0 oy
398 göst.
Aile kategorisinde tarafından
10 gunluk karantinada 1 kez olsun aramadi bi ekmek birakmadi kapiya şimdide gelmiş bebek bezi istedi sırf o masum icin verdim yoksa yuzune bakilcak insan deglmis

Eşim coviddi ben  degldim artik engelledim numarasini muhattap bile olmak istemiyorum hep biseyler ister benden ben ondan çöp almam ama insan bi arar gecms olsun der haksizmiyim

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Covitten korkmustur bulasacak diye cok normal yani bende olsam gitmezdim bunda alinacak bir durum yokki
tarafından
Insan 1kez olsun aramazmi gecms olsn dye
tarafından
Aramasina bisey diyemem canm
-Reklam-
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Karantinan bitti derdin bitmedi be gülüm 
tarafından
Sorma ya baksana yine iyi gunde gelen insanlar var
0 oy
tarafından
Bende olsam gitmezdim canım çok alışmışsın ama kadın haklı bence
tarafından
Canm gelmesi sorun degl ama 1 kez olsun aramadi ya
tarafından
O da esseklik yapmış. Benim komşum var kadin dogum yaptı yemek yaptım gönderdim 2 gün boyunca evden bisy yapınca kokar diye hep gönderdim o bana ni gün bisey dahi vermedi onun verdiğine muhtaç değilim çok şükür ama insan görmek istiyor açıkçası geçende soğan istedi vermedim valla :D
tarafından
Kiz kapiya geldi bende vermiycektim baktim bebegn bezi btti deyince verdim bebek icinsrf
tarafından
Yine vermezdim
tarafından
Bilmem bi an verdim
0 oy
tarafından

İnsanlar menfaatçi şimdiye kadar telefonum susmadı iyi insanlar biriktirin valla diğerlerini silin gitsin.

Haaa sen kötü günümde olmadın ozaman haydin yallah...... Ben böyleyim seni bilemem, 
tarafından
Ya bi kez olsun biseye ihtyacn varmi demedi aramadi sormadi
tarafından
Ay insanlar ödlek olmuş zaten niyetleri yoktu hepten bitmiş Allah rızası için kapıya ekmek bıraka bilirler telefonlada virüs bulaşmıyor
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Araması konusunda ve geçmiş olsun demesi konusunda çok haklısın.. çok ayıp etmiş. Eşya için belki korkmuştur ona bişey diyemem..ama kapısına bir ekmek koymadigim geçmiş olsun diye aramadigim insanın kapisina bişey istemek için gitmezdim.
tarafından
Ben olsam hergun ekmegini birakirdim
(5,721 puan) tarafından
Bende bırakırdım ama benimde ekmeğimi getiren komşum yok halam sağolsun ekmek getiriyor başka şeyler kaynanam köyden geldi kadın minibüslerle oruçlu halde getirdi bişey. Dışarıdan kimseden fayda yok bida anlamis oldum. Covitin beşinci günü bitti
tarafından
Evt bnmde hep kaynanqm getrdi
(5,721 puan) tarafından
Doğrudur canım valla
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Haklısın bence insanlık sende kalsın 
tarafından
Bu kez verdim sirf bebek icin bidahami asla
0 oy
tarafından
Dost zor günde belli olur bende geçirdim korona kendi ailem korktu ama arkadaşım saolun yemek getirdi aradı sordu gitti eczaneden c vitamini aldı kapıya bıraktı insanlık bunu gerektirir bence aşağı düşen eşyayı eldivenle alıp kapıya bırakabilirdi yada arayıp iyimisin diye sorabilirdi alınmakta haklısın bence 
tarafından
Sagol kuzum beni anladgn icin
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Alıp verme konusunda korkmuş olabilir ama insan yapmak istese her türlü yapar yemeği plastik kaplara koyar ekmegide poşete kapıya asar kapına bıraktım açıp al der bizde karantinadayken Allah razı olsun komşum ekmek aldı kurabiye verdi ben sepet salladım o koydu Allah ona yaşatmasın ama olsa ben ona daha daha fazla yapmak isterim komşuluk böyle birşey hiç birsey yapamasa telefon denen birsey var arayabilirdi yani 
(5,721 puan) tarafından
Valla karşı komşu var apartman dışında selam.verirsen konusur artık bende yildimm hep ben hep ben olmuyor..bugün kayınvalidem geldi dışardan gözüküyor komşuda cam siliyor. Ne alalım diye sordu kayinvalidem belki duymamıştır ama.telefonda konuştum markete gidince kayınvalidem aradi ne istiyorsunuz diye balkonda konuştum camda falan hiç mi duymaz insan ama sormak konuşmak istemeyince duymaz insan. Afedersin çaresiz bir k.pek görsen gene bakarsın ona.üst katta var yaşlı amca falan haberi olsa belki bırakır ekmekte herkese de diyemiyorsun.. eşime diyorum ev aldık ama komşu almadık.. 6 gün olcak bugün koronayiz eşimle halam geldi kaç kere ihtiyacimizi aldı kaynanam.kadin köyden geldi minibüsle sonra.dondu biseyler kapıya bıraktı.. bugünlerde gecicek
(3,274 puan) tarafından
Geçer kuzum geçer benimde babam sağolsun alıp alıp getirdi insana çok ihtiyaç oluyor bu günlerde hele çocuk varsa daha zor
(5,721 puan) tarafından
Aynen kuzum atlaticaz Allahin izniyle çocuklar istiyor bizim bile canımız cekiyorda
0 oy
tarafından
Zor degil kapına bir ekmek bırakmak, onuda yapamıyorsan korkuyorsan bir ararsin mesaj atarsin. Böyle zamanlarda cikiyor canim kimin ne olduğu.
tarafından
Bide yüzsüz geldi bez istedi bebek icin verdim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 169 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 294 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Bahtszz (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 459 göst.
24 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Zeynepzeynep (183 puan) tarafından soruldu