0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Oğlum 12 aylık yeni girdi yaşına 10 gün oldu ama ek gıdaya başladığım dan beri hiç birşey isteyerek yemiyor sadece süt içiyor severek ve gerçekten bıktım artık zorla vermekten resmen kavgayla kaşığı zorla ağzına soka soka veriyorum ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum eline veriyorum ısırıyor ağzından atıyor herşeyi ne yapacam bilmiyorum eşimde de zorla Diyor vermezsen bu sefer tam kesilir artık hiç birşey yemez diyor bana akıl verin lütfen

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canim Allah kolaylik versin tadimlara gec mi başladın yada sebzelerden once tatli verildi mi cocuguna. Onun su an senin yediğin herseyi yiyebilmesi lazim
(316 puan) tarafından
Kız yok 5 aylık başladım ve asla şeker vermiyorum hala da yemez şekerli şeyler doğduğundan beri böyle
tarafından
Rabbim yardimcin olsun canim yer insallah ustune cok gitme bakalim sutu kestin mi oyle mi denesen
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Canim asla zorlama inadina yemez cocuk psikolojisi cok farkli mesela omlet yap ustune kac goz yapip susle onune koy yerse yer zorlama 
(316 puan) tarafından
Dağıtıyor asla ağzına koymuyor valla bıktım
0 oy
(124 puan) tarafından
Benim oğlumda senin oğlun gibi sütten vazgeçmiyorlar gerçekten doktora gittim iştah şurubu verdi biberonu etraftan kaldırdım sadece gece yatarken veriyorum biraz aç bırakıyorum 1 2 saat açıklığında yanınma geliyor mecbur yemek yiyor biraz sabredeceksin ac kalacak başka türlü yemiyorlar 

Günde 4 5 biberon süt içiyordu oğlum 
(316 puan) tarafından
Benimki fazla içmiyor günde 2 kere tek içiyor geri kalan zamanda ben zorla veriyorum yemek ama 1 saat yemek yiyor o kadar yavaş yani
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Zorlama canm yemeyen çocuk yemiyor. annem abimin çok peşinde koşmus zorlamış zorladığı şeylerden hep tiksinmis abim smdi aşırı derecede yemek seçiyor. Çocuğun damak tadına uygun şeyler yapmayı dene. Görseli eğlenceli tabaklar hazrla. Bir de çocuklar taklit ederek öğrenir, ayrı olarak ona yedirmektense sizinle beraber otursun masaya kendi başına bırak sizin gibi yemeye alışsın. 
(316 puan) tarafından
Ya valla yanımızda durmuyor eli hep oynasta ağzına alıyor ısırıp ısırıp atıyor yemiyor yani
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kuzum masaj çocuklarda iştah açar masaj yapdər ama işin ehli biri yapsın emin ol faydasını görürsün
0 oy
(679 puan) tarafından
Oyuncaklariyla oynarken dene belki oyle yer benim oglum sevmedigi seyleri ben o oynarken yediriyorum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 101 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 250121u (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,233 göst.
7 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Haticehasan (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 103 göst.