0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar canım mercimek çorbası çekiyor ama nasıl yapılır bilmiyorum sade mercimek çorbası tarifi verir misiniz gebeyim canım çekti ya ama malzeme olarak sadece sıvı yağ salça ve mercimek var 

15 Cevaplar

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Canım benn sadece mercimek ten yaparım göz kararı mercimek az sıvıyağ biraz tuz iyice kaynatitorum blendirdan geçiriyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben soğanı küçük küçük doğrarım az yağda kavururum 1 bardak mercimeği yıkarım soğanın üstüne katarım sonra aynı bardakla 9 bardak kaynamış su koyarım 15 dakika düdüklüde kaynatırım mis gibi tam kıvamında olır
(6,827 puan) tarafından
Mrb canim 9 bardak su fazla olmuyor mu ben 7.5 bardak kogarim o bile cok geliyir
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım ben patates soğan havuç sarımsak baharat koyuyorum sade istediğinden Salça koyma bir bardak mercimeğe 6veya 7 su bardağı su koyup düdüklüde yapıyorum 
0 oy
tarafından
Canim mercimeği salçayı sogan  yagi suyunu hepsini tencereye koy evde varsa patates havuzda guzel oluyor ben bulyanda koyuyorum hepsini cidden koyuyorum pişiyor baharatları katip blender geciriyorum
0 oy
tarafından
Canım bir soğan kavur. So ra biber salçası koyarım.  1 şu bardağı mercimek koyar sıcak su koyuyorum. Üzerine 1 tane sarmisak ve tavuk bulyon atıp pisiriyom
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yanii her yiğidin yoğurt yiyişi farklı derler ben iki tür yaparım acelem varsa bi soğanı mercimeği suya atar haşlarım salça eklerim snra blendardan geçiririm birde soğanı salçayı yağda kavururum bu dha güzel olr snra mercimeği suyu ekler haşlar blendardan geçiririm et suyu da eklersen dehşet olur
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben mercimeğe bi patates bi soğan doğrayıp kaynatıyorum kaynadıktan sonra salça pulbiber kuru  nane yağda kavurup içine döküyorum sonra blendirdan geçiriyorum bazen az bisi margarinde koyuyorum enfes oluyo kim içtiyse tarifi i istemişti çorbamın
0 oy
(2,267 puan) tarafından
1 yemek kaşığı unu yagda kokusu çıkana kadar kavur. Üzerine bir su bardağı mercimek 7 su bardağı su koy pişsin canım . Tuzunu kendine göre ayarlarsın 
0 oy
(588 puan) tarafından
Önce soğan, patatesi varsa havucu küçük küçük doğrayıp tencereye alıyorum biraz kızartıyorum sonra 1 kaşık un eklelip biraz karıştırıyorum mercimeği ekleyip suyunu koyuyorum iyice kaynıyor pişene kadar. Tercihe göre sütte ekliyorum bazen. Sonra biraz zerdeçal ekleyip (sarı olması için) blenderdan geçiriyorum. Üzeri içinde yağ ve pul biberi tavada karıştırıp kasede ki çorbaya çok az eklilorum(görseli için) 
0 oy
(742 puan) tarafından
Soğanı ince ince köy. Tencereye az bi sıvı köy. Soğanları içine az bisey kavur. Az bisey salça yarim yemek kaşığı köy  tag salça soğanı  kavur  bi su bardağı da merceği  yıka  içine at üzerinede soğuk su kat 3 veye 4 su bardağı su köy üzerine az tuz kırmızı  pul biber nane köy yarımda varsa et suyu yada tavuk suyu bulyon koy.  Baya bi pişir afiyet olsun  üzerine limon yoksa limon suyu dök
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sade derken soğansız mercimek güzel olmaz ki, mercimeği ısla sıcak suda 3-4 saat soğan varsa yağda kavur minik doğrayıp  sonra salça koy sonra mercimeği güzel yıka ovarak onuda koy kavur 3-4 dk karıştırarak sonra kaynar su koy üstüne kaynasın blenderdan geçir tuzunu at hoş kuru nane at varda zerdeçal koy harika okuyo. Ben 1 tanede patates koyuyorum küp küp doğrayıp pişirirken, kıvamı çok güzel oluyo 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Kuru sogan kavuruyorum az salca mercimeği atıyorum nane kimyon. Karabiber tuz suyunu koyup kapatıyorum 20 dk veriyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
3 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 188 göst.
0 oy
1 cevap 61 göst.
12 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Nevbahar21 (532 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 174 göst.
12 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (683 puan) tarafından soruldu

380,098 soru

11,378,752 cevap

34,864 kullanıcı

...