniyorum ki gebelikden ayaklarim sisdigi halde sabir ediyorum genede kendi kizlarida bir aydir 3. Ayakkabiyi aliyorlar ama onlari gormuyor bilekliklerein sahte oldugunu diyincede bana diyorki bende sevindiydim gercek ne guzel almis kocasi giycek guzel guzel diye diyor hemen ceviriyor lafini ben bu kadina nasil davranayim bi akil verin ya gorusmeyi kesemiyorum esim mutlaka beni getiriyor bunlarin yanina image

13 Cevaplar

0 oy
(15,823 puan) tarafından
Sağ salim kucağına almayı nasip etsin Rabbim inşallah ❤️ kızında oglunda sağlıkla giysin canim boşver tikirdasin dursun kaynanan sen mutlu olmaya bak keyfini cikar
(2,765 puan) tarafından
Amin canim benim Allah razi olsun salla gitsin yapiyorum ama bazen bazi laflari kafama takilip kaliyor
-Reklam-
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Esin cvb vermedimi..Sana nee ben karıma ne istersem alırım .o senin eşin tabiki alicak .bu ne biçim insanlar.Allah sana sabır versinn
(2,765 puan) tarafından
Esim annesine boyle agir kelimeler diyemiyorki ama dedikj o onun hakki param olursa gerceginide alicam dedi
0 oy
(165 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım güle güle giydir ben diyim bosver kaynananı  :)) takma değmez böyle hayat mi geçer kafanı salla he de geç amann :))
(2,765 puan) tarafından
Sagol canim insAllah takmamaya calisiyorumda bazen hic susmuyor ki gece gunduz kafami sisiriyor
0 oy
(3,836 puan) tarafından
Allahim nasil bi insanmis o. Allah yardimcin olsun canim ben catlardim bu kadar lafa
(2,765 puan) tarafından
Dönek bide ya hemen lafini ceviri veriyor esim eskiden inanmazdi anasinin boyle laflar etigine ama artik kendiside sahit oluyor bazen diyorki annem biraz cimrimi merhameti yok gibi diyor bende diyom daha yenimi gordun ben senle ilk evlendigimde anladim ananin nasil biri oldugunu diyorum
0 oy
(935 puan) tarafından
Ahh canm ahh böyle pısırık eşler olirsa öyle kaynanalara daha sesimiz çıkmaz 

Rabbime havale et en güzeli o bilir sabrnda bi uere kadar oluyr bazen o da hep kendine yapıyrsn ne yaparsan lanet olsn böyle insanlara fesatlara 

Keşke hiç suratlarını bile görmesek ama olmyr işte 

Sağlkla giysin kuzuların cicilerini 
(2,765 puan) tarafından
Esim tek anasina ve babasina oyle bisey diyemiyor aslinda aile yapisinda var dogulular pek ana babaya se cikaramiyolar o yuzden esime bisey diyemiyorum ama ben pek dayanamaiyorum bazenleri patliyorum anasina kardeslerine bazen gercekten cok sinir ediyorlar insanj
(935 puan) tarafından
Valla sinir olmaycak gibi deil aynı benim kaynanam ve görümceler gibiymiş
(2,765 puan) tarafından
Oyle ya kendi kizina bi baksa daha bilmiyor ne haltlar yedigini
(935 puan) tarafından
Geçen evden kaçıyor felan mı dediydin ne hatrlamyrm
(935 puan) tarafından
Kesin azarı kullanyrdr o allah islah etsin ne deyim hiç bir anne babayı rabbim evlatlaryla sınamasn
0 oy
(119,342 puan) tarafından
keske sahte demeseydiniz
Carsida ne var ne yok baci
(2,765 puan) tarafından
Valla canim millet korona ve yasak dinlemiyor malesef tiklim tilim doluydu kac aydir cikmiyordum iyi oldu ama coook suriyeli dilenciler var cogalmislar
Özledim bee
(2,765 puan) tarafından
InsAllah buraya gelirsin yuz yuze bi oturup kahvemizi icip carsiyi alt ust ederiz
ayy hadi insaallah
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Rabbim sana bol bol sabır versin ne diym bacım çok takma kafana o konuşsun konuşsun dursun;)

