0 oy
377 göst.
Diğer kategorisinde (588 puan) tarafından

Biz bir doğu ilinde tayinciyiz. 3 senedir falan burdayım bende. Bu süre zarfında burda iş imkanım kısıtlı olduğu için kendimi kurslara verdim. Bu kursta tanıştığım bir arkadaşım oldu. Kızla sürekli yanyanaydık öyle yakın arkadaş olmuştuk. Sürekli bizdelerdi eşiyle, sorsan biz onlara 5 kere bile gitmemişizdir çünkü çağımadılar. Bense evde ne var ne yok yemekler yapıp önlerine sundum hep.  İlk hamileliğini öğrendiğinde yanında ben vardım. Sarılıp kutladık. Bebeğini kaybetti birlikte ağladık. Neyse bu  burda bir iş buldu cazip bir işti. Bir anda sohbeti falan kesti. 6 ay falan hiç konuşmadık. Ben de sildim heryerden. Derken bir gün bu aradı beni. Ya sildin mi beni, her anımda sen yanımdaydın, ben işlerim çok yoğundu o yüzden arayamadım, yazamadım deyip ağladı. Ben de tamam sorun yok dedim ağlama. Eşiyle geldiler bize iş yerinden bir arkadaşlarıyla olan yakınlıklarından, gezmelerinden  sonra o arkadaşlarının farklı bir ile taşındıklarından falan söz etti. Kız biraz bozuldu eşi anlatınca ama tepki vermedim o sıra. Sonrasında ben eskisi gibi sıcak davranamadım. Eve davet ettim fakat eskisi kadar sık değil. 

Biz bu yaz batıya gitcez inşallah. O arkadaşta memleketine gitmiş eylül ekim gibi gelecekmiş. Yani bir daha görüşemicez. İnsan bir görüşüpte gitmez mi en kötü haber vermez mi? İnanılmaz sinir oldum.

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç takmam ufak bı baybay yapar hayatımdan çıkarırdim.
(588 puan) tarafından
Gittiğini komşularından öğrendik :D takmak değilde kendimi ap.tal gibi hissediyorum.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Guzdl bi bag kurmuşsun ama devamını getirememişsiniz. 

Bağıniz bi kere koptu ya ondan eski samimiyet gelmemiştir 
(588 puan) tarafından
Öyle oldu zaten o sormadan falan  gelip giderdi eskiden öyle samimi olmuştuk ama sonrasınra ben mesafe koyunca oda eskisi gibi olmadı. Birbirimizin elinden yemek yemişliğimiz var, helallik alıp verip gitmez mi insan. Bana çok ters böyle şeyler
0 oy
(98 puan) tarafından
Malesef insanlar nankör olabiliyor.Amasyada üniversite okurken iki arkadaştık yediğimiz içtiğimiz birdi.her gün arasir görüşüdük.o atandı ben atanamadim.Atandigi yere gittiği gün mesaj attım cevap yok aralıklı bir kaç defa aradım açmadı.İnstagramdan baktım geziyor tozuyor İstanbul'a tayin çıkmış.Ben de umursamadım ama beni baya kullanmıştı.
(588 puan) tarafından
Herkes olduğu yerde mutlu olsun canım. Canım sıkıldı dile getirmek istedim.
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Yahu bizde memuruz o kadar çok arkadaşlarımız oldu ki hergun beraberdik ama şimdi kim var dersen hiçbiri yani yedirdigin icirdigin bir.yana o olmuş geçmiş lafını yapma daha insanlar kendi hayat telâşlarına düşürüyorlar eskisi gibi olmuyor eğer bağlarınız biraz daha iyiyse bile diğerlerine göre yine çok sık görüşemiyorsun çünkü herkesin kendi derdi var eskisi gibi olamıyor hiçbirşey oradaki arkadaşlıklar biraz geçici oluyor sonrasında görüşmeye devam ettiğin bir.yada iki kişi anca oluyor
(588 puan) tarafından
Lafını yapmak değil samimiyetimizi anlatmak için söyledim. Öyle şeylerin lafını zaten yapmam. Hayat telaşı evet herkesin var. Ben arkadaşlığımızı eskisi gibi devam ettirelim de demiyorum. Ama  bir daha hiç görüşmeyeceğin bir arkadaşından da helallik alıp verip gidersin. Bu yazılı olmayan bir görgü kuralıdır.
(1,343 puan) tarafından
Orasi öyle tabi ama demek.ki kıymet bilmiyor benimde başıma geldi bunlar ama hiç peşine düşmedim bile numaralarını direk sildim geçtim yani onun derdine düşemem he hatrı sayılır birkaç kişi var hâlâ konuştuğum ama o da çok sık değil herkes uzakta eskisi gibi olmuyor ama yerleri ayrıdır yine bende.
(588 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani bizim yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşlıklarımz oldu bazen her gün konultuk bazen 1-2 ay konuşmadık hiçte samimiyetimizi bozmadık hayat telaşı ben böyle birşeyi sorun etmezdim şahsen
(588 puan) tarafından
Siz bir daha görüşmeyeceğiniz arkadaşlarınıza veda etmeden gider misiniz? Ya da hiç vaktim olmadı hayat telaşına düştüm deyip, yeni arkadaşlar edinip gezip tozan fakat size msj dahi atmayan birine yine normal davranır mıydınız?
0 oy
tarafından
Nankör Muş resnmen bnm de eşimin arladasi vardı eşiyle geldi gitiler bize eşler göreve gidiyordu biz yanayan kalıyorduk geziyorduk bnde misafir perverligi mi gösterdim hep sonra kadin bnm numarami sildi hiç yerine birde kadını kimse kabul etmiyordu evine tek başına kaliyirdu korkuyirdu hasta olurdu beraber hastaneye giderdik bnm evimde kaldı kaç gün ama iste nankör Muş 
tarafından
Aynn ins iyi insanlar denk gelir sen de artık hep mesafeli olursun
(588 puan) tarafından
İnşallah canım
tarafından
Bu kez biz batıya gitik gene ben arkadaş buldum esimin arkadaşının esi oda kıskanç çıktı bni sildi bnde sıkıntı var hep iyi niyetle kaybediyorum
(588 puan) tarafından
Allah seni de iyi insanlanla karşılaştırsın  canım
tarafından
Amin canm
0 oy
(459 puan) tarafından
Doğuda nerede yaşıyorsun canım
(588 puan) tarafından
Muş ' ta canım
0 oy
tarafından
Umrum da olmaz ben görüşmek istemiyorum der muhabbeti keserim aramak msj atmak zor değil bahane üretmesin
(588 puan) tarafından
Şu saatten sonra da benim içinde öyle canım.
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Kız boşver bunu bundan bişey olmaz. Zaten seni de iş yerindeki arkadaşı gittiği için aramış 
(588 puan) tarafından
Hahahah aynen öyle.  Eşi de zaten bizdeyken senin neden hiç arkadaşın yok diye laf çakmıştı. Böylelerinin oymaz tabi arkadaşı :D
(1,267 puan) tarafından
Olmaz tabi öküz öldü ortaklık bitti kafasında bir insan demek ki
(588 puan) tarafından
Galiba canım
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Isi dusunce gorusmus bitince birakmis gitmis bence en iyi arkadas ailen esin tecrubeyle sabit
(588 puan) tarafından
Öyle canım Allah onları başımğzdan eksik etmesin
0 oy
tarafından
Menfaatci olduğu çok belli ben olsam hiç takılmam muhatap bile olmam :)
(588 puan) tarafından
Yok canım bitti zaten. Olduğu yerde mutlu olsun bana uzak olsun.
tarafından
Kötü insanlardan Rabbim korusun hepimizi :D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
0 oy
4 cevap 145 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 229 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy