0 oy
695 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlumu sütten kesmem istiyorum hamileyim ve zaten 2 yaşını doldurmak üzere. Ama duygularımın önüne geçemiyorum. Kesicem diye üzülüyorum ağlamak istiyorum :( napicam nasıl aşıcam bu duygusallığimi. Biliyorum yeterince emdi ama kokusunu özleyecegim emmesini özleyecegim diye korkuyorum. Bana yardımcı olun lütfenn ❤

(Emziremeyen yada kısa süre emziren anneler lütfen kızmayın bana elimde değil❤❤ )

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Sizin bebek 23 temmuz doğumluydu sanırım..ben de 2 hafta önce kestim aniden hamile de değilim ama çok zorluyordu beni..gündüz 3ten sonra sın kez emdi göğüs ucuna pul biber koydum sadece görüntüsü yetti emmek istemedi gece ayaktaydık uyumadı emmek istedi vermedim market sütü de içmedi.gündiz bir şekilde oyalanıyor ama gece biraz sıkıntısı oluyor halen düzeni yok gece..sahur yaoscam mesela sallıyorum şu an
tarafından
Senin de hazır olman lazım tabii göğüsler şişecek ağrıyacak falan ben 1 hafta çektim bu durumu aniden kestiğim için yavsş yavaş olsa bu kadar zorlanmazdım..olmazsa gece emzir sadece gündüz emzirme zamanla geceyi de bıraktır öyle kolay olur
(3,163 puan) tarafından
AA benim kızımda 23 temmuz 2019 ki bende yeni kestim sayilir
tarafından
Ne güzel aynı gün doğmuşlar..ben 8 nisanda kesitm 9 nisan da benim doğum günümdü..çok zorlamasa kesmezdim 2 yaşa emzirirdim oruç bile tutamyordum çok emiyordu yediğim süte giderdi öğlen olmadan acıkırdı ben de oruç girmeden aniden kestim
(3,163 puan) tarafından
İyi yapmışsın kuzum bend eoyle kestim inan son zamanlar beni öldürüyordu ve bı lokma dahi yeniyordu
tarafından
Gündüz azaltıp tam kesicem sonra gece tamamen kesicem belki o sekilde bende vicdan yapmam üzülmem
-Reklam-
+2 oy
(683 puan) tarafından
Benim yavrum 2 ay emmedi bile sütüm kesildi gitti ben nasıl üzüldüm zaten üzülüyordum gelen sütte gitti diğer bebeğinin vitamini azalması çok bile emzirmişin ne güzel böyle postlar görünce ağlayasım geliyor şükret bence 
tarafından
Özür dilerim.canim biliyorum sizinki çok zor. Ama ne bileyim elimde değil:(
0 oy
tarafından
Ben 22 aylıkken kesmiştim sonra kıyamadım yine emzirdim 25 aylıkken kestim hamilelik vs yoktu 25 aylıkken zamanı geldiği için pek üzülmemiştim ama 22 aylıkken çok üzülüp ağlamıştım daha erken diye düşünmüştüm insan ister istemez üzülüyor 
tarafından
Bende ağlamak istiyorum. Ama artık büyük artik zamanida geldi. Ama elimde değil
tarafından
Bi süre üzülürsün ama sonra alışırsın mecbur keseceksin bugün veya yarın hep aynı üzüntü olacak :)
tarafından
Doğru söylüyorsun ömür boyu emecek değil ya
Artık kesmem gerekiyor
tarafından
Aynen canım Allah kolaylık versin Insallah
tarafından
Amin Allah razı olsun canım
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Bende kücük kızıma 15 aylıkken bıraktırmak zorunda kaldım kanamam olduğu için yoksa emzircektm doğuma yakın bıraktırcaktm :( seninki yası da iyiyms canım olması gereken zaten üzme kendini :) 
tarafından
Doğuma kadar emzirirsem memeden tam kopamaz diye korkuyorum. Doğuma 6 ay var daha. Tam unutsun istiyorum
0 oy
(71 puan) tarafından
Bende iki ay oldu keseli kiyamiyodum sizin gibi ilk hafta cok zor oluyo benim yanimda kiz kardeslerim vardi onlar surekli ilgilenirdi gunduzleri hic bilmezdi gece zor oluyo ama bazen isteyince gelip yakana bakiyo veremiyosunya ya valla insanin ici aciyo sen soyleyince simdi bende cok ozledim emzirmeyi canim ya
tarafından
Daha başlamadan için acımaya başladı valla. Ne zor işmiş. Yeni doğduğunda emzirmeyi hiç sevmiyordum simdide kopamıyorum. Benimde yanimda birileri olsaydı çok rahat olacaktı bana destek çıkarlardı kendimi iyi hissederdim enazindan
0 oy
(2,267 puan) tarafından
2 yaşında biraktirdim zaten gün sayiyirdum. Yeniden doğmuş gibi oldum . Hamileymisin de birakman iyi olacaktır tekrar iki yıl baslayavaksin çünkü 
tarafından
Sanırım artık süt üretmiyor memeler. Günler sonra tamamen kesiliyor. Ama süreç acılı galiba
(2,267 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir herhalde canım bu bende zaten azalmıştı çok ağrım olmadı üç hafta da falan kesildi
(304 puan) tarafından
Peki eski haline dönüyor dimi Küçüğüm yani hamile kalmadan önceki boyutlara
(2,267 puan) tarafından
Evet canım dönüyor
(304 puan) tarafından
Tmm cnm teşekkürler
0 oy
tarafından
Kiz bnm oglum cok huysuzlaninca vrriyorum memeyi susuyor
tarafından
Kesmene rağmen huysuzlanınca veriyor musun
0 oy
(3,163 puan) tarafından
İyce araştır kuzum ben kestim şuan unutturma aşamasındayım i kadar kotu oldunki ağlaya ağlaya hiç oldun tabi bu annemde dahil çevreme komik geldi tabiki üzülürsün kucağında uyuyan çocuğunu uzaklaştırmaya cakisiyrosun önce dirayetli ol önce geceleri sonra gündüz kes sürekli oyun oynamaya calis sürekli kek tatlı falan yao sevdigi şeyleri onkara yonelt ağlasa içinden geldiği için ağlıyorsun 
tarafından
Evet valla şimdiden ağlamak istiyorum. Kokusunu ve o emerken bana bakışlarını çok özleyecegim. Artık zamanı geldi. Yavaş yavaş keseceğim insallah
0 oy
tarafından

