0 oy
1,285 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Birkerecik olsun aramadı bugün gerçi esimde gitmiyceksin falan demişdi ama ben ne olursa olsun gidecekdim herseyimi hazırladım üzerimi başımı giydim kardeşime ara söz yüzüğü takılmadan onlar gelmeden dedim aramadı cokdan yapmışlar bile yüzükler falan da takılmış  nasil üzüldüm annemle zaten konusmuyoruz annem yuzundende diğer bitane daha var Kızkardeşim onlada darıldık biliyomusunuz  yapayanlizim burda sizden başka kimsem kalmadı

20 Cevaplar

+1 oy
(3,695 puan) tarafından

Olanlar hos degil sebebini bilmiyorum ama bosver sen de onlari umursama benim de  vardan yoklar  ama alıştım artik.. 

He bi de Asla yalniz degiliz bizim rabbimiz var <3 
tarafından
Allah var biliyorum ama allah da insanlara neden dil vermiş neden kalp vermiş çünkü sevsinler anlasabilsinler diye üzülüyorum böyle yapınca onu ben büyüttüm hicmi hakkim yok
(3,695 puan) tarafından
Haklisin ama alacağın yok hesabı.. Sıkma tatlı canini inan degmiyo isterse annen olsun yeri geliyo yapmasaydın oluyo insanoglunu memnun etmek cok zor canım cok
tarafından
Zaten kimseyi memmun etmek gibi lüksüm yok ne ederseler etsinler
-Reklam-
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Yalnizlik Allaha mahsusdur canim..uzme kendini eşin varr cocuklarin var yalniz deyilsin
tarafından
Evet ama kardeş annenin yeri bir başka ama bir türlü anlamak istemiyolar beni şu gebe halimle bana bunları yaşatıyolar
0 oy
tarafından
Canim keske gitseydin kardesin icin yinede canin sagolsun uzulme insallah tez zamanda araniz duzelir anen neden boyle yapiyo sana anlamadim
tarafından
Ben haklıyım kabullenmek istemiyo bunu bende ozurdilemek istemiyorum açıkçası kalbim cok kirik çünkü bana acından ölsün demiş arkamdan yardım ediyodu ama saolsun alnima kakdi hepsini
tarafından
Sende onun kizisin böyle yapmamali en azindan kardesine derdi ablana de oda gelsin uzulme canim
tarafından
Bencede demeliydi ama dememiş bile eşimlede konuşdum dün gece oda beni annen değil dayin degil kizgin olsamda dargin olsamda kardesinin arayip eniste sende gel katil aramiza demesini beklerdim dedi
tarafından
Evet canin esinde bir yandan tabiki hakli insallah duzelir
tarafından
Oda Üzgün ama dedigim gibi gitmedim zaten
0 oy
(56 puan) tarafından
Canim belki telaşla unutmuştur  kötü düşünme ya
tarafından
Kac kez konuşduk ama aramadi
0 oy
tarafından
Aile başka tabi ama biz yeteriz birbirimize :**
tarafından
Aile başkada bilmiyolar bunun onemini değerini hamileyim alınganım üzüyolar beni burda
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Allah huzur versin csnim ne diyim zamana birak

tarafından
Öyle zaten lakin yalnızlık çok kötü yaa ne bilim zaman geçmiyo şu telefonu elime alinca ilk isim annemi aramak olurdu ama  isde bak demekki hic bir degeri yokmuş ariycak kimsede kalmadı bitek buraya giriyorum arkadas cevrem var ancak hepsi uzakda gelip gidemiyoruz birbirimize telefonla bile konuşmuyoruz çünkü herkesin eşi çocuğu haaa birde en önemlisi ailesi var
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Üzülme canım yalnız değilsin ki senin de bi ailen var. Tabi anne ve kardeşlerin yeri ayrı olur ama hamile hamile üzme kendini herşey olacağına varır zamana bırak
tarafından
Dün gece mesaj attım insan bi döner durumu izah eder bak saat kaç oldu bikere aramadı yazıklar olsun
(3,136 puan) tarafından
Sende çok üzerine düşme bence bilerek olan birşey değil sonuçta
tarafından
Neyse gerek yok artık şu anda onu düşünemiyorum malesef daha onemli sorunlarim var
(3,136 puan) tarafından
Allah dertleri uzak tutsun herkesten
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Uzulme bebegini dusun sadece hersey gecer duzelir mutlu olmaya calis bence..
tarafından
Umarim herkes benim ozürdilememi bekliyo ama kimseden özürdilemem çünkü haklı olan benim doğumada zatan 2 ay kadar sürem var gelirlerse gelirler gelmeselerde gelmesinler alıştım zaten onların böyle yapmasına
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Keske gitseydin canim kardesininde aramasi lazimdi 
tarafından
Gidicekdim  hazırlansım hatta ama beni arayip saat kacda basliycakdi onu diycekdi aramadi artik takmiyorum aramasinlar
(4,666 puan) tarafından
Aynen canim bosver haklisin
tarafından
Tabikide takmiyorum çünkü hamilelik hormonlarım çok değişkenlik gösteriyo şu anda kimseyle görüşmesem kimseyide kırmamış olurum böylelikle
0 oy
(1,204 puan) tarafından

Ele güne karşı hiç mi utanmamislar! 

Yalnız değilsin canm benimde başımdan geçti böyle şeyler :(

tarafından
Evet utanmaz onlar bunun daha nişanı var nikahı var ozamanda görecez bakalım neler olcak insan gibi arayıp demeliydi ki abla şu saatte başlıyo gec kalma iki sokak ötesi laaa uzakda değil
0 oy
(12,856 puan) tarafından
O heyecan stresle telefonuna bakmamıştır belki bu şekilde düşün 
tarafından
Düşünürüm herbiseyi düşüncesiz değilim ama insan derki abla şu saatte gel arayamazssam kusura bakma diye onu bile demedi ne diyim demesinler umrumda degil
0 oy
tarafından
O telaşla aklina bile gelmemiştir emin ol seni istemediginden degildir. Ben adımı unutucaktm nerdeyse sözümde. Hem seni daha once savet etmis kiii sen kardeşsin davet bile beklememen gerekir. Bizde yakinlara davetiye verilmez mesela. Ben yabanci miyim derler
tarafından
İyide o bana saatini söylemeden ben nerden bileyim kaç da basliycak falan bari şunu deseydi abla arayamasam anlarsın beni ama şu saat olmadan gel derdi dimi demesede sorun yok
tarafından
Ama misafir gbi tam saatinde mi ordaolucaktin ki? Garip olmaz miydi? Kardes dedigin tüm gün yaninda olur. Bence sen kendini yabancilastormissn ailede
tarafından
Ben zaten annemle falan konuşmuyorum işim neki benim orda bir kaç kisiye yazdım postaları okursaniz aslinda olayin ic yüzü belli zaten benim 4 yaşinda bi oğlum var biriside karnimda zor yürüyorum ben iki sokak ötede ancak diyeydi bari bunun daha nikahı var neyse görecez artık cagircakmi çağırmiycak mi
0 oy
(348 puan) tarafından
Canm uzulme dicem ama haklisin ne denir ki smdi buna neden kustunuz
tarafından
Annemle küskünüm ben bu sözlenenle bi sorunum yok benim bari arayip diyeydi arayamasam anlarsın şu saatte burda ol diye gerek kalmadı sanırsam
(348 puan) tarafından
Canm okdr haklisin ki ne diyeyim ki kuzum ya insanın en degerlisidir kardesidir anneden de otedir hatta ama senin yaoabikcen biseh yok cagarmamis bile
tarafından
Artik olmus bitmiş dahada umursamam ben nikaha görecez cagircakmi
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Haber ver demene rağmen haber vermedilerse onların ayıbı bırak artık Çekil kenara derdin olduğu vakit burada yazarsın hepimiz cevap veririz bir sıkıntın olduğu zaman bana özelden de yazabilirsin bilerek aramamştır Bence sen de ona göre davranırsın artık bundan sonra
(5,938 puan) tarafından
Bence doğumda mutlaka gelirler Eğer doğumunda da kalkıp gelmezlerse o zaman bütün bağını kesersin
tarafından
Garanti yapıcam bunu büyük konusmayayim da yinede
(5,938 puan) tarafından
Yaşayıp göreceksin canım
tarafından
Evet ekim de görecez kim dost kim düşman bakalım
(5,938 puan) tarafından
Boş ver Sen de bu kadar çok Takma artık Umursama karnındaki bebeğin düşün yanındaki çocuğunu düşün onlarla oyalanma ya çalış
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Aynı durum bende de var annen yüzünden kardeşlerimi göremiyorum 3 yaşında kardeşim var onunla konuşamıyorum bile
tarafından
Ben sòzlenenle küs değildim aslında annemle aram açık oda eşime çok yüz verdiği için vede kendi dul babam yok evde tek yaşiyo üstelik oturduğu binada bi ton laf etmişler gelmesin etmesin burasi aile apartmanı damadin ne isi falan var falan fisdan bende kavga ettim eşimle agzima geleni dedim demesinede anneme ne oluyomuş bisey demedigim halde alinmis üzerine alınsın alınması gerekiyo alınsın umrumda değil diger kardeşimde anneme saygısızlik ediyosun falan filan diye tartisdı kufretti bende ona onunlada bu sebepden dolayi iyi değiliz
(1,082 puan) tarafından
Benim anneme dugunumume bile gelmedi
tarafından
Anne işde gelde affet bacım kolay değil işde konusursun belki ama asla affedilmiyo
(1,082 puan) tarafından
Asla affedilmiyo zor canım çok zor en derin yara
0 oy
tarafından
ya canım sen zaten girmeyecektin ki neden üzüyorsun kendini şimdi hamile halinle ne isin vardı yollarda insan.biraz merhamet eder hamile insan iki can taşıyor diretip burnunun dikine gitmenin ne manası var ben bile hamileyken esimin ailesine kirildim kustum Onlar da umreye gideceklerdi elleri dolu geldiler gönlümüzü aldılar hatta geçen günde doğum yaptım artık çıkmıyorum hiç yine geldiler neden uzak durup konuşmuyorsunuz diye açıkçası anlam veremiyorum öz ailemiz neden böyle diye üzülme boşa sen annesin evin çocukların esin var büyük sorumluluk bunlar yalnızım kimsesizim diye dusunmen de cok yanlış 
tarafından
Dediğin çok doğru ama ben haklıyım çünkü her ailede damat yerini bilecek kayinvalide tavrını koyacak annemin evine gidiyo diye biz tartisdık eşimle annemin yanindayken lakin anneme değildi sözüm gerçi alınsın cokda umrumdu ben o evde yokken senin o evde ne işin var diye ......ağzına gitsin bakalım bidaha binadan gelmesin o buraya istemiyoruz biz onu demişler esim hakkında burası aile apartmani duracaksa düzgün dursun durmasada çıksın demişler sen bir dul kadınsın kimse yok damadin o evde ne işi var kardesimlede bu sebepden dolayi bozuk aramızda
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Ara demene ragmen neden aramadı ki

