0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (5,938 puan) tarafından
Merhaba kızlar yaşadığım sünnet olayını size detaylı olarak anlatmak istiyorum 19 Temmuz Cuma günü geçtiğimiz hafta 6 buçuk aylık oğlumu sünnet ettirmiştim biliyorsunuz şükür Bugün 6 gün oldu korkmayın sünnetten ben Çok telaş yapmıştım nasıl olacak nasıl bitecek acıyacak mı canı bezlerken ne yaparım gibisine ilk gün saat öğlen 1 de sünnet olmuştu 2 buçukta evimize geldik sadece iğne vurulurken 2 dakika kadar ağladı hemen susturduk zaten Anestezinin etkisi lokal yaptırmıştık akşam üzeri Saat 4 gibi geçti Doktor dedi ilk idrarını yaparken yanma olacak Korkma ağlarsa diye 4 ile 6 arası Biraz huzursuz oldu Ondan sonra zaten 4 gibi Calpol vermiştim 7 Gece 2 kadar uyudu 2den  üçe kadar mızmız landı karton bardağın ağız kısmını kesip bugüne kadar pipisinin üstüne koyup bezledim bugün kontrolümüz vardı saat 12 buçukta bütün dikişler zaten 4 günde düştü doktorumuz çok iyi dedi yüzde seksen iyileşmiş gördü artık karton bardağa gerek kalmadığını normal bezleyecegimi söyledi yani sakın korkmayın demem o ki bezli bebekler çok kolay atlatıyor altı buçuk aylık yaptırdığım için sadece bir dezavantajı dönmelerini engellemeye çalıştım bir hafta boyunca Keşke daha küçük yaptırsaymışım inanın sadece sünnetten birkaç saat kadar huzursuz oldu Ondan sonra gayet normal hiç sünnet olmamış bir Bebek gibiydi sakın korkmayın en yakın zamanda yaptırın size tavsiyem doğduktan 15 gün sonra ile 5 ay içerisinde yaptırmanız. Bu arada sünnet olduktan sonra ertesi gün yıkadım her gün duşunu aldırdım Doktor bir sorun olmayacağını suyun Daha doğrusu ılık suyun daha çabuk iyileştireceğini söyledi Nitekim de öyle oldu kabuklanma olmadı hiçbir şekilde ve çok rahatladı Banyodan sonra belki ondan dolayı iç ağrısı sızısı olmadı Ben sadece 2 gün Calpol verdim ondan sonra gerek dahi duymadım huzursuzluğu olmadı Çünkü ilk 3 günde 2 adet merhemi karıştırıp sürdüm sabah akşam bu kadar.

5 Cevaplar

0 oy
(2,484 puan) tarafından
Canim masallah

Bisey sorucam bende yaptircamda oglum sadece yuz ustu yatiyo ya
(5,938 puan) tarafından
O zorlayabilir canım biraz kesinlikle yüzüstü yatmayacak dedi doktor bir hafta o doktorunla bir konuşman lazım
-Reklam-
0 oy
(3,532 puan) tarafından

Hayrli olsn Bnde korkuyorum 3 ayligiz iki aya kadar yaptrriz içim rahatladı valaa:)tesekkür ederim canım 

0 oy
(80 puan) tarafından
Cok gecmis olsun kuzum  

Daha kucukken yaptirsan hic huysuz olmazdi benim kuzenlerim 1 haftalikken oldular bezin icinde hemen iyi oldu  :-)
(5,938 puan) tarafından
36 haftalık doğduğu için küvezde yattı Biraz kolik bir bebekti zaten göbek fıtığı çıkmıştı onu bekledi doktorumuz ameliyat gerekli olursa sünnet de birlikte yapılır diye şükür 6 ayda göbek fıtığı Tamamen kapandı Biz de hemen Sünnet ettirdik
0 oy
tarafından
geçmiş olsun canım ne güzel çıkmış aradan küçükken ama bizim burda yapmıyor devlet lokal olarak narkoz verip yapılıyormuş en az 1yas bekleyeceksin dediler ams ben şimdi yapmak istiyorum ebe de onerdi iyi olur diye ama yapmıyor hastane ben ne yapsam ki bilemedim çok düşünüyorm içten ice 
(5,938 puan) tarafından
Bebeğin için tam zamanı vakit kaybetmeden 5 aya kadar yaptır canım
tarafından
çok istiyorum bende canım hayırlısıyla inşallah yapıcaz bakalım bide hep böyle terslik olunca işaret mi acaba dedim çok ısrarcı olduğum için rabbim pişmanlık vermesin inşallah
(5,938 puan) tarafından
Allah hakkınızda hayırlısı neyse nu nasip eylesin Size Amin İnşallah canım
tarafından
çok sağol canım teşekkür ederim :)
(5,938 puan) tarafından
Rica ederim canım

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 37 göst.
1 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sila_eymen (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Firatvegulunannesi (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 602 göst.
9 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Durunun Annesi (4,289 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 152 göst.
18 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleniko (688 puan) tarafından soruldu

379,283 soru

11,353,025 cevap

34,824 kullanıcı

...