Emzirmek meşakkatli bişey helal olsun sana üzülme diğeri doğunca emecek Allahin izniyle<3

tarafından
Allah razı olsun canım hayırlısıyla kolaylıkla unutur insallah❤❤
tarafından
Unutur unutur Allah duzeni boyle yaratmış ❤
0 oy
(874 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ama o memeyi bıraksa bile koynunda yatır bolca sarıl inanirmisin öyle dayanamadım ki bir gün ben teklif ettim memeyi çok hasret kalmıştım o geçirdiğimiz vaktin güzelliğine ama bir kere tutup bıraktı :) 

Hem düşünsene artık büyüyor beslenmesi daha güzel olacak sana olan bağımlılığı azalacak ve birey olduğunun farkına varacak ama siz hiç ayrilmiycaksiniz kokunla uyuyacak sende öyle o yuzdn çok duygusal açıdan düşünme onun için çok iyi bir adım atiyorsun bunu düşün güçlü ol:)
(874 puan) tarafından
Ben Sarı sabır taşı almıştım aktardan önce günde 3 kere ve gece iki kere falan etmiyordu geceyi  kestim ama süt bitmiş bozulmuş dedim o taşı sürdüm bak oğlum dedim ondan esirgemedigim için bana güveni gitmedi. Gece uykusuna meme ile geçtiği için bu arada memesiz sarılarak uyutmaya alistirdim konuşarak masalla sohbetle.  4 5 gün belki bir hafta bu şekilde  Sonra gün içindeki öğlen sütünü de kestim o arada parkti oyundu derken öğünü atladık ama ben taşı sürülu bırakıyordum güneş gitsin sütun gelecek dedim bu sefer yıkadım hevesle oğlum koş sütun gelmiş. Dedim güzel içti gece yine süt bitti bozuldu gece beslenmesi tamamen kestim bazıları süt veriyor bu da tuvalet eğitiminde sıkıntı yaratıyor. Su teklif ettim bende. Ama içmedi bu şekilde her öğünu 4 5 gün süreli zamanlarda eksilterek tek öğüne düşürdüm ve ne zamanki alıştı tek öğüne fakat ısrarla diğer öğünleri istemeye başladı düzen bozulacak o sıra son öğünü de kestim.   Yani en fazla 1 hafta bekle alışma sürecini her öğün için. Ne yapacağını bilmek sana işini kolaylaştıracaktır
tarafından
Çok iyi canım teşekkür ederim. Sabir taşı ne yapıyor canım memenin renginimi değiştiriyor. Bende eşimden istedim onu denicem mutlaka
(874 puan) tarafından
Küçük bir parça yeterli canım ben 5 TL'lik almıştım seneler önce taşın bir yüzünü islat memenin emdiği kısımlarına sur renk çok koyulastirmiyor ama bir ton değişir belki yani rengi ile kandıramazsın onu emecek  buruk bir tadı var emmesini engelleyen emdiği an şaşır noldu yavrum bozulmuş mu tüh temiz süt gelsin ben sana söylerim tamammi de telkinle emin ol anlar ve bekler bir iki gelecektir yanına isteyecektir her istediğinde ac ver aman hep sürülu kalsın gafil avliyorlar sonra surmedigin vakit ister düzenin sasmasin. Vereceğin vakit temizlersin işin bitinve tekrar surersin
tarafından
Tamam cnm teşekkür ederim ❤❤
(874 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Aynı durumdayız canım oğlum 25 aylık hala emziriyorum bana daha zor geliyor bırakmak
tarafından
Gebelik olmasaydı 3 yaşına kadar emzirirdim heralde :) hiç zor gelmiyor emzirmek. Günlerdir nasıl üzmeden üzülmeden keseceğim diye düşünüyorum
0 oy
(4,705 puan) tarafından
Canım kaç aylık hsmilesin
(4,705 puan) tarafından
Cnm daha emzirebilirsin ama
tarafından
Evet ama hani erkenden kesersem kardeşi emince kıskançlık yapmaz diye düşünüyorum. Doğuma yakın kesersem alışamaz uzaklasamaz memeden. Bide doğuma yakın tuvalet egitimide vermem gerekiyor hepsi birbirine girsin istemiyorum
(4,705 puan) tarafından
Çok haklısın rabbim yardımcın olsun inşallah cnm
tarafından
Amin Allah razı olsun canım
(4,705 puan) tarafından
Senden de cnm bnm
0 oy
(7,199 puan) tarafından
Benim kızımda 17 aylik hiç bir şey yemiyor nerdeyse sut onun her şeyi benimde öyle hiç gocunmam verirken yanımdakilere fenalık gelir bana gelmez  . Çok üzülüyorum bir kaç aydır hep aklımda zamanı dolunca nasıl birakcam diye  . Psikolojik olarak hiç hazır değilim olacagimi da düşünmüyorum gerçekten zor bir süreç anne evladından kopcagini zannediyor , evladının eskisi gibi onu talep etmeyeceğini düşünüyor ... 
tarafından
Bende uzun zamandır kesmeyi düşünüyorum ama bir türlü hazır hissedemiyorum ve böyle giderse 9 ay boyunca emzircem o yüzden artık kesmem gerekiyor. Benden uzaklaşacak onu sevmediğimi düşünecek sanki. Çok farklı duygular. Başkalarına anlatınca dalga geçer gibi bakıyorlar. Ama hislerim böyle elimde degil
0 oy
(13,060 puan) tarafından
Kayinvalidemden kaynimi 2.5 3 yaşına kadar emzirmis demiş son çocuk kendi ne zaman bırakırsa:)
tarafından
Valla gebelik olmasaydi bende ne zaman bırakırsa bıraksın derdim.ama doğuma kadar alışması gerekiyor
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Azaltarak bırakmak daha iyi olabilir canım. Uyurken emiyorsa önce uyku memesini kesebilirsin, benim oğlum 19 aylık, ben 2 aydır uyku memesi vermiyorum, gün içinde 2 3 kere emiyor o da kısa kısa, böyle böyle 5 6 ay daha emziririm sonra da zaten sütüm kesilir gibime geliyor, azaldı bayağı sütüm, bu arada psikolojik olarakta hazırlanma olmuş olur diye düşünüyorum.

