0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Kızlar 38 haftalık 3600 kilosu doğuma kadar 4 kiloya yakın olur İlk gebeliğim normal doğum istiyorum ama bebek kilolu olduğu için sıkıntı yaratır mı bazılarından duyuyorum sığmaya bilir ya da kolu falan çıkar diye sizce ne yapmalıyım normal doğum mu sezeryan mi

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
3720 gr 54 cm normal dogum yaptim canm kesigim de cok minik
(190 puan) tarafından
3600 50 52 cm boyu dedi doktor millet özellikle de kaynannm çok korkutuyor beni bende kararsız kaldim
tarafından
Cati muayenesi yaptirdin mi bana da sezeryan ol riske atma dediler ama doktorum cati muayenesi yaptiginda normal dogum yapabilirsin diye cesaretlendirdi daha hic korkum kalmadi doktoruma guvendim ve normal dogurdum dogum yaptigimin aksami da normale döndüm hic de yatmadim sezeryani en son care dusun bence hersey normal gidiyoken normal dogum yap tabi sen bilirsin
(190 puan) tarafından
Çatı muayenesi Perşembe günü yapacak cnm bu arada ilk gebeliğiniz miydi
tarafından
Evet ilk gebeligim canm
-Reklam-
0 oy
(349 puan) tarafından
38 haftada 3600 dediler 39da 3500 dogum yaptim normal
(190 puan) tarafından
Bnle aynj demiş cnm Bnde normal istiyorum ama kaynanm şöyle olur böyle olur diyor bni korkutuyor bende bilmiyorum
(190 puan) tarafından
CNm ilk gebeliğin miydi
(349 puan) tarafından
Hayir 5 ama insallah normal olur
0 oy
tarafından
3900 kilo doğurdum yirtilmalar fazla oldu.en son 3600 denmişti bana da.39 haftalık doğurdum.eger ki 4 kilodan fazla olursa riske girme yirtilmalar zor oluyor.
(190 puan) tarafından
Aynn 4 kilo derse direk sezeryan demeyi düşünüyorum bnde cnm
(190 puan) tarafından
İlk gebelik miydi
tarafından
İlk gebelik cnm
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ilk kizim 3 730 dogdu ya 15 ya 10 dakika durdi ikinci kizim 33 haftalik 2 430 dogdu ona gore zordu hatta kucucuk nie gelmedi ki dedim doktorum kilolu bebek herzamn hizli ve daha kolay dogar kuvveti oldugu icin iter kendini kucuk bebek cılız  olur  itemez dedi
tarafından
Doktor faktoru de onemli tabii
(190 puan) tarafından
Doktorum baan bıraktı 4 kıloyu geçerse Sezeryan a alırım dedi bilmiyorum bnde cnm
(4,152 puan) tarafından
Ne alaka nie aliyomus sezeryana cok ilginc 4 kilo doguran hatta gecen bebisler biliyorum.norml dogumla dogurdu arkadaslarom
(190 puan) tarafından
CNm ilk gebeliğim olduğu için bn istedim aslında tehlikeye atmak doktoruma 4 kilodan fazla olursa Sezeryan dedim
(4,152 puan) tarafından
Anladim.canm.tabiki senin bilecegin birsey ama normal doguk.gibiai yok 3 defa doguma girdim ertesi gun iyilesiyosun
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Yani ilk doğumda fazla kilolu bebeğe izin vermiyorlar bence 3.600 de baya kilolu maşAllah bilemedim kuzum ya
(190 puan) tarafından
Bnde bilmiyorum cnm doktoruma bıraktım o da bana bıraktı
(1,661 puan) tarafından
Doktor sana bişey önermeli önermiyirmu?
(190 puan) tarafından
4 kilodan fazla olursa Sezeryan dedi cnm doğumu bana bıraktı 4 kiloya kadar
(1,661 puan) tarafından
İlk doğum öylemi ... Peki demek ki sana 4 kiloya kadar izin var ... Şöyle söyliyeyim bana ultrasın 37 hafyada 2 450 kilo dedi ... Ben 38.6 da doğurdum doğumdan sonra kızımın kilosunu sorduğumda yanımdaki ebe 3 300 dedi tabii ben şok beklemiyodum o kadar ... Neyse bende çok çok küçük yarım yırtık oldu dikiş atılması ...yani ilk doğum zor olur sonra kolay olur bilmem ne bence bunlar boş benim ilk doğumumdu ve gayet kolaydı ... Normal doğum başlı başına zatem kolay bişey değilki ne kadar rahat ola bilirki ... kısaca şöyle özet geçiyim (kısa halinde bu kadar yazdıysam,bide uzunu düşün :)))) )

Eğer 4 kilo doğurursan büyük ihtimal yırtık olue ve dikişin  olur buna rağmen normal doğum diyosan bencede normal yap ... Ama olacak diye bir şartda yok ... Arkadaşım bayaaa da şişman bir arkadaşım 5 300 doğurdu normal dikiş bile atılmadı
0 oy
tarafından
4 800 normal doğum yaptım ben hiç bilet olmaz Allahın izniyle 
(190 puan) tarafından
İlk gebelik miydi cmm insallah bişe olmaz dediğin gibi
tarafından
Evet canım ilkti onu normal doğurdum geçen sene kızımı doğurmaya gittiğimde bu sefer korktu doktorlar ya ben 4 800 ü nolmal doğurmuş insanım bişey olmaz dediysemde dinlemediler 4ün üstünde sezeryan dediler sezeryana aldılar birazda doktorun cesaretine  bağlı canım
(10,074 puan) tarafından
Masallah kiz ikinci kac dogdu :)
(190 puan) tarafından
Doktorum da bana bıraktı ncm
0 oy
tarafından
Buna doktorun karar verse daha iyi olur, çatına göre değişir bence ama bildiğim kadarıyla 4 kilodan fazlaysa sezeryan öneriliyor. 
(190 puan) tarafından
Doktorum a dedim 4 kilodan fazla olursa Sezeryan a alirim dedi çati muayenesi de Perşembe günü olacam cnm
tarafından
Tamam hayırlısı olsun
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Canim kiloyu birebir bilemiyorlar ki sancim geldi gittim doguma girmeden usg bakildi 3 kg denildi bi dogurdum 2550 kg 
(190 puan) tarafından
Aynn bnde arkadaşlarımdan öyle duydum ultrason da çıkandan daha az doğdu dedi
(3,457 puan) tarafından
Evet cnm bire bir bilemiyorlar kiloyu boy ayni dogdu da
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Canım son haftalarda doktor tam kilosunu ölçemiyor. Benim kız 3 küsür kilosu vardı 38+5de 2990 doğdu 
(190 puan) tarafından
Ultrason tam göstermiyomus galiba bende öyle duydum cnm
(2,443 puan) tarafından
Evet canım bebek zaten sığmadığı için tam ölçemiyor ya eksik ya fazla. Bi de içerdeki sudan da şişlik oluyor bebekte
0 oy
(683 puan) tarafından
Devlete gidiyorsan o kilo yanlıştır 
(190 puan) tarafından
Yok özel cnm

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 359 göst.
0 oy
11 cevap 416 göst.
24 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 128 göst.
18 Mart 2022 Diğer kategorisinde Hilal_ (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 181 göst.

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...