0 oy
474 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından

Merhaba kızımın ismi Elif oldu.Bi kaç dengesiz başka isim bulamadınız mı fln dedi :( Elif ismi ilk duyduğunuzda dini çağrışım yapıyor mu ? yani çoğu isim arapçadan dilimize girmiş halbuki.Ayşe ,mehmet vs de öyle yani..

Aklımda Ezgi ,Simay ,nilay ,sema isimleri vardı ..

Nasibi Elif miş belki..Dönüp dönüp ona gittik çünkü.

Yine de keşke oluştu bende:( 

13 Cevaplar

+1 oy
(15,717 puan) tarafından
Elif tabi ki Kur'an in ilk harfidir elif ve çok da güzel.bir isimdir 
-Reklam-
0 oy
(264 puan) tarafından
Yo elif çok güzel Bi isim benim kızımın adı da Deren elif
(5 puan) tarafından
Sağlıkla büyüsün kızınız inşallah.Benim kızımda tek elif değil aslında Ece si de var.Ama babası Elif kullanalım diyor.Kardeşi Elifece diyor.kimi ece .karıştı yani..bu karışıklıkta soğuttu beni belki bilemiyorum
(264 puan) tarafından
Amin hepimizin evlatları sağlıkla büyüsün ❤️ evet 2 isim olunca öyle oluyor biz de sadece dereni kullanıyoruz ismi ne diye sordukları zamn Deren diyoruz aslında ama elif ismi çok güzel Bi isim hiç soğutmayın kendinizi benve
(5 puan) tarafından
Aynen en iyisi öyle yapmakmış bileemedimm.2 isim koymam diyordum ben birde ona rağmen 2 ism oldu ikis bir söylenince duyuldu tabi..ama kısa işte ordan kafası karışmaz inşallah diyorum.Komşum ece diyor.biz elif annemler elifece :) elif ismini çok severdim ama işte çok kullanıldığını dikkate almadım..çok sağ olun güzel yorumunuz için moral oldu..
0 oy
tarafından
Dini çağrıştırsa ne olur ki bence güzel bişey.arap alfabesinin ilk harfi hem de çok güzel bir işim.kıyamet günü ismimizle çagırılacaz.babanın en baş görevi çocuğuna güzel isim vermek.bence gurur duyun.biz de zeynep ecrin düşünüyoruz sırf anlamına göre yani.zeynep babasının süsü demek.ecrin de ALLAHIN mükafatı demek.ben çoğunlukla ecrin diyecem anlamından dolayı :) zeynebi de ben buldum babasına kıyak :)
(5 puan) tarafından
Evet aynen öyle aslında ama işte konu evlat olunca çok düşünüyor insan..Sağlıklı olsunlarda.Ecrin ismi için ücret anlamı olduğunu okumuştum internette Allahın hediyesi diye yazıyormuş ama ...Zeynep ismi de çok çok güzel ama çok kullanılıyor ya ..Yani ben şimdi ki aklım olsa diyorum daha az kullanılan bi isim seçerdim gibi düşünüyorum..Aklım hep isimlere kaydığı için parkta 3 tane  Elif vardı mesela ve 2 tane de zeynep vardı.
tarafından
Evet ben de hiç bilmezdim zeynep isminin anlamını.hatta çok var ve eski isim diye aklıma gelmedi hiç :) yaren ismine falan takmıştım.ama anlamını öğrenince çok tatlı geldi babasının süsü diye :) hayırlısı olsun tabi ama takmayın bence çok tatlı bir işim.hakkıyla taşıyanlardan olsun :)
(5 puan) tarafından
Zeynep ismi en çok kullanılan isimlerden 1 numara olan .sonra Elif ,defne ,asel gelmiş .istatistiklere göre bakınca ...Parkta Elif diyince bikaç çocuk donuyor.ya da oğlum 1 ci sınıfta 3 zeynep var sınıflarında çok karışıyor yani..Gönderdiğim linkte isim önerisi isteyebiliyorsunuz .çocuk kendini özel hissetmesi için az kullanılan isim daha iyi sanki..Yani doğumdan önce de böyle düşünebilseydim ama geçti artık ..
tarafından
Asel i de ilk defa duydum çok kullanılıyormuş demek.e siz de göbek adı takın kendi aranızda o ismi söyleyin.ya da çok takarsanız bence isim değişikliği kimlikte olabilir araştırmadım ama olur gibi geliyor :) hem öyle duydum kimlikte farklı yazan ama göbek adını kullanan
(5 puan) tarafından
Valla başka alternatif yok eşim için..herkes böyle bildi artık bide :( alışacağım bende Elifece bide tek değil.İki isim bir söylenir dedim ama şimdi tek tek söyleyince de garipsedim belki.
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Çağrışım yapsa ne olur ki onu anlamadım 
(5 puan) tarafından
Bişey olmaz da işte bu başka isim bulamadınız mı diyen tipler tarafından dışlanır mı horlanır mı diye :( konu evlat olunca işte herşeyi düşünüyor insan
0 oy
tarafından
Benim adim da elif ve kuranda ilk harfi ne alaka ki baska isim bulamadin mi demisler
0 oy
tarafından
Dini çağrışım Olsa nolur çoğu ismimiz Arapça kökenli zaten 
0 oy
(1,326 puan) tarafından

Bence çok güzel bir isim canım benm kızımın ismi de Elif Ova<3

(5 puan) tarafından
Elif mi diyorsunuz .iki isi bir mi elifova
(1,326 puan) tarafından
İkisi kuzum
0 oy
tarafından
Koz tovbe dini cagistirinca ne oluyo anlamadim ben hepimiz anlami guzel dine uygun isimler bulmaya calisirken
(5 puan) tarafından
Benim için hiç sorun değil ama geçen gün kendini bilmez eşimin akrabağlarjndan biri Başka ism bulamadınjz mı dedi :( Dışlar gibi resmen bi tuaf oldum .Bana dese bişey olmaz ama konu evlat olunca dışlar gibi içim ezildi .Sonra da diyorum daha iyi inançsız tipler kızımdan uzak durur işte savar kendinden ..
tarafından
Aynen oyle biz onlara degil onlar bize uyacak ❤
0 oy
tarafından
Evet arapça bir isim. Ama gyzel 
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Kur'an'ın ilk harfi elif dir
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Bakma milletin lafina elif ismi cok güzelbi isim kizimin ismide elif nisa 

İlgili sorular