+3 oy
163 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
SİGARA VE ZARARLARI - Dünyanın ve ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri hâline gelen sigara, içinde bulunan zehirli maddeler nedeniyle birçok hastalığa neden olmaktadır. Bilim adamları, sigaranın ihtiva ettiği nikotinin ve sigara dumanının bünyede kanser, kalp ve damar hastalıklarından solunum ve sinir sistemlerinde bozukluğa kadar bir dizi tahribata yol açtığından söz etmektedir. Nitekim eldeki resmi verilere göre ülkemizde birçok kişi akciğer kanseri, damar tıkanıklığı, nefes darlığı vb. hastalıklara sigara sebebiyle yakalanmakta; dünya genelinde yaklaşık olarak yılda dört milyon kişi ülkemizde ise yılda yüz bin kişi, sigaraya bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybetmektedir. Sigara, yol açtığı sağlık sorunlarından başka ekonomik kayıplara da neden olmaktadır. Bunun yanında sigara içmeyen fakat içilen ortamda bulunan pek çok kişi de sigaranın zararından etkilenmektedir. Sigaranın zararsız olduğunu söylemek, bugün ilmen ve tıbben mümkün olmadığına göre, konunun dinimizce de yasaklar çerçevesinin dışında düşünülemeyeceği şüphesizdir.

8 Cevaplar

0 oy
(14,036 puan) tarafından
O beni bırakmıyor hocam bana çok alışmış -----
(3,769 puan) tarafından
Doğrudur cancağızim ❤️ sen daha iyi bilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından

Evet sigara zararli biliyor herkes :D:silly:

(3,769 puan) tarafından
Evet cancağızim:))♥️
0 oy
(266 puan) tarafından
Hakkını helal et sevda. 

Güzel güzel paylaşıyosun. Bende bir köşede şurda oturmuş okuyorum ♡)
(3,769 puan) tarafından
Asıl sen helal et cancağızim ❤️ vaktini ayırıp okuyorsun teşekkür ederim ♥️
0 oy
(1,615 puan) tarafından

Abla valla paylaşımları ı gerçekten çok beğeniyorum <3

Ama maalesef sigara çok fena bağımlılık yapıyor evet bırakmak için beyinde bitirmek lazım bende kullanıyordum hamile kaldım bıraktım sonra içmedim bir ara canım çok istedi 1 tane içtim ve sonra tekrar içmicem dedim 1 hafta içmedim tekrar canım istedi içmemeye gayret ediyorum iradene sahip çıkmaya çalışıyorum yani 9 ay boyunca içmeyip tekrar başlamak ta saçma geliyor ama çevrem de özellikle de eşin içerken canım çok istiyor ama kendimi tutuyorum gerçekten bırakması zor ama sağlık daha önemli.

(1,615 puan) tarafından
Evet abla öbür türlü paket falan taşısam sürekli içerim zaten şuan hem hamileyim hemde emziriyorum kendime sahip çıkmaya çalışıyorum.

Evet o resimleri içmesinler diye kattılar onun yerine direk kaldırsalar üretimden daha iyi olur böyle resim konacağına kızım görmüş bir kere babasının sigara paketini anne bebeğe ne olmuş diyo hemen kaldırdım attım boyamışlar kızım bişey olmamış dedim çok kötüydü resim
(3,769 puan) tarafından
Bir anda kaldrmazlr cancağızim okdr bağımlısı var çünkü
Ama eşin daha dikkatli olsun brkmsn ortalıkta çok kötü resimler

Sen içme zaten şuan içmiyorken cancağızim ❤️
(1,615 puan) tarafından
İşte arada canım çok istiyor abla yaa ama kendimi tutmaya çalışıyorum
(3,769 puan) tarafından
Sakız çiğne birşeyler ye canım azaltır isteğini ins
(1,615 puan) tarafından
İnşallah abla
0 oy
(289 puan) tarafından
Hocam nasıl birakicaz ona tekilim zararını bilmeyen yok zaten 
0 oy
(8,585 puan) tarafından
Şükür ki hic bulaşmadım;)
0 oy
tarafından
Çok içmiyorum günde 3 tane falan ama canım istiyor
0 oy
(755 puan) tarafından
Çok şükür bağımlı değilim ama evde eşimle içerim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde plns_01 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde aymira korkmaz (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 539 göst.
9 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 639 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Canan Karatay (7,654 puan) tarafından soruldu

381,408 soru

11,418,462 cevap

34,975 kullanıcı

...