Emzirmek gerçekten başka bir duygu. Özleyeceğiz eminim. Ama çocuklarımızın psikolojik gelişimi için belli bir yerden sonra da kesmek lazım. 
tarafından
Haklısın en sağlıklısı azaltarak kesmek. Önceden emerek uyumazdı son 1 aydır emerek uyuyor. Yavaştan başlamam gerekiyor hem o hem ben hazır olurum cnm
0 oy
(73 puan) tarafından
Tamamen aynı durumdayız oğlum 21 aylık bende 5 aylık hamileyim ben de ilk önce resmen vicdan azabı çektim hiç kesmek istemedim doktorum da emzirebileceğimi söyledi ama etrafım kes dedi iki arada bir derede kaldım bi ara salça sürdüm çok ağladı sonra vazgeçtim şu an emiyor ama bir haftadır sütüm kesildi heralde elimle sağınca hiç gelmiyor o da artık az emiyor 
tarafından
Genelde gece emzirirken oluyor. Ben artık büyüdüğü için huylandigimi düşünüyordum
(73 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın geceleri oluyor gündüz hiçbişey yok. Tek olmadığımı görmek beni rahatlattı ben de sıkıntı bende var sanmıştım
tarafından
Yok canım bide büyüdüler artık çok şükür. Illaki insanda huylanma oluyor
(73 puan) tarafından
Evet doğru. Hayırlısıyla kuzuları sütten kesebilmeyi nasip etsin Rabbim bize.
tarafından
Amin Aminn inşallah
0 oy
(612 puan) tarafından
Kuzum oğlum 15 buçuk aylık. Daha var bizim ama ben de şimdiden üzülüyorum. Ama borqktıran anneler daha güzel bir bağ oluştuğunu söylüyorlar. 
tarafından
Inşallah öyledir.uzmeden üzülmeden kesmek istiyorum.
0 oy
tarafından
Zamanı gelmis cnm kesebilirsin. Hamile oldugun icin kesince rahatlicaksın. Hamileyken emzirince sıkıntı basıyordu
tarafından
Canım hiç zorlanmıyorum belkide daha başlardayım diye. Ağırlaşınca daha zorlanacagim illaki. Zamanida geldi artık inşallah ikimiz içinde kolay olur
0 oy
(3,732 puan) tarafından
Ah canım benimm ne kadar da ince düşüncelisin evladını nasıl seviyorsun maşallah :) bence çocuklar memeyi bırakınca annesiyle arasındaki bağ daha da kuvvetleniyo sana bi mecburiyeti yok karnını zaten doyuruyo ama sana yine de çok bağlı ve çok seviyor :) böyle düşünüp kendini rahatlatabilirsin hem kocaman delikanlı olmuş yaa rahat bırak artık efendiyi :)
tarafından
Çok iyi geldi yorumun canım ❤❤insanın elinde değil. Bana çok bağlı kesince bu devam eder inşallah
(3,732 puan) tarafından
İnşallah kuzum benimmm ❤️❤️
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşında yorumları bilgi edinmek için okurken gözlerimden yaşlar aktı halbuki daha baya zamanımız var off bide duygusal donemdeyim zaten anne olmak ne kadar zor bir şey
tarafından
Çok zor gercekten :( çok üzülüyorum. Başlamak istiyorum ama sanki göğsum sıkışıyor. Eme için Ağladığında bende ağlarım onunla
(14,033 puan) tarafından
Hamile oldugun için bence ne kadar erken o kadar iyi zor olacak ama olması gereken bir şey buda :(
tarafından
Aynen erkenden kesersem memeden uzaklaşır tamamen unutur bu hamilelik süresince. Kardeşi emerken kıskançlıkta yapmaz belki.  Bide daha tuvalet eğitimi var. Anca yaparım aynı zamanlarda birbirine girip yıpranmasın çocuğum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 100 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mutlulukperisi (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Reyhan Karaca (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,086 puan) tarafından soruldu

380,439 soru

11,390,554 cevap