(2,765 puan) tarafından
Amin canim insAllah bazen dayanamiyorum
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ayy Allah'ım butun kaunanalar aynı sanırım benımkı de laf eder ama benden alır cevabını Sağlıkla gıysınler inşallah tınlama bile 
(2,765 puan) tarafından
Ayni ya benim anam ne guzel bi kaynanaydi butun isleri bana yaptirir abimin karisinada sen git yat aksam esine yap hizmetini derdi benim kaynanada hepimize istiyor benden hizmeti
(1,939 puan) tarafından
Hizmetçi aldılar ya kendilerine
(2,765 puan) tarafından
Oyle saniyorlar bide bana diyorki bebegin kafasinin 2hafta onde olmasinin sebebi ben cok oturdugum icin kafasi icimde sıkışmis o yuzden sismis oyle diyor sanki ne zaman oturuyorsam
(1,939 puan) tarafından
Hahaha o ne demekmiş yaa resmen cahillik
(2,765 puan) tarafından
Valla ya brn nasil bas edicem hic anlamiyorum bazen soyledigi sacma seylere esimide inandiriyor sonra ugrasip duruyorum esimi ikna edebilmek icin
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Kıskanıyo sende inadına gözüne soka soka al hiç kale bile alma 
(2,765 puan) tarafından
Demi banada bazen oyle geliyor kiskaniyor gibi esim bana altin bi kolye almisdi 1 ay söylendi o kolye icin sonra kendide gidip kupe aldi altin kullanamadi geri satti buyuk hint isi biseydi hasetleniyor bana karsi
(2,244 puan) tarafından
Kaynananın iyisi mi olur senin mutlu olmanı kıskanıyo onun inadına yanında da eşinle daha iyi ol daha çok çatlar eminim aldığın eşyayı da gözüne sok hiç çekinme fesatlar
(2,765 puan) tarafından
Benim anam cok iyi kaynanalik yapardi gelinine hep beni calistiri gelininede sen kocana hizmet et derdi benimki oyle degil iste keske anam gibi bi kaynanam olsa
(2,244 puan) tarafından
Eşinle aran iyiyse boşver onuda hiç yaşlılıklarını elden ayaktan düşecekleri günü düşünmüyorlar
(2,765 puan) tarafından
Dusunmezler kesinlikle
0 oy
(2,322 puan) tarafından
Kaynanan kiskaniyor herhalde evladina eşine  tabiki alacak bu ne bicim konusmadir allah islah eylesin rabbim yardimcin olsun 
(2,765 puan) tarafından
6 yil sabir ettim artik edemiyom bende gicik oldum ☺
(2,322 puan) tarafından
Biraz önce benimki de bacisinin yaninla laf sokuyordu yalnizken yemez de onlarin yaninda havalanıyor işte:) aman ne diyeceksin her kaynananin içinde az veya çok var damarlarinda bu huylar
(2,765 puan) tarafından
Var var aama bitmeyen huylardan var bi insan hic mi bikamz hep ayni kisiyle dalasmakdn
(2,322 puan) tarafından
Rakip görüyorlar bizleri kuzum
(2,765 puan) tarafından
Oyle valla
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Kiracı olan çıplak gezsin o zaman hiçbişey almasın giymesin yemesin ne saçma ya. Boşver canım  takma ama pabuç bırakmayın ona lafina laf ver ki sussun yoksa tepene çıkar. Sagkikla giydirmek naslip olsun güle güle giysin bebisler.
(2,765 puan) tarafından
Amin canim sagol insAllah
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Eskisehirli kaynanalar böyle olur demekki benimkide seninki gibi. Eskişehir in neresindensiniz
(2,765 puan) tarafından
Benim kaynana urfali canim arap eskisehirde yasiyoz cifftelerde

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 691 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.
27 Eylül 2022 Diğer kategorisinde nehir2020 (805 puan) tarafından soruldu