0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
Kızlar ne yapıcam bilmiyorum oğlum 2 yaşındaki hatta 10 gün sonra 2 yıl 2 aylık olck ama hala konuşamıyor anne baba nene dede abi abla sadece böyle şeyler söylüyor çok hırçın inatçı bı çocuk doğduğu gün den beri hep konuştum sohbet ettim görenler bu yaşını doldurmadan konuşur diyordu hatta cok ilgi gösterdim hep herşeyden önce o dedim asla kimseye bırakmadım nereye gitsem kendimle götürdüm hiç kızmadım ama şuan o kadar inatçı ve hırçın ki bazen kendimi tutamayıp kızıyorum bn kötü bı anne miyim diye kendimi sorguluyorum eğitici oyuncaklar aldım meyve sebze ****** kartları onlarla bn söylersem tekrarlasin diye ama kartları alıp kendisi şekilden şekile sokuyor birlikte oynamamiza izin vermiyor bn ne yapicam nasıl bı yol izliycm hiç bilmiyorum ve 5 aylık da hamileyim

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Korkmani gerektirecek durum yok ki. Erkek çocukları daha geç konuşur. Benimki 3.5 yaşında konuştu. Doktor normal dedi 5 e kadar yolu varmış. Ayrıca öneri kardeşi olunca çok dikkat et. Benim ikinci olunca oğlan kekelemeye başlamıştı.
-Reklam-
0 oy
(616 puan) tarafından
Benimde oğlum var canım . Bende kartlar aldım ona eğitici aktiviteler hazırladım hep vakit bulabildikce tabiki bu sürekli hazırladım denemez çünkü evin işlerinde oluyor . Ama mesela bazen benimkide oynuyor bazen atıyor bazen söylüyor bazen bilemiyor ben normal diye düşündüm ama yinede bir doktora gotur bakalim bir uzman görsün . Yavaş yavaş öğrenecektir annesi hepimizin ki ona benzer syler söylüyor benimkie cümle filan kurmuyor daha öyle 23 aylik
(250 puan) tarafından
Hangi doktora götürmem gerekiyor bn korkmaya başlıyorum o hiç konuşmayınca hırçın inatçı olunca
(616 puan) tarafından
Çocuk doktoruna galba kuzum blmiyorum ki bilen birine sor yada doktorunuz yönlendirir .  Bu yaşta hepsi hırçın
(250 puan) tarafından
Öyle yaparım şu yasaklar bitsin teşekkür ederim canm
0 oy
tarafından
erkek icin 2 yas erken cnm kisa cumleler anca kurar. birseyleri gosterince verme ismini soylemesini bekle mesela lakin bnm kizim da 2 yasinda oyle konusmazdi yani cevren ne bekliyor 2 yastan.anlamadim
(250 puan) tarafından
Bnde eliyle biseyleri gösterince ismini söyleyene kadar vermiyorum ama ağlıyor işte komsumun oğlu erken konuştu mesela sürekli konus artık der oğluma aile olarak yine öyle
0 oy
tarafından
Canim  konuşamadigi icin sinirli derdini anlatamadigi icin erkekler gec konusiyor genelde
(250 puan) tarafından
Öyle de canm çok mızmız bı çocuk herşeye ağlıyor
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Benimki de konuşmuyor hatta herkes bu çocuk nıye konusmuyor vs vs normal yanı uc yasına kadar hırçınlığı da evde oldugundan canı sıkılıyor olabilir benımlı evde durunca oyleydı sımdı hep dışardayız normal 
(250 puan) tarafından
Şehir de evde olmak çok zor oğlum sürekli disarda olmak istyir geçen sene yazın köye gitmiştik 1 yaşındaydı o kadar rahattım ki oda bnde kendisi dışarda oynardı uykusu gelince gelirdi uyurdu
(1,939 puan) tarafından
Bizim burda ben oğlumu öıkarabılıyorum dışarı asla eve gelmek istemiyor çocuklar da haklı da yapacak bişey yok
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Benim de oğlum 10 gün sonra 19 aylık olacak ettiği tek kelime anne bide mööö başka kelime etmez çok kafama takıyorum artık mama gltl geldl hiç bunlar yok
(250 puan) tarafından
İşte bnde çok takanlardanim hele bide başkasının çocuğu konuşup bu konuşmayınca hepten takıntı yapıyorum
(7,940 puan) tarafından
Aynı bende öyleyim başkaları ondan daha küçükler kaç  kelime söylüyor tmm her çocık farklı ama tek anne diyo vr çok takıyorum
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Beni anlatmışsın benim de oğlum öyle. 18 aylık old tam bu gün . Ama anni baba tek diyor:(( erkekler geç konuşuyor diyorlar bana da
(250 puan) tarafından
İşte erkekler geç konuşur da çevre sıkıyor bnde çocuğu sıkıyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 211 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,280 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 301 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...