0 oy
615 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar eşim Cam ocakla davlumbaz aldı Ama birkaç kez haberlerde gördüm Patlamış hatta ilk çıktığında, o haberi gördükten sonra korkuyorum yakıyorum ya korka korka kullanıyorum patlar diye tereddüt ediyorum , kullanıp tüm ocaklarını yakıp sorunsuz kullanan var mı 

image

Bide yağ olmasın diye kızartma tenceresi aldım silmek zor olur diye bu tencereyi de alıp memnun kalan var mı 

image

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
O tencere vende var ve kulanilmadi bile hic kupanisli degil
tarafından
Nasıl kuzum yani
-Reklam-
0 oy
(13,094 puan) tarafından
Bekarken annem kullanıyordu tencere xok yağ okuyor tel de oyle 
tarafından
Kızartma tenceresi ya fazla yağ atıyor mu
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kaynanamda var gayet memnun
(3,836 puan) tarafından
davlumbazdan var yani. yoksa kizartmanin her turlusu sıkıntılı bence. yemesi harika ama temizligi eziyet
tarafından
Evet eziyet olduğu için derin Kızartma tenceresi aldım bakalım, davlumbazı bende beğendim
(3,836 puan) tarafından
benim derinde de cok sicriyor. evde kizartma yasaklansin :D
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Benimkide cam ocak demiri bile yok dümduz cam çok ta memnunum Allaha şukur öyle bisey gelmedi basima
tarafından
Benimde gelmedi benimkide dümdüz cam sadece öyle anlattıkları için korktum
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Var bende canım memnunum patatesleri falan harika kızartıyor diğerlerini de tabj.. derin ya hem batmıyor ortalık
tarafından
Bunun aynısı mı kuzum, emayesi nasıl
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Ay bende var hiç kullanmıyorum çok yağ koymak gerekiyor o teli koyduğumzda kenarda patatese değmeyen yağ kalıyor ben tavada yapıyorum yağ oluyor hemen siliyorum. 
(1,632 puan) tarafından
3 sene olcak sorunsuz memnuniyetle kullanıyorum beyaz benimki hiç korkma patlama olayını me duydum ne gördüm
tarafından
3 senede patlamamış ise daha hiç patlamaz
0 oy
tarafından
8 yildir kullaniyorum patlamadi abimler ev degistirdi bir firini yeniledi bir kac ayda patladi patlamasi alinan urunun isiyi direk cama vermesinden kaynakliymis
tarafından
bu arada tencere sanirim herkesin kizarma tenceresi :) urunleri silmekse kolay cnm cam oldugu icin hemn cikiyor
tarafından
Ayyyy kız deme öyle korkuyorum
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ocağı silmek o yag tenceresini kullanmaktan daha kolay :D ben 1 senedir cam ocak kullanıyorum çok şükür bise olmadı insallah olmaz artık 

tarafından
Kız cidden mi ben yağ olmasın diye özellikte o kadar para verip aldım tencereyi :D
(9,626 puan) tarafından
Valla bende de var ama 3 4 senedir evliyim toplasan 2 kere kullanmisimdir çünkü illet bise eger aldiysan kullan artık yapacak bise yok belki sen memnun kalirsin ☺☺ granit tavada kizartma yapıyorum mis gibi oluyo ne sıçrama oluyo nede başka bise mis gibi kızartiyorum☺☺
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Tencreler  buyuk ve icii faa dolmayak

Agirlik kilosu var

Bide bisey kaynarken tasmamasi lazimmis cama dokuldugu an catlayp patlayabiliyormus

Ben bunlari öğrenmiştim arastirip:angel:

tarafından
Diken üstünde yani
0 oy
tarafından
Tencerenin  icinde yag bırakmadıkca normal tencerelerden farksiz oyle yag falan tutmuyo kizartma yaptigim zaman isim bitince kalan yagi bi cam kavanoza döküp kaldırıyorum tenceremede guzelce yağcoz sıkıp yikiyorum piril piril oluyor benimkide bu tencereden 

Ocakga gelirsen kayinvalidem  kullaniyor bunun gibi yeni gerci 3 4 ay oldu alali simdilik bi sıkıntı yok ama komsumunki patlamıştı Ama korkma patlama derken bomba gibi bi patlama olmuyor cami tuz buz oluyor o kadar 
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Patlamaz cnm korkma sadece kullandığın gözün cok fazla ısınmasına izin verme. Bısey olmaz ınsaallah 
tarafından
Zaten sürekli saatlerce yemek yapmıyorum ama serviste öyle bişey demedi
(4,217 puan) tarafından
Patlama nedenlerinden en onemlısı camının fazla ısınmasından kaynaklanıyor. Ben kıslık domates sosu yapıyorum mesala saatlerce suruyor yerlerini degıstırerk yapıyorum yada bıraz sogımasını bekliyorum ocagın. Arkadasım bazlama yapmıs cok ısınmıs ocagın yarısı patlamıstı cok kotuydu
tarafından
Mesela kaç saatte bir yer değiştireyim
(4,217 puan) tarafından
1 saatte bir yanı cok hızlı yanıyorsa altı 40 dk olabilir. Bende oyle cok korkuyordum gıttım bosch marka aldım kaliteli ıyı olur diye dıger markalara guvenemedım
(4,217 puan) tarafından
Normal yemeklerde bısey olmaz uzun surmuyo zaten
0 oy
tarafından
Tencerenin aynısından kullanıyorum ben canım ama içinin telini çıkardım direk tencereye atıyorum kızartacağım şeyi telimi kullanmak çok gıcık ocağa gelince benim yok ama annemin var ve bir sorun olmadı şimdiye kadar korkma bence 
tarafından
Dimi rahatlıkta kullanim, çok beğendim tencereyi emayesi güzel ise normal tencere bile olarak kullanırım diye düşünüyorum kuzum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kızaranı gördüm de patlayanı gözümle görmedim tava bence kullanışlı ya güle güle kullan üçünü de
tarafından
Emayesini çok merak ediyorum emayesi kaliteli ise normal tencere bile olarak kullanılıyormuş
(13,202 puan) tarafından
Kızartma kokar yine de canım
0 oy
(5,721 puan) tarafından

Bir arkadasima yollamıştım resmi canım.. onu arıyordum atayım dedim. Patates resmi var diye kizmazlar inşallah

image

tarafından
Memnun musun kuzum
(5,721 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Ben Simfer servisinde çalıştim 4 sene yani sene de bı 10-15 kere geliyodu cam patladı diye ama fazla satış oluyodu öyle düşünmek lazım ve ilde ki tek yetkili servis bizidk 
tarafından
Niye patlıyomuş, benimki de patlar mı
tarafından
Yok canım ya öyle kolay kolay patlamiyo öyle olsa bu kadar satılmaz ya üzerinde saatlerce yemek yapıldığı için ya da üstüne çok sgir şeyler koyuluyo o yüzden yani anca 100de 1 kişi de Ocak ile hata olduğu için patliyodu onda da ürün ile ilgili hata oluyo hiç bı şey yapmasan kenarda dursa bile patlayabiliyo o gibi durumlar da
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Geçen gün ilk okul arkadaşım Instagram.hesabina hikaye atmış onunkide gömme ve patlamış nasıl olduysa  genelde gömme olanlar patlıyor benimki de cam ama gömme olandan değil 6 senedir kullanıyorum hiç bı sorun yok Kumtel markasi
tarafından
Benimkide gömme yani dikdörtgen şeklinde kesmişler oraya koyduk resim var zaten görsel
(4,859 puan) tarafından
Evet gördüm canım ama belli olmaz patlamaz belki ya
tarafından
Kız tereddütlü konuşuyon korkutuyorsun :D
(4,859 puan) tarafından
Korkma kız patlamaz :) şans meselesi mi desem bilmiyorum yaniii :) olacağı varsada olur yav yap sen yemeğini :) ihihihi
0 oy
(4,713 puan) tarafından
Bilgim yok cnm inşallah hiç birşey olmaz 
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Benim de cam ocak bana da patlama oluyor dendi. Zaten baksan çoğumuzun cam ocaktır ben düz cam istiyordum keşke öyle alsaydım diyorum ızgarasız daha güzeldi ama bundan da memnunum hatta bütün gözlerini yakıp çalıştırdığım da oldu tencere de pek kullanışlı değil hele o teli bende var hem kızartmayo geç pişiriyor hemde yapıştırıyor 
tarafından
Kaç senedir kullanıyorsun kuzu patlama olmadı dimi
(1,615 puan) tarafından
2 senedir kullanıyorum canım
(1,615 puan) tarafından
Yok ya Allah korusun öyle bir sıkıntı yaşamadım daha dedim ya 4 gözü aynı anda çalıştırıp kullandığım oldu
tarafından
Ben asla cesaret edemem kız 4 göz :)
(1,615 puan) tarafından
Eeee sana da çat kapı akşam sana yemeğe gelcez derseler saat 6 gibi sende yakarsın 4 göz :D
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Onun yerine fritöz alsaydın keşke 
tarafından
Aklıma geldi aslında ama eşim bunu beğendi
0 oy
(215 puan) tarafından
Canım benimkide cam aynı seninkinden sadece markası farklı. Çok şükür birşey olmadı şimdiye kadar olmazda inşallah. Kızartma tencerenin aynı aynı modelinden de var bende english home dan almıştım güzel kullanışlı fakat içindeki teli boşuna koymuşlar bence o işe yaramıyor. 
tarafından
Aynısı mı canım Mermer desenli siyah Bende Hepsi burada dan aldım kuzum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 405 göst.
15 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimmmm21 (1,313 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
17 Ocak 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Guness.ozlem (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 470 göst.

380,974 soru

11,405,579 cevap

34,943 kullanıcı

...