0 oy
166 göst.
Aile kategorisinde tarafından
kizim 2 bucuk yas oglum 9 aylik.

gunduz terlemesine bisey demiyorum oynuyorlar  harajetldeler yani o yuzden.peki uyuyunca neden terliyorlar.ev desen 20 21 derece oluyor yani .o derecede bile terliyorlar ince komlek ince pantalonla yatiyorlar.ayaklari acik.

yani ince pinjama.

ayni odada biz terlemiyoruz onlar terliyorlar.

ustlerine ince battaniye  .kalin yorganlarini topladim ortmuyorum artik.

gece kiyafet deyistrmekden uyuyamaz oldum artik.terliyor nem kalib usutmesin diye deyistriyorum .yenisini giydriyorum yine terliyorlar.

evde isitici falan hic bisey kullanmiyoruz havalar isindigi icin.

sizinde cocuklar boylemi? 

7 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
Kizina bir sey diyemem ama ogluna d vitaminini duzenli kullan asiri bi terlemeleri varsa doktora bildir
(6,203 puan) tarafından
Terlemelerini soylediysen normal dediyse o zaman sorun yoktur
tarafından
evet kuzum .ama neden terliyorlar ya onu anlamiyorum.ev sicak desem diyil.giysi kalin desem diyil peki neden ya
tarafından
Ya herkes bu terleme konusunda d vitamini eksikliği diyor ama bende doğduğundan beri duzenli kullanıyorum gece yastığı ıslanıyordu terden doktora sordum d vitamini kullanıyorsun ondan oluyor bir şey olmaz burnu tıkalı olmasin yeter dedi
(6,203 puan) tarafından
Aksine d vitamini eksikligi olunca terler d vitamini kullandigin icin degil.Degerlerine baktirmani onerirum ikisininde
tarafından
Iyi d vitamini değerleri burda bi sürü d vitamini düzenli kullanıp değerleri iyi olup kafası terliyor diyenler var ben sorunca da doktor öyle dedi bende acaba tam tersi mi acaba diye düşündüm
-Reklam-
0 oy
(61 puan) tarafından
Konuyla çok alakasız ama merak ettim oğlun doğduğu zaman çok zor oldumu benim oğlum 1 buöuk yaşında 15 gün sonra da Allah nasipe ederse kızımı alıcam kucağıma ikisi birlikte çok mu zor oluyor nasıl oluyor 
tarafından
evet ben yalnizim o yuzden ilk baslarda zorlandim oglum cok kuysuz bevekti .suan oturuyor oyuncakla oynuyor ama ilk baslarda ancak kucakda besikte oldugu icin .besikde yani uzanik kaldi sikldi ve ya bi derdi oldu kucak istiyor ve bende islerimi yapamiyordum.ama simdi kolaylasdi bir tik.kizimla oynuyorlar yurtece koyuyorum orda biraz zaman geciriyor kosuyor evin bu basindan o basina.
kizim 1 yasindaykan hsmile kaldim .oglum dogdugkdan 2 ay sonra kizim 2 yasini doldurdu.
suan cok iyi ben kucuk seviyorum biri buyuyusun sonra sil bastan cok zor olurdu.simdi zorluklari her gecen gun atlatiyoruz kolsya dogu gidiyoruz.ve 3 bevek asla istemiyorum.bunlari buyuen beraber oynayan gordukce cok seviniyorum.ne guzel beraver oynuyirlar bende rahata ermeye basliyorum gibisinden :)))))
kisaca ilk aylar zor .sonra her seyi 2 cocuga gore ayarliyorsuz .
(61 puan) tarafından
Sen yalnızmışsın kuzum nasıl başa çıktın allahtan benim annemle evleeimizin arası 15 metre yoksa çok zorlanıcağımı düşünüyorum asıl korkum oğlum bana çok düşkün eşim bile sarılsa hemen ayırmaya çalışıyor kendisi sarılmak istiyo bana kıskançlık olmasından bilmeden zarar verir diye korkuyorum
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Ya benımkı 10 aylık aynı durumdayım ne yapcam sasırdım ben bazen usuom gece o terlıo ne gıydrcem bilmıom
tarafından
aynen ya ayni oda ustelik ben her tarafimi yorgan olrtuyom onlar o taraf bu taraf donuyor birazcik aciliyir yinede terliyorlar.
0 oy
tarafından
Terliyken ustunu degistirme asıl oyle hasta edersin önlü arkali bez koy teri kuruyunca degistirirsin
tarafından
ilk yatirinca koyuyorum. cikariyorum sonra terletikden.
e yine kiyafetliyjen terliyor yinemi koyayim?
tarafından
Canim teri yokken koymanin ne manasi var ki cocuk terleyince onlar da islaniyo terledikten sonra koyacaksin ki terini ceksin
tarafından
yok soyle soyleyim.hemen uykuya daldimi terlemeye basliyor.terliyor bezi aliyorum.bez koynasam kitafeti islaniyor.boyle olunca bez islanmis oluyor.kitafet kuru kaliyor.
bir 15 dakija sonra tine terlemeye baskiyor .o zaman bez olmadigi icin kitafeti nemliyor yani .
ilk baslarda  hemen uykuya dalinca terliyordu donra duruyirdu .bez koyuyordum terleyince cikariyordum kiyafeti kuru kaliyor oyle uyuyordu .bir kac gundur faa terliyorlar havalar biraz daha isindigi icin sanirim
tarafından
Bu kadar terlemesi normal degil sanki zibinla falan yatsalar bi de oyle mi denesen acaba
0 oy
(826 puan) tarafından
1 yaşında oğlum uykuya dalınca terliyo hemen oğlen uyudu evde serindu baya dışarısı sıcaktı ama gene terliyo hergün veriyorum d vit tahlilde yaptırdım iyi herçeyi fakat genetik ola bileceuini duydum eşimde terliyo  belli ona çekmkş
tarafından
aynen vitaminlik diyil bu nedrse.bende veriyorum her gun vitaminini 1 yasina kadarda vericem.kizimada vermistim.
ev fazla sicakta diyil nede  giysi kalin diyil yinede terliyorlar
0 oy
(10,579 puan) tarafından
Canım bebeklerin kemik yapısı zayıf olduğu için terlermiş bir de genelde kafası terler ter bezi orada aktif olduğu için dr umuzun izahı bu
tarafından
peki ne zaman bu kemik yapisi guclenir.kac yasinda mesela
(10,579 puan) tarafından
Canım sen d vitamini kullanmaya devam et dr bize 3 yaşı bulur dedi bol bol kurula gece kafasını sırtına bez koy hasta olmasın benim kıza ben öyle yapıyorum
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Vitamin eksikliği olabilir. Büyük kızım öyleydi sadece yatarken uykuda terlerdi D vitamini eksikliği dediler kullandık geçti. Küçük şimdi 19 aylık uykuda o da aşırı terliyor.. Ona da kullanıyorum ama suan aynı hala 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 79 göst.
16 Ekim 2023 Aile kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 171 göst.
4 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 421 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 159 göst.
16 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (413 puan) tarafından soruldu

382,553 soru

11,453,521 cevap

35,030 kullanıcı

...