0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (42 puan) tarafından

Bayanlar detaylı ultrason nasıl yapılıyor kendiniz mı randevu alıyorsunuz devlette yapılıyor mu ve ücretli mi birde kaçıncı haftalarda yapilir

4 Cevaplar

0 oy
(6,203 puan) tarafından
18-24.haftalar arasind ayapilir,devlette ucretsiz veee doktorunuza gudeceksiniz o sizi yonlendirecek
tarafından
Evet 4 sene oldu kızımda öyle diyince nifty yaptırdım 3000 TL ye tertemiz geldi şimdi gene hamileyim gene aynı seyleri diyorlar ama yaptirmicam
(42 puan) tarafından
Zaten sadece ihtimalde bulunuyorlar nice down sendromlu deyip hiç bir sıkıntısı olmayan bebek var Rabbim hayırlısıyla kucaklarimiza almayı nasip etsin
tarafından
Sırf bu yüzden Allah ne verirse kabulumdur diyerek hiç bı geri kalan testi yaptırmıyorum. Hoş kızımda yaptirdim ama öyle olsa bile gene aldırmıcaktim. Bu sadece bir istatik sonuçta. Kesin olucak diyip de olmayan hiçbir sıkıntı göstermeyip de öyle olan bir sürü çocuk var. Sonuçta bilgisayar hesabına göre yapılan bı tahmin bu ben Rabbime bıraktım ne verirse kabulum
(42 puan) tarafından
Bi ara hastanede arkadaşımın yanında kaldım bi tane kadında hasta yatiyodu çok acı cekiyodu genelde oraya düşük olup gelenler yâda kimyasal gebelik gecirenler geliyodu bende düşük falan belki yapıyordur diye sandım ve öğrendim ki 5 aylık bebeğini kalbi attığına rağmen zorla ilaçlarla düşürmeye çalışıyormuş sebep ne biliyor musun down sendromlu demişler diye subhanallah çocuk resmen anne karnında can çekişerek öldü çocuk düşmedi zorla kürtajla aldılar bu sefer Allahım kadına ağzıma geleni söyledim tutamadim kendimi çünkü o zamanlar çocuğum olmuyordu hastanelere gidiyordum çocuk için o yüzden zoruma gitti
tarafından
Allah sabır versin herkese
-Reklam-
0 oy
tarafından
Devlette yapılıyo genelde yani özelde yaptıran çok azdır çünkü 500 600 lira bizim burda. Ama devlette de çoook önceden randevu alman lazım zor sıra bulunuyo. Detaylı ultrasonda da bebeğin bütün organlarına uzuvlarına bakılıyo
(42 puan) tarafından
Nerden randevu alınır peki
tarafından
Tlfndan randevu verilmiyor hep dolu çünkü. Hastaneye gidip sıra alman lazım 4-5 hafta önceden al ki geç kalma sıra bitmesin
(42 puan) tarafından
Şuan 15+6 yim yani 16 olucam 1 gün sonra 2 hafta var inşAllah bulurum bulmazsam doktoruma soylerim
tarafından
Bulursun canım sadece 18. Haftada olması şart değil 18 ve sonraki haftalar 24e kadar zamanı var illaki bulursun merak etme
(42 puan) tarafından
Tamam inşAllah canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
18 haftadan sonra yapılıyor doktoruna gideceksin onlar randevu veriyor devlette ücretsiz 
(42 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
tarafından
Bizim buralarda devlet bakmıyordu tek bi yer vardı bakan oda çok geç randevu aylar sonrasına veriyordu ve benim zamanım geçmek üzereydi özelde çektirdim 400 tlye iyi ki de çektirmisim kızımda böbrek büyümesi cıktı şuanda tedavi ediliyor ayda bi takip ediliyor bilmeseydim ilerde hastaligi ilerleyebilirdi kötü sonuçlar olabilirdi 
(42 puan) tarafından
Anladım hayırlısı olsun inşallah bakalım ne yapicam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
0 oy
4 cevap 186 göst.
0 oy
2 cevap 92 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sedosss (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.