Uzulme bosver kardeşlerin kusmek yerine arayi duzeltseler keske
tarafından
Ben büyüğüm ve ben bakdım ona birazcık olsun hatrım olurdu demmekki yokmus
(12,777 puan) tarafından
Olsun  oyle dusunme annen etkilemiş dir
tarafından
Etkilesin bakalım nereye kadar
0 oy
(51 puan) tarafından
Tartismaniz sorununuz var mi bilmem de,söz günü onca telasimin arasinda birini arayip (kim oldugu onemli degil) yuzukler takilcak gel demem aklima da gelmez gelse de demem. Bilmiyor mu gelmek isteyen gelir istemeywn gelmez biyle dusunurum. Senin gitmen lazimdi cunku onun en mutlu gunu. Hem sozune gitmeyip tebrik etmeyip yaninda yanindayip hemde küsmen manidar. Tartismaniz varsa da soguk durmasi normal . Esinin de aile iliskisine karismasi sacma.cunku her ailede tartisma olur barisilir  gorusup gorusmeyecegini onun belirlemesi sacma.
0 oy
(51 puan) tarafından

Özür dilemek erdemdir. Hakli da olsaniz haksiz da olsaniz abla olmak fedakarliktir ve bazen hosgormektir  eger hosgoremiyor alttan alamiyor ozur dileyemiyorsaniz demekki biseyleri daha affedememissiniz demektir ozamanda gorusmeye sahte samimiyetsiz bisey olacagindan gerek yoktur. 

Ama biseyleri halletmis unutmus unutmus affetmis iseniz,her ne olursa olsun (onun mutlu gununde) sizin aramasini beklemeden (davet mi edecek ablasina) gitmeniz lazimdi. 

Hickimse o kadar telasinin arasinda baska birinin naziyla ugrasmaz ugrasmak istemez cunku gercek aile,nezaman yaninda yanisi gerektigini bilir ve ozaman orda olur. 

Esinizin gitmeyeceksin demesi yanlis (ona yapilan bisey yoksa) cunku kendi ailenizi esinize kotulerseniz siz toplamak zorunda kalirsiniz baristiginizda. Ona bisey dusmez. (Tipki esinizin kendi ailesiyle sorun yasadiginda sizin karisamayacaginiz gibi) aile meselelerini kendi icinizde halledin

tarafından
Özürdilemem mümkün değil çünkü özetlemek gerekirse hakli taraf benim benim babam yok yillar önce öldü ve tek yaşıyo o evde ve eşimde oraya gidiyo saat kac olursa olsun ben bundan rahatsız oldum dile getirdimsen ne demek istiyosun dedi annem ben yanlış anlamam o onun evladı ancak binadakiler laf cikarmaya baslamis ne işi var burda burasi aile apartmanı böyle olacaksa çıksın falan diyerekden bende gelemez bundan sonra diye ağzıma geleni dedim eşime oda kendi uzerine alınmış alınsın cokda umrum herkes haddini yerini bilecek okadar Kızkardeşimlede annem yüzünden tartisdik bana kufretti anlamadan dinlemeden çok baska konular da anlatilcak yer var anlatilmiycak yer var
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum sen gerekli adimi atmissin onlarda seni cagirmamislar. O yuzden dusunup uzme kendini. Ayrica esin evin aileni dusun kendini yalniz hissetme.
tarafından
Öyle yapıyorum bende zaten çünkü bana annem ben olmasam aclikdan ölürler demiş ama kimse açlikdan ölmez çok buyuk konular varda işde anlatilmiyo malesef

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 177 göst.
17 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Emine&&& (65 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 298 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 505 göst.
24 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ☀️❣gülperim☀️❣ (6,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 211 göst.