0 oy
302 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Allah askina kizlar ne zman kendi kendine yedi çocuklarınız  oglum ağustosta 5 yasina girecek hala ben yedirmesem ac yaşıyor resmen 5bucuk aylik bebegim var bi yandan o agliyor kendimi cok tükenmiş hissediyorum simdi koydum önüne yemegi ağlaya ağlaya yemege calisti o agladikca bn delirdim cok mutsuzum yaa:'(

16 Cevaplar

0 oy
(1,601 puan) tarafından
Benim kızım da aksine kendi yer ben izin vermem hep döküyor diye 
tarafından
Kesks ke di yese de dokse vallahi kizmam ama yemiyo sinir oluyorum
(1,601 puan) tarafından
Oğlum da çok hevesli kendi yemeğe ben izin vermiyorum iyimi yapıyorum kötü mü bilmiyorum
tarafından
Cok kotu hem de cnm birak yesinler
-Reklam-
0 oy
tarafından
1.5 yaşında başladım koydum önüne kendisi yedi hep hiç müdahale etmedim 7 yaşında şuanda 

Banyoya kendisi girer yıkanır 

Ayakkabılarını kendi düğümler 

Elbiselerini kendisi giyer 

Ona bir birey olduğunu öğrenmesi için 1.5 yaşında öğretmeye başladım 
tarafından
2.oglumda bende oyle yapicam insallah
Bu oglum ne kendi yemegi bilir ne ayakkabi giyinir ne ustunu giymeyi bilir
0 oy
(673 puan) tarafından
Burda çocuklarımızı hazıra alistiranlar biziz aslında

Ben mesela. Çocuğum küçükken hep kendisi yapmak istedi izin vermedim döker saçar diye. Simdi 3 bucuk yaşında ben önüne koyuyorum kendisi yesin diye. Anne sen yardım et diyor dökecek diye tedirgin oluyor cocuk. 
tarafından
Aynn malesef basta yemedi bn ac kalmasin diye yedirdim alisti kaldi oyle 2.oglumda boyle bi hata yapmicam insallah
0 oy
tarafından
6.ay ek gıdaya geçişte brn yedirdim ama hep kendisi yemek istedi 7-8 aylıkken önüne koyuyordum mama sandalyesine endi yiyordu şu anda 21 aylık halen bana yedirtmez kendi yer bizimle 
tarafından
Ne guzel masallah ya
0 oy
tarafından
Valla tabak kaşık koyuyorum önlerine döke saça yiyorlar ama yiyorlar yani büyüğü kaşık falan tutmayı öğrendi biliyor dökmeden yiyor 3 yaşında küçüğü döküyor 2 yaşında 
tarafından
Aman doksede yese keske. Ya ne guzel maşallah
tarafından
Alışmış senin yedirmene ondan şimdi zor geliyor kaşığı düzgün tutmayı göster artık kendisi yemesi gerektiğini anlat
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Ek gidaya baslarken hep önüne koydum cnm elini fln sokyodu..ole ole alisti 8.aydan sonra elle tutulacak seyleri kendi yemeye basladi..simdi de 19 aylik kasikla fln kendi yiyo..
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Kendi ellerine verince yiyolar kendileri yemek istyolr 4 ve 3 yasinda iki kizim var yemek yapip onlerine birakyorm bitirince kalkyolr oglum 1 yasnda oda onlara bakil yemek istyor
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Çok geç kalmışın  canım baya büyükmüş 

Benim oğlum 2 yaşında çorba hariç herseyini  yer önüne koyarım 
tarafından
Malesef :(((
(3,532 puan) tarafından
Başla yarından itibaren  sofra bezi ser üstüne  oturt öğrenir canim
0 oy
tarafından
Ağustosun kaçında doğdu? Benimkide aynı yaşta. Bu seneye kadar yemek istemiyordu. Kardeşi olunca iş başa düştü. Ağlaya ağlaya aliscak. Yoksa hazıra konmak ister. Bizimki okula gidince daha kolay alisti
tarafından
18 agustos doğumlu
Kucuk bebegimde var ama yine de yemek istemiyor kendisi
0 oy
tarafından
Ne zaman eli kaşık tuttu o zaman yedi 
tarafından
Eli kasik tuyuyo ama hazira alisti galibs:(
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Büyük istese yer canım kardeşini kıskandığı için yemiyor olabilir. Küçüğüne blw yaptır 8. Ayda falan başladım öyle kendi öğrendi yoğurt ve çorbada yardım ediyorum sadece. 
tarafından
Yapicam valla cnm cok kararliyim aynı hatalari bebegime yapmicam Inslalah
0 oy
(2,047 puan) tarafından
2 yasında kızım suan 8 9 aylıktan beri hep önüne koyarım döksede saçsada karnını doyurur çünkü 2.ye cok erken hamile kaldım birde 11 aylık kızım var ona da aynını yapıyorum beraber yiyorlar, cocuga sans vermek önemli motive et ödüller ver kendi yediğinde falan
tarafından
Aynn haklisin guzel bi fikir denicem
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Benimki bir buçuk yaşında biberonla mama verdiğimde eline asla alıp içmez yemegide öğrensin diye yemesini engellemiyorum başından aşağı ayran doktugunu bilirim:D şimdi öğrendi işte bize baka baka ekmeği falan yemeğe bandirir kaşıkla almaya calisirda daha kasık tutmayı bilmiyor o döker ben temizlerim zaten sofrada yeme aliskanligida var dokerse üstü batıyor sadece nadir batmistir halilarim öğrensin de gerisi önemli degil
tarafından
Aynn oyle yesin yeter ki
0 oy
tarafından
Kardeşim 10 yaşında hala bazen annem yedirirken görüyorum ben okula başladığında kendum yiyofum
tarafından
Ayy Allah korusun yaa ben oyle olmak istemiyorum:(((
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Valla iki yaşında önüne ayrı tabağa koyuyorum döke saça kendi yiyiyor ben de ekmek veriyorum ağzına 
tarafından
Buyugune yapamadim ama küçüğüne bende oyle yapicam

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,166 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Deva35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 129 göst.
7 Ocak 2021 Diğer kategorisinde yolunyolcusu (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 175 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 172 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...