0 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

kaynananıza ne zaman gitseniz kalın yemeğe diyor kalınca da pişirdiği yemekleri hep yeşil mercimekli sulu yemek bulgur pilavı yeşil mercimekli kara şimşek kara fasulye bulgur pilavı veya bulgurlu köfte ne demeli yani başka şeyde gözüm yok ama çok dikkatimi çekti gayet varlıklı insanlar anlamış değilim elhamdülillah et tavuk beklemiyorum varsa evde yerim yoksa yemem ama insan yani bir güzel yemek yapmaz mı musafir gelince döktürüyor biz gidince menü belli içimden bir ses masraf olmasın diye yapıyor diyor eşim bu yüzden yeşil mercimekten nefret etmiş ama bu gün yeşil mercimekli köfte yaptım inşallah güzel olmuştur iftarı bekliyorum :)

20 Cevaplar

0 oy
(1,267 puan) tarafından
Hahaha yeşil mercimekte etin içinde olan bütün vitaminler var ondan olbilir :p
(1,267 puan) tarafından
Bilmiyorum anacim sen farklı bi yemek yap götür bari yaziktir kayınpederine de
(2,165 puan) tarafından
Ay hiç güleceğim yoktu valla :) bencede farklı yemekler yapda görsünler biraz gözleri açılır belki adamcaz mercimek yemekten içi dışı mercimek olmuştur şimdi :)
tarafından
kız biz Yokken lahmacun köfte et sote havada uçuşuyor bize özel bu dediğim yemek pişer biz gidince yeşil mercimekli bulgur pilavı mutlaka bulgur yeşil bişey olur :)
(1,267 puan) tarafından
O zaman yeşil mercimeği siz bitirn diye ugrasiyo :D
(2,165 puan) tarafından
E bigun şakaya vurarak de anne bizde geldiğimiz zamanlarda hep mercimek pilav yapıyorsun yine mi mercimek falan de gülerek anlar diye umuyorum :)
-Reklam-
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Bizim kaynana da etli yemek yapsa bile elinin lezzeti yok güzel yemek yapmadığından bizimki çok yemek seçer genelde kahvaltı ister bu yaştan sonrada yemeğe alıştırmak zor oluyo tabi 
tarafından
ha bide kahvaltımız vardı dimi o bizde de var :)
(2,244 puan) tarafından
Kendi kızlarına döktürürler ama
(2,728 puan) tarafından
Benim kaynanamda tv izlemeye bayilir tek bildigi sey kahvaltılık

Doğurdum  geldim ben yemek hazirladim bize gelin dedi ana  bi girdik lohusa kadina kahvalti annemde benle gelmisti şok  oldu☺️☺️
(2,244 puan) tarafından
Yuh insan dünüründen yeni doğum yapmış gelininden utanır
(2,728 puan) tarafından
Yapmiyoki utansın  sorsanda seni beni begenmeyen cinsten
0 oy
(451 puan) tarafından
Isine gelmiyordur :)
tarafından
demi ya
(451 puan) tarafından
Aynen sana niye yapsinki eti tavugu onun gosteris yapacak baska kisileri vardir
tarafından
ama üzülüyorum biraz değer verse oğluna bize çok iyi olur yeşilenicez artık :)
(451 puan) tarafından
Oglu gormuyomu yani soylemiyomu
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Yeşil mercimek de vitamin deposu valla :)) var öyle insanlar bazısı bilerek güzel yemek yapmıyor bazısı da elinde yoktur ona bişey diyemem ama elinde varsa bjraz daha özenebilir bence
tarafından
elinde var durumları iyi canım güzel yemekte yapıyor yapmıyor desem yalan olur ama bize yapmıyor :)
(2,165 puan) tarafından
O zaman bilerek yapmıyor acaba sizi yabancı olarak görmediğinden dolayı olabilir mi sizi ev halkı olarak görüyor ozenmiyor yemeklere evde ne varsa onu yeesinler babında :) ama ramazan ayında da insan özenir ya malum insanlar açlar gözleri güzel yemekler görmek ister.
tarafından
valla bilmiyorum şeytan diyor çağır iftara yeşil mercimekli yemekleri diz sofraya yiyek hep beraber :)
(2,165 puan) tarafından
Boşver ya valla:))
0 oy
(434 puan) tarafından
Anne bu gun sunu yapalim beraber de yapin canim hem seninde istedigin yemek olur hem üzmeden soylemis olursun
tarafından
kız utanırım ben söylüyemem ki işine gelmiyor boşversene
(434 puan) tarafından
Ne utancan yaaaaa annen sonucta bisey olmaz :D
0 oy
(841 puan) tarafından
Kız yine güzel yapıyor benimki hep kabak yapıyor yaz kış kabak onun yüzünden kabaktan soğudum kabak yaninada yoğurt 
tarafından
oda kötü  ya bilerek yapıyorlar kesin
(841 puan) tarafından
Buzlugu et dolu yapmıyor valla insan çıkarır o etleri kurban zamaninj bekletiyor çeşit mi bilmiyor anlamdım ben yokken kiymalari yapıp pideli yaptırıyor ama
tarafından
işte böyleleri fena oluyor
0 oy
tarafından
Bizimki de kalın der bana yaptırır ben yapmasam bile hiç sofrasından et tavuk görmedim hersne kurban kesmesine rağmen eti ne yapıyor bilmiyorum ne zamanda gitsem yemeği yoktur ilginic ne yiyorlar bende bilmiyorum eşim bile der annem yapmasın sen yap hem tuzsuz yapıyor hemde elinin lezzeti yok en son gittiğimde sarma yapmıştı içinde salça tuz baharat yoktu benim migdem bulandı valla tutamadm kendimi de en son kendi de salça koymayı unutum sarmaya diye ben şok
tarafından
eli lezzetli Allah'ı var ama bize özel hep dediklerimi yapıyor ama bıktık
tarafından
Sizde gitmeyin yemeğe yada gidersen anne valla artık migdem almıyor dersin alınırsa alınsın sanki sırf senin için yapıyor gibime geldi günahını almaym  ama
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Bizimki ne kendne ne misafire tırt adamın onlara gidince yemek yeme şevki kaçıyo askeriye gibi demir kase çokda varlıklı 3 dairesi kiloyla altın 130 milyarlık araba ama ve lakin evine git para yok para yok bıktık artık yok lafından
tarafından
ha bide yok yok der oda ayrı bir dert
(2,798 puan) tarafından
Para muhabbeti yordu artk
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Valla benım Kaynanam çeşit çeşit yapar elide çok lezzetli bazen bi yemek yapar parmaklarımı yerim aynısı gibi kendim yaparım o kadar güzel Olmaz :)

tarafından
şanslısınız canın benimki de yapar eder ama bize değil millete yapar
0 oy
(48,704 puan) tarafından
yorumlarda gördüm size özel menüsü demekki ☺️☺️☺️
tarafından
valla malesef öyle bizim menü belli eltim bile öyle diyor
0 oy
(119,355 puan) tarafından

Yemege kalinca sen ben yaparim anne de gir mutfaga ne varsa yap :)

tarafından
kız bizden önce hareketleniyor indirip girişiyor işe bişey diyemiyorum fikrimizi sormuyor ki
0 oy
tarafından

Bulgur bulgur oldum ben burda :D

tarafından
bende :)
0 oy
(891 puan) tarafından
Ayni bnm kaynanami anlatmissin fasulye pilav mercimwkrn baska bisey yapmiyor
tarafından
aslında bizimki yapıyor da biz oradayken ki menü belli
0 oy
tarafından
Benim kaynanam makarna yapar sadece :)
tarafından
bulgurdan iyi :)
0 oy
tarafından
Yemeğe kalın diyince canımız yeşil mercimek istemiyor diyin :)))))) 
tarafından
kız öyle de diyemiyorum :)
0 oy
(780 puan) tarafından
Benim kaynananın 2 çeşit yemeği vardır onlardan asla şaşmaz kuru fasulye ve yoğurt çorbası başka yemek bilmez bayramda olsun başka zaman olsun sadece iki yemeği vardır 
tarafından
oda kötü ya bizimki gibi
0 oy
tarafından
Benim kaynanamda genelde karnıyarık pilav yapar
tarafından
bulgurdan iyi valla
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Kaynana sizin yemegi belirlemiş:) yesil mercimek
tarafından
aynen öyle menü standart   :)
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Millet nasıl zengin oluyo sanıyosun :D

tarafından
ahhaaa böyle mi :)
(7,768 puan) tarafından
Tabii sn bn sıralarız yemekleri zengin kuru ekmeği çk görür :))

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 530 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Prensannesiii90 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 292 göst.
18 Mart 2024 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 327 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu

380,335 soru

11,388,155 cevap

34,892 kullanıcı