0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 14 aylık bir yaşına girdi artık alıştırmaya başlasam mi yoksa erkenmi sizler ne Zmn basladiniz

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
21 alylık şu an sadece ysptığında eee diyor..bebek kendini hazır hissetmedikçe alıştırma sen eziyet çekersin..büyük kızımı 2.5 yaşa yakındı alıştı öyle..lazımlık almıştık külot bez almıştım
tarafından
Hım anladım. Canım evet şimdi yeni yeni yürümeye başladı artik alistirsak mi diye düşündüm ama dediğin gibi erken daha tam konusamiyo çiş kaka diyemiyo daha
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
19 aylik olacak yeni aldım ama soğuk geliyor diye oturmuyor. deneyecem inşallah yavaş yavas
tarafından
Lazimlik .mi cnm bende de var daha oturtmadim havalar ısınsın öyle mi alistirsak acaba
(3,836 puan) tarafından
aynen canim lazimlik aldım sevdi aslinda arada oturuyor odadan odaya tasiyor ama daha mantığını anlamadi klozeti gösterip ciss diyor hakli kizan :) bu gidişle havalar ısınınca anca olur
tarafından
Hahahahaha güleceğim yoktu cnm biliyor ne olduğunu çiş diyo :))  benim kızda bugün bi baktım lazimliginin yanına gitmiş kornesi var üstünde onu çalıyor daha hiç oturtmadim
(3,836 puan) tarafından
ben oturttum guc bela ama rahatsız oluyor ya
0 oy
(299 puan) tarafından
26aylk halen çiş demiyor yaptıktan sonra söylüyor
tarafından
Hahahhaaa ah bu bebisler çok fena :))
0 oy
(3,901 puan) tarafından
En normali 2 yasindan sonr vermek cnku bebeklerin kas gelisimi o yastan sonra tam anlamıyla musait oluyo cıs tutma fln..bnce 1rm4 ay onun icin cok erken..ayrica bebegin belli sinyalleri vermesi lazm..yani bi yere gidip saklanip kaka yapma,yaptığı zaman söleme vs..belirti yoksa zorlamaya gerek yok
(1,151 puan) tarafından
Bence de ben zorlamam sınır 3 yaş ne zaman kakayi çişi ogrendi onlari tutabilmeyi yavas yavas sorcam mesela geldi mi diye evet dicek ufak sorular sorcam tam anladiginda tuvaletin yolunu tut tut tut
0 oy
(7,786 puan) tarafından
Eğer kakasını belli ediyorsa yaparken onu bari alıştır canım
tarafından
Evet canım yaptığını belli ediyor. Yüzü kizariyo anliyom yaptığını yada bi köşede duruyo öyle yapıyor
(7,786 puan) tarafından
Bence ona bari alıştır. Yavaş yavaş devam edersin ondan sonra çişe de. Ki çişini de kakasını yaptırırken şşşş şşşş şşşş sesleriyle çişini de yaptırabilirsin. Kakasını belli ediyorsa hazır demek canım hiç bekleme bence
tarafından
Tamam canım deniycem bugun
(7,786 puan) tarafından
Dene canım. Denerken bezini de çıkarma ama. Pat diye çocuktan bezi kaldırma yani. Önce sana belli edecek kakasının geldiğini. Daha sonra yavaş yavaş bez gördü mü pis yapıyor zaten. Öyle öyle alışır. Lisede sağlık dersinde hocamız bize çocuğunuz olunca en geç 1 yaşında öğretin yoksa sıkıntı çekersiniz diyordu ki çevremde gördüğüm hep öyle
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Gece bezi kuru çıkıyo mu
tarafından
Gece su süt içmediği zaman bazen kuru cikiyo yada bi sefer çiş yapıyo
(5,492 puan) tarafından
Gece bezi kuru çıkınca başlamak lazım diye biliyorum ben
0 oy
(601 puan) tarafından
Bnde surda bekleyim :)
0 oy
(2,047 puan) tarafından
25 aylık daha bezli biraz daha geçsin diyorum birde 11 aylık kızım var yürüsün öyle başlicam büyüğe 
0 oy
tarafından
3 yaşında daha ogrenemedik:)
tarafından
Hadi ciddenmi :)
tarafından
Aynen öyle:) inat biraz
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım oğlum şuan 8 yaşında 2 yaşına girer girmez öğretmeye başladım ama çok zorluk çektim kaynana zoruyla oldu çünkü çocuk konuşuyor diye öğret bu çocuğu söyler dedi dedi durdu ama çocuğun konuşması afedersin orasına etki etmiyor bence bir çocuğun tuvalet alışkanlığı edinmesi için bazı sinyalleri vardır mesela bezi en az 3 saat kuru kalmalı çiş kaka yaptığı zaman rahatsız olmalı ve bunu belirtmeli vs eğer bunları görüyorsan çocuğunda öğret ama yoksa hiç bulaşma yazık olur hem sana hem çocuğa 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Küçük daha cnm ya 18 ayda baslanmasi uygun diyor doktorlar o zaman tutabilirlermis anca oglun 18 aylikken ogrendi kizim suan 19 aylik denedim korktu bende biraz daha bekliyim dedim
0 oy
(2,447 puan) tarafından
28 aylık bazen yapınca kaka al diyor. Havalar ısınınca başlıcam pek oralı değil ya inşallah zorluk yaşamam
0 oy
(457 puan) tarafından
20 aylık kızım bu akşam baktım kakasını yapacak açtım bezini tuvalete götürdüm lazimlik falan yok terlik giydirdim kenarlara oturtum .bacaklari ağrıyordu . korkuyordu.korkuyirum anne diyordu.birzdaha bekliyecem ben bana daha küçük geldi kızım seninki çok çok küçük

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 71 göst.
0 oy
16 cevap 258 göst.
15 Nisan 2021 Aile kategorisinde Seda161616 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde BatınAybars’ınannesi (2,479 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,398 soru

11,418,249 cevap

34,973 kullanıcı

...