0 oy
205 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Gecen sene hamilelik idi tek bir oruc tutmadim. 

Bu sene bebek 9.5 aylik oldu ramazan girdik 

Iki gundur sutum  cok az. Ve daha cok acikmaya  basladim.

Sizlerde biliyorsunuz defalarca bebegi. Ek gida reddi yaptigini soyledim.

Bu iki gundur  hem sut cok az hemde bebek sut taleo etme sikligi  cok azaldi yani Sabahtan aksama kadar 3,4 defa en cok . Gece ever cok sk  kalkiuor ama bu sut memeye calsmyo  gaz veya kavus  veya dis agrisi onu uyutmuyor slip emzrmeye calsyom  1 dk dahi durmuyor.

Ben ne yapabilirm orucma  devam etmek  istiyorum  bi yandan benim yuzumden ac olma ihtimali beni uzuyor :( acaba sut bana as geliyor da bebek az emdigi halde doyuyor mudur gerci bezleeri cok az islaniyor  bende terledigi icin diye dusundum 

6 Cevaplar

0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canım senin bebiş yeme sorunlu zaten bence bu sene de kalsin seneye tutarsın insallah
tarafından
Kiz ben by kadar borcu  nasil tutarim kendime asla guvenmiom
(2,252 puan) tarafından
Tutarsin canim ya bir baslayinca devami gelir. Koca seneye yayarsın. Inan bebişin daha onemli. Rabbim de boyle emretmis
tarafından
Tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
(120 puan) tarafından
Allah korusun bebeğine açlıktan bişey olsa da orucu mu düşüneceksin Allah affetsin seni. Zaten bişey yemiyor diyorsun.
tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(7,749 puan) tarafından
Emzirenlere ve hamilelere oruç farz değil ki canım. Daha sonra tutarsın inşaAllah. Ben bir gün tutup bir gün tutmuyorum iki üç gün tutup iki üç gün tutmuyorum. O şekilde dengeliyorum kendimi
tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Dinimiz ne güzel  hersey için  kolaylığı var emziriosun tutma Allah izin verirse kaza edersin  bebeğin  emsin bol bol su iç  zaten şurada  1 sene daha emzirecen dahada emmeyecek ondan da mahrum kalmasin kizzz
tarafından
Bugun cok yicem belki fayda eder
0 oy
(119,355 puan) tarafından
tutma marsilyali orucu snr haftada 1 gun tutsan yine tamamlarsin cem zaten secici bisi yemiyo süt rizkida kesilmesin
tarafından
Bu gun cok yicem belki fayda eder
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benimde 1 yaşında kızım var sutumde bir azalma hissetmedim büyük kızımda da 2 sene önce 9 aylikti ramazanda sadece iftara yakın azalma oluyordu suyumu az içiyorsun acaba canım iftar sahur arası bol su iç mutlaka bebeğin de diş cikarcak olabilir belki bu yüzdendir istahsizligi çok zorlaniyorsan da tutma kuzum yapacak birşey yok yada 1-2 gün tutup sonra 1-2 gün ara verebilirsin 
tarafından
Ya cok az yiom  su da az iciom  belki arttrsam sorun olmsz
(2,039 puan) tarafından
Suyu bol içme lazım canım zorla kendini hiç değilse saat başı 1 bardak su iç
tarafından
Tamam çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 128 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,057 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 575